logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Вулиця шиплячих

Заняття з розділу «Вчимося рідної мови», підготовча група.

Автор: Гребенюк Ірина Іванівна, вихователь МДОУ д/с N15, Білгород р.

Мета: Познайомити зі звуком «Ш».
- Розвивати фонематичний слух, пам'ять, уміння виділяти часто зустрічається в словах звук, наслідуючи, інтонаційно виділяти звук у слові, називати його ізольовано.
- Закріплювати знання про осінні зміни в природі.
- Виховувати бажання брати участь у колективній бесіді.

Матеріал: картинки із зображенням шапки, мишки, вишні, шуби, гармати, матрьошки, журавля, тістечка. Індивідуальні зошити, простий олівець.
Попередня робота: спостереження на прогулянці за падолистом, шурхіт листям, читання художніх творів про осінь.
Хід заняття:
1. Педагог пропонує згадати, як на прогулянці діти ходили по шарудливим листю; назвати осінні прикмети, зміни в природі, осінні місяці, прислів'я та приказки про осінь. Давайте пограємо в гру «Листопад»: уявімо, що ми в осінньому парку і під ногами шелестить листя. Педагог разом з дітьми ходить по групі і з кожним кроком вимовляє «Ш - Ш - Ш», спонукаючи дітей теж повторювати його.

2. Д / упр. «Вимов слово».
Педагог вивішує на дошці картинки і пропонує назвати предмет, намальований на картинці, але вимовити його треба так, щоб було чути, як шелестить листя», тобто інтонаційно виділяти в кожному слові звук «Ш»: ш - ш - шапка, миш-ш - шонок, віш - ш - ш - ні, пуш - ш - ш, ш - ш - шуба. Діти називають і картинки з зображенням журавля, і тістечка, і відзначають, що там немає звуку «Ш».

3. Физминутка: «Миші»
(діти виконують відповідні тексту руху).
Вийшли миші як то раз, Раптом пролунав страшний дзвін,
Подивитися, котра година. Втекли мишки геть!
Раз, два, три, чотири -
Миші смикнули за гирі!
4. Заучування вірша: «Тихіше, миші!». Педагог читає вірш, при цьому інтонаційно виділяє в словах звук «Ш». запитує, чутно було, як шелестить листя» в цьому слові.
Тихіше, миші. - кіт на даху,
Зашумите - він почує!
Колективне повторення вірша, повторити тихо, повільно, швидко, на вушко один одному. Педагог викликає бажаючих самостійно повторити вірш, просить виділити інтонацією в словах звук «Ш».

4. Дидактична гра «Луна» (в колі з м'ячем).
Педагог - ведучий кидає м'яч дитині і при цьому вимовляє слово зі звуком «Ш», виділяючи цей звук. Дитина повертає м'яч ведучому і повторює слово так само. Ведучий кидає м'яч іншій дитині...

5. Робота в зошитах.
Педагог пропонує дітям відкрити зошити, і розглянути малюнки. Які предмети намальовані? Завдання: заштрихуйте простим олівцем ті предмети, в назві яких є звук «ш».
Можуть бути намальовані: машина, куля, шкарпетки, груша, собака.

6. Підведення підсумків.
Педагог дякує дітям за роботу на занятті. Просить самостійно придумати або згадати яке - небудь слово. В якому є звук «Ш».

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове