Конспекти занять з дітьми.
«ПОДАРУНОК»
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З МАТЕМАТИКИ В СЕРЕДНІЙ ГРУПІ.
Автор: Ангеліна Довгаль.
Мета: Закріплювати рахунок в межах 5; знання геометричних фігур, вміння порівнювати їх, виявляти ознаки подібності та відмінності, виражати їх у мовленні; закріплювати просторові уявлення: вище, нижче, зліва, справа. Виявити вміння дітей встановлювати загальне властивість групи предметів і знаходити зайвий предмет; вправляти у порівнянні двох груп предметів. Розвиток у дітей логічного мислення, уваги, мови.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
В групу вноситься з ранку предмет, схожий на подарунок (коробка з бантиком).
-Хлопці, хочете дізнатися, що це за подарунок?
Йдемо з дітьми до місця , де він лежав. Але раптом виявляємо, що замість подарунка на столі лежать пір'я.
-Хлопці, а де ж подарунок, що я вам приготувала?
-Куди ж він зник?
Діти висловлюють свої припущення і з'ясовують, що подарунок ворона вкрала.
-Що ж тепер будемо робити? Може підемо слідом за вороною до нашим подарункам? (Відповіді дітей)
-На чому ми вирушимо в дорогу? (на всюдиході).
-Хлопці у мене є чарівний дзвіночок. Зараз скільки разів я прозвеню в нього, стільки разів вам потрібно плеснути в долоні, тільки тоді з'явиться всюдихід..
Дзвоню 3 рази в дзвоник, діти 3 рази плескають у долоні.
Заходимо в групу, там нас чекає всюдихід.
-Візьміть квитки і займіть свої місця (роздаються картки з номерами).
-Ми з вами вирушаємо в дорогу. (звучить музика).
-Куди це ми з вами потрапили? (ліс)
-Що це перед нами?
Діти : Ялинки.
-А скільки їх.
-Дві.
-А хто сидить на ялинці? (білка)
Давайте у білочки запитаємо не бачила вона ворону.
-Білочка говорить, що якщо ви допоможете їй дізнатися на яку з ялинок більше шишок, то вона вам скаже, куди ворона полетіла.
Діти діляться на дві команди.
-Хлопці, подивіться на шишки. Вони однакові?
Діти: немає, одні великі, а інші маленькі.
-А як дізнатися, на яку з ялинок шишок більше? Що потрібно зробити? (порахувати).
-Ось вам, хлопці, за кошику. Одній команді і іншого. Збирати шишки.
-Скільки великих шишок?(4)
-Скільки маленьких шишок? (5)
-Будь шишок більше? На скільки?
-Молодці, хлопці, каже білочка, а ворона полетіла до нори її друга драбинка.
-Ходімо шукати норку лисеняти.
Йдемо і бачимо три дерева: березу, ялинку і сосну.
-Хлопці, що це за дерева? (діти називають)
Дерево яке найвище? (сосна)
Яке нижче? (береза)
А найнижче (ялинка).
А що це справа від сосни? (нора)
-Давайте подивимося, хто в ній живе? (дістаємо лисенка)
-Лисеня підкажи нам, куди полетіла ворона?
-Лисеня каже, що йому ніколи, він збирає кольорові крижинки.
-А на що схожі кольорові крижинки?(геометричні фігури).
-Давайте допоможемо лисенку зібрати крижинки у відерця (коло, трикутник, квадрат).
Лисеня вказує шлях дітям.
Діти пролазять під дугою.
-А ось і зайчик. Хлопці, та він замерз, давайте з ним погратися.
ГРА М/П «Зайчик»
-Зайчик зігрівся, говорить вам велике спасибі.
-Запитуємо у зайчика, чи не бачив він ворону.
Та бачив, вона полетіла до барлогу двох ведмежат Ведмедики і Топтыжки.
Дітям дається завдання відшукати відмінність у ведмежата.
-Дивіться ворона впустила наш подарунок в замет. Діти шукають і знаходять.
Забираємо подарунок і пора повертатися у групу.
У групі відкривають подарунок (коробка цукерок).
Вихователь. Де ми сьогодні побували? Кого зустріли?
Підводимо підсумок заняття.