Конспекти занять з дітьми.
«В гості до ляльки Каті»
Конспект заняття з физкультуре1-а молодша група ясел.
Автор: Хромова Олена Олександрівна, ІІ кваліфікаційна категорія, МДОУ Центр розвитку дитини - Дитячий сад "Сонечко"р. Ковылкино Республіка Мордовії.
Мета: Формувати вміння стрибати на двох ногах. Вправляти дітей в ходьбі в прямому напрямку, переступати через мішечки з піском ("камінчики"); повзати рачки, підповзати під дугу; вправляти в умінні зійти на ящик і зійти з нього; Розвивати вміння орієнтуватися в просторі. Допомогти викликати емоційний відгук на ігрове заняття і бажання брати участь у ньому.
Матеріал та обладнання: лялька, маленький стільчик, "камінці" (мішечки з піском розміром 20 на 12 см), килимова доріжка шириною 20 см, дуга, ящик заввишки 15 см, таз з водою кімнатної температури, вертикальні ялинки висотою 50 см, грибочки маленькі дерев'яні, кошик.
Хід заняття.
Вихователь: Хлопці, подивіться! До нас в гості прийшла лялька Катя! Он там вона сидить! Ходімо до неї по доріжці. Перешагивайте через "камінці" (якщо хтось з дітей не йде, вихователь кличе їх по імені). Ось яка гарна лялька Катя!
Катя (вихователь бере її в руки, говорить від її імені):
Я на стільчику сиділа,
І на вас, на всіх дивилася!
Ах, як швидко ви крокували!
Не спіткнулися, впали!
І за це покажу вам свою гімнастику!
(Діти стають врозтіч, лялька розташовується недалеко від
дітей).
Вихователь:
У катрусі в гостях два
Два курчати в постолах,
І. П.: О. С.: Почергове піднімання ніг.
Півник у чобітках,
В. П. Те ж, В: на рахунок 1-2 нахилилися в "чобітках", 3-4 повернулися в І. П. (повторити 4-5 разів).
Курочка в сережках,
І. П.: вільний, В: На рахунок 1-2 руки підняли, потягнулися, 3-4 повернулися в І. П. (повторити 3 рази).
Селезень у жупані, Качка в сарафані,
І. П.: руки на поясі. Повороти тулуба в різні боки (повторити 3-4 рази).
А корова в спідниці, У теплім кожушку. Стрибки дітей на двох ногах.
Всіх разом зібрали, Бігати дружно стали.
Біг у різних напрямках. Спокійна ходьба.
Вихователь: Ось які молодці! Катя любить гуляти і нас кличе! (вихователь бере ляльку в руки і говорить від її особи):
Ви швидше, швидше повзіть Так з дороги не поверніть!
Основні вправи.
повзання, підлізання під дугу, доповзти до скриньки, встати на ящик, зійти з нього (2-3 рази).
І. П. : Діти тримають палицю хватом зверху. Вихователь, обернувшись до них, тримає палицю за середину і разом із дітьми виконує вправу.
По закінченні основних рухів прибираються атрибути і виставляються ялинки, під ним - грибочки.
Вихователь:
Разом з Катею в ліс прийшли,
У лісі ялинки росли.
А під ними-то гриби!
Треба зірвати всі гриби
Так у кошичок зібрати.
(Діти збирають гриби по одному в кошик).
Вихователь : Ось скільки грибів! Повна кошик! Ой, а долоньки-то забруднилися. Ходімо, у потічку ополоснем долоньки!
(Діти підходять до тазі з водою; в ньому на дні вода. Звучить фонограма спокійної музики).
Вихователь читає потешку "Водичка" Водичка, водичка, Діти миють у воді ручки.
Вмий моє личко. Вмивають обличчя (імітують).
Щоб очі блищали, Миють оченята.
Щоб щічки червоніли, Миють щоки.
Щоб сміявся роток,
Щоб кусався зубок.
Стрибають на двох ногах і посміхаються.
Вихователь: А тепер высушим долоньки: наберемо в рот повітря, і дути на долоньки. А тепер потрясем ручками і знову дунем на долоньки. Висушили? Молодці! Ой, хлопці, сильний вітер налетів, ховайте швидше долоньки, а то замерзнуть! (Діти ховають руки за спину, вихователь дує сильно. Повтор два рази). Молодці! Всі ми дружно награлися і додому йти зібралися! (спокійна ходьба).