Конспекти занять з дітьми.
Морське пригода.
Дитина і навколишній світ: природне оточення.
(ІІ молодша група)
Автор: Ульянова Н.Р., вихователь МДОУ N 62, р. Казань.
Мета заняття:
Вчити дітей вирішувати найпростіші проблемні ситуації.
Розширювати уявлення дітей про те, що риби живуть у воді, плавають, дихають повітрям.
Закріплювати знання дітей про будову риб.
Розвивати дрібну і загальну моторику дітей.
Збагачувати чуттєвий досвід дітей і вміння фіксувати його в мовленні.
Розвивати естетичні почуття, творчі вміння, уяву.
Хід заняття:
Хлопці, подивіться на гостей, один на одного, подаруйте теплі посмішки. З гарним настроєм відправимося в подорож. Куди? Ми дізнаємося, коли викладемо доріжку з камінчиків. (Викладаємо доріжку, яка призводить дітей до «моря»).
Ось і дісталися (Заготівля морського дна з водоростями, хвилями...).
«Ось яке море, без кінця і краю.
На піщаний берег хвилі набігають,
Перестане вітер на морі сердиться,
Стане видно хто там,
В глибині таїться!
(Руки зчеплені в замок - хвилі. Хвилі великі і маленькі - рухи рук високі і низькі).
Хто там хлюпається у воді? (Риби)
Рибки плавали, плескалися, в чистій тепленькій воді.
То стискатимуться, разожмутся, то зароются в піску. (Пальчикові вправи)
Плавають рибки у воді, ховаються серед водоростей. Водорості - це водні рослини. «Ростуть у воді на самому дні і манять риб: «Пливи до мене». (Пальчикові вправа)
Наші рибки чомусь сумні. Чому? Як ми їм допоможемо? (Пропозиції дітей. Вихователь заохочує дітей на продуктивну діяльність, узагальнює відповіді дітей, пояснює етапи і прийоми роботи, радіє результатам)
Ви чуєте? Давайте відновлюємо нашу картину!Які звуки ми тут чуємо? (оживимо картину)
Віднесемо роботу в приймальню і покажемо ввечері батькам.