logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«ЩО ТАКЕ ДРУЖБА?»

Заняття з соціального розвитку в старшій групі.

Автор: Ємельянова Н.П. МДОУ N57 «Веселка» р. Старий Оскол.

 

МЕТА: Збагачувати лексику дошкільнят синонімами, епітетами. конкретизувати знання дітей прислів'їв і приказок про дружбу, активізувати розумову, мовленнєву діяльність, використовуючи проблемні і асоціативні ситуації, схеми, моделі, символи; формувати соціально - комунікативні якості (співробітництво, гнучкість, терпимість); закладати моральні основи особистості у процесі формування уявлень про дружбу.
ПЛАН:

  1. Привітання.
  2. Бесіда про настрої.
  3. Гра «Сім'ї слів».
  4. Гра «Павутинки».
  5. Прислів'я та приказки про дружбу.
  6. Сценка.
  7. Портрет одного.

ОБЛАДНАННЯ: пентаграми, лист, цеглу для дому, букви.
ХІД ЗАНЯТТЯ: (Діти входять в групу, вітаються з гостями).

Вос-ль: -Хлопці, як ви вітаєте один одного, коли приходьте вранці в дитячий сад? (Відповіді дітей).
- Давайте поздороваемся зі своїми товаришами не словами, а своїм тілом.
Вітання!
- Коли я грюкну, один раз у долоні ви потисніть один одному руки.
Два бавовни - доторкніться лопатками.
Три бавовни - спинами.

- Сьогодні вранці в Дитячий сад поштар приніс листа (зачитує
письмо). Ви пам'ятаєте, хто така Шапокляк?
Вос-ль: Хлопці, давайте, розповімо Шапокляк про дружбу все, що знаємо.
- Сподіваюся, ви розумієте, що робота не така проста, нам належить
пройти довгий шлях, і виконати одне завдання. Кожне завдання це
одна цеглина, а кожна цеглина це частина будинку, нашого будинку Дружби.
Давайте побудуємо будинок дружби, як герої відомого мультфільму і покличемо туди жити Шапокляк. Але цегли для будинку будуть особливі, їх ми отримаємо, якщо правильно виконаємо завдання.
«Настрій». (Діти підходять до столика на якому лежать пентаграми з настроями).
Вос-ль: - Здогадалися, про що ми зараз будемо говорити? (Про настрій).
Вос-ль: - Який у вас сьогодні настрій? (Відповіді дітей).
Вос-ль: - Чому вам весело і радісно? (Відповіді дітей). Наприклад: Тому що у мене багато друзів у групі.
Вос-ль: - А з ким можна дружити?
Вос-ль: - Як ви думаєте, з чого починається дружба?
Вос-ль: - Подивіться уважно на обличчя чоловічків і знайдіть однакові. Яке повинно бути вираз його обличчя?(сумним, похмурим, сумним, скривдженим, сумним).
- З чим можна порівняти його настрій?
- А тепер знайдіть чоловічка, за виразом обличчя якого можна
припустити, що у нього багато друзів?
- Чому ви так вважаєте? З чим можна порівняти його настрій?
Вос-ль: Молодці! Ми пройшли перший етап шляху. І можемо закласти
перший цегла будинку дружби.
(Підходять до наступного. Дерево, коріння якого написано слово «Дружба».)
Вос-ль: - Що за слово зберігає це дерево? (дитина читає).
- У слова «дружба» є слова - родичі. Давайте назвемо слова схожі на нього.
Гра «Сім'ї слів».
- Хочу запропонувати вам ще одну гру, яка називається «Світ без
друга». Я буду починати речення, а ви закінчувати його:

  1. Світ без одного був би не цікавим, тому що
  2. Світ без одного був би сумним, тому що....
  3. Світ без одного був би похмурим, тому що...

Вос-ль: Другий цеглинка будинку дружба ми заклали. Йдемо далі.
(Підходять до третього, поруч з ним картинки, на яких намальовані павутини).
Вос-ль: - А тепер друзі я хочу знати міцна у вас дружба?
Гра «Павутинки».
І з цим завданням впоралися. Ставимо третій цеглинка.
(Підходять до наступного).
Вос-ль: - Щоб отримати цей цеглинка, ми повинні з вами пригадати прислів'я про дружбу.
- Молодці багато знаєте прислів'я про дружбу! Четвертий цеглинка
поклали. Йдемо далі.
(Підходимо до наступного, на ньому намальовані дві миші з мультфільму про Кота Леопольду). Вибігають дві мишки. Сценка.

  1. Як ви вважаєте, чому у мишей немає друзів?
  2. Хлопці, порадьте мишкам, як знайти друзів?
  3. Що їм потрібно зробити, щоб Кіт Леопольд їх простив?

Вос-ль: - Дорогі миші, сподіваюся ви зрозуміли, що потрібно робити для того, щоб у вас було багато вірних і хороших друзів?
- Ми допомогли мишкі і тепер можемо поставити останній в цеглинка
наш будинок Дружби.
Вос-ль: - Як багато важких завдань ми виконали, як багато ви знаєте про дружбу. Це значить, ви без праці зможете знайти друзів і бути вірними і хорошими товаришами. Завдяки вашим старанням будинок Дружби вийшов великим і красивим. Але, чого-то, по-моєму, не вистачає? Хто буде жити в будинку Дружби?
- У віконцях потрібно помістити друзів, щоб було не тільки світло, весело!
Яскравіше сонячних променів
Дружба в цілому світі
Адже з друзями веселіше
На будь-якій планеті!
Вос-ль: - А адже портрет можна намалювати!
(Малюють портрети друзів, поміщають їх у віконцях будинку Дружби).
Вос-ль: - чудові роботи у вас вийшли. Подивіться, як зайнявся будинок Дружби, радісними посмішками, зігрівся теплом дружніх сердець!

  1. Що для життя потрібно?
  2. Сонце!
  3. Що для дружби потрібно?
  4. Серце!
  5. Що для серця потрібно?
  6. Щастя!
  7. Що для щастя потрібно?
  8. Світ!
   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове