logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Подорож на повітряній кулі».

Конспект заняття з навчання грамоті. Для дітей старшої групи.

Автор: вихователь 1 категорії Тиришкіна А. Н. МДОУ «ЦРР-Дитячий садок «Усмішка» міста Абаза.

 

Мета: Доставити дітям радість і задоволення від ігор розвивальної спрямованості. Підтримувати інтерес до інтелектуальної діяльності, бажання грати, проявляючи наполегливість, цілеспрямованість, взаємодопомога. Закріпити у дітей знання, отримані раніше.
Завдання: Закріплювати вміння проводити звуковий аналіз слова, визначати місце знаходження звуків у слові, кількість складів у слові.
Формувати навик складання речень певної синтаксичної структури (використовувати прийменники). Розвивати зв'язне мовлення дітей.
Продовжити роботу щодо активізації та уточненню словника дітей.
Розвивати у дітей вміння орієнтуватися на місцевості по словесному опису, визначати напрямок маршруту.
Закріпити рахунок в межах 10, знаходження сусідів цифри.
Стимулювати розвиток розумових здібностей.
Розвивати у дітей інтерес до самостійного вирішення пізнавальних і творчих завдань.
Розвиваюче середовище: повітряна куля, конверт (з листом і розрізний картинкою чарівника), кошик з м'ячами (на кожному м'ячі цифра від 1 до 4), зображення тварин (вовк, лисиця, заєць і ведмідь), "ліс"-дерева і білка (декорація), картинка для звукового аналізу слова СКАРБ, букви з цифрами (РОМАШКА), ромашки з паперу(на звороті цифра), шкатулка з цукерками.
Роздатковий матеріал: смужки і пенали з фішками для звукового аналізу слова, ромашки з цифрами, олівці 2 кольори(жовтий і оранжевий)
Хід заняття
Коло радості - "Усмішка" (емоційний настрій)
В групу залітає повітряна куля (наповнений гелієм), а до ниточкою прив'язаний конверт.
- Хлопці, подивіться, що це таке? (конверт не підписаний). Дивний якийсь конверт, на ньому нічого не написано.
- Давайте відкриємо конверт і подивимося що там,(Вихователь відкриває конверт, у конверті розрізна картинка і письмо).
- У конверті лежать розрізні картинки, давайте ми їх зараз зберемо і тоді може бути дізнаємося від кого воно.(Діти збираю картинки, на картинці зображений чарівник).
-Все ясно, значить, нам лист надіслав Чарівник. Тепер ми можемо з вами його прочитати.
(Вихователь читає лист).

"Здрастуйте дорогі хлопці! Хочу привітати вас, адже ви йдете до школи. І з такого чудового приводу, я приготував для вас сюрприз, ви зможете його знайти, якщо пройдете всі випробування. Завдання будуть складними, але цікавими; виконавши їх, ви дізнаєтеся, де лежить скарб. Ви готові до подорожі? Тоді удачі. Даю підказку:
М'ячики лежать в кошику,
А козуб біля віконця".
(Діти знаходять кошик з м'ячами, на кожному мячі цифра, а цифри відповідають цифрам на м'ячах заздалегідь розташовані по всій групі, за кожною цифрою закріплено завдання, яке треба виконати.)
- Ну що хлопці почнемо подорож? (один з хлопців дістає м'яч.)
По ходу всього подорожі хлопці дістають м'ячі і виконують завдання.
 Завдання N 1
Гра "Загадки-відгадки"
1."Літом бродить без дороги
Між сосен і беріз,
А взимку він спить у барлозі,
Від морозу ховає ніс".
(Ведмідь)
3. "Не баранчик і не кіт,
Носить шубу круглий рік.
Шуба сіра - для літа,
Для зими - іншого кольору".(Заєць)

2. "Сірий, зубастий,
По угіддях нишпорить,
Кого з'їсти шукає".(Вовк)
4. "Хвіст пухнастий,
Хутро золотисте,
В лісі живе,
В селі курей краде".(Лисиця)
(по мірі того як діти відгадують загадки, вихователь виставляє зображення з цією твариною, потім діти вважають скільки вони відгадали тварин)
-Діти, назвіть, будь ласка, назви цих тварин по-англійськи.

Гра "З якої казки?"
(Після того як діти відгадали загадки, вихователь пропонує згадати казки, в яких є ці персонажі: вовк, лисиця, ведмідь і заєць.)
-Молодці хлопці, ви впоралися з цим завданням.
Завдання N 2
Діти потрапляють "в ліс" (оформлення з штучних дерев або дерева, намальовані на ватмані, а поруч сидить білка-іграшка).
-Хлопці, схоже, ми опинилися з вами в лісі.
-Що ми бачимо з вами в цьому "лісі"? (дерево і білку)
-Давайте ми зараз з вами зробимо, стільки кроків уперед, скільки складів у слові білка, а тому стільки, скільки складів у слові дерево.
Потім дітям пропонується скласти речення з цими словами.
Фізкультхвилинка
Ми спочатку будемо тупотіти,
А потім ми будемо плескати,
А потім ми обернемося
І всі разом посміхнемося.
Завдання N 3
-Хлопці, що намальовано на цій картинці?
(На дошці висить картинка, що позначає слово скарб.)
Вихователь пропонує дітям зробити звуковий аналіз слова СКАРБ. (Діти сідають за столи і кожен працює в касах, одна дитина, який закінчив першим, працює біля дошки)
-Скільки звуків ми чуємо в слові скарб?
Який перший звук у цьому слові? (звук [к], твердий приголосний звук). Який фішкою ми позначаємо цей звук?(синьої фішкою).
Який другий звук у цьому слові? (звук [л],твердий приголосний звук, що позначається синім фішкою).
Який третій звук у слові скарб? (Звук [a], голосний звук, що позначається червоною фішкою).
Який четвертий звук ми чуємо в цьому слові? (Звук [T]- твердий приголосний звук, що позначається синім фішкою).
-Хлопці, я хочу відкрити вам секрет, що в слові скарб ми чуємо Т, а пишемо Д.
-Молодці хлопці, ви дуже добре впоралися з цим завданням.
Завдання N 4
Гра "Букви заблукали"(Намальовані букви, під ними цифри)
-Хлопці, тут написано якесь слово, я не можу його прочитати, допоможіть мені, будь ласка. Розставте цифри по порядку від 1 до 7, і прочитаємо , що вийде, (діти розставляють букви разом з цифрою по порядку).
- А вийшло слово - РОМАШКА.
- Скільки складів у слові - РОМАШКА? (3 слова)
- Який ми чуємо перший звук у цьому слові? (звук [p]). Назвіть слова, в яких є звук [p].
А який останній звук у цьому слові?(звук [a]). Назвіть слова зі звуком [a].
.- Подивіться хлопці, скільки у нас в групі красивих ромашок.
Люди дуже полюбляли ворожити на ромашці, вони говорили: "Не любить, любить, не любить:". Давайте і ми з вами поворожимо на ромашці. Не забудьте, що треба починати зі слова "не любить".
- Яка з цих ромашок скаже: "любить" (розфарбуйте її серединку жовтим олівцем), а яка - "не любить" (розфарбуйте її серединку помаранчевим олівцем).
Чим відрізняються ці ромашки? (Кількістю пелюсток).
-Подивіться, хлопці на свої ромашки зі зворотного боку, що ви там бачите? (Цифри).
-У кожного з вас своя цифра, назвіть сусідів цифри.
- Хлопці, ось і пройшли ми всі випробування, скінчилися і всі наші м'ячики, та тільки не зрозуміло де скарб? Давайте заглянемо в кошик уважніше. (Діти знаходять на дні кошика кольоровий круг, на ньому написано місце знаходження скарбу)

"Хлопці! Ви просто молодці! Раз ви знайшли це послання, значить, ви впоралися з усіма моїми завданнями. Ну а тепер увага! Щоб знайти скарб, ви повинні зробити 2шага вперед, 3 кроку вліво, і т. д.
З найкращими побажаннями. Чарівник"
Виконуючи завдання діти знаходять скарб. (Там лежать цукерки).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове