logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Подорож Червоної шапочки».
(Звук [к], буква К)

Конспект відкритого логопедичного заняття з навчання грамоти в логопедичній групі для дітей з ФФН

Автор: Наталі Рускова.

 

Мета: 1. Ознайомлення з правильною артикуляцією звука [к], характеристика звуку. Визначення позиції звука [к] у словах.
2.Розвиток фонематичного слуху на рівні звукового ряду.
3. Навчання звукового аналізу слів.
4. Навчання утворення відносних прикметників від іменників.
5. Знайомство з буквою К. Профілактика дисграфії.
6. Розвиток загальної та дрібної моторики.
7. Розвиток слухового, зорового, тактильного сприйняття, уваги, пам'яті, мислення.

Обладнання: Книга казок з ілюстраціями, ілюстрації до поєднаної гімнастики мови і рук, панно «Знайди дорогу», зображення казкових героїв: Колобок, Карабас Барабас, Кіт у чоботях, Червона шапочка; предметні картинки ( кущ, гілку, підосичник, кіт), пиріжки з вкладишами-начинкою, демонстраційна буква К, картинка на що схожа буква К, роздатковий матеріал: звукові пенали, звукові будиночки, картки з літерами, літера К, обклеєна різними крупами.
Кошти ТЗН: магнітофон.
Хід заняття:

Грає музика. Діти заходять в групу.
Логопед: Хлопці, подивіться, скільки гостей до нас прийшло. Поздороваемся з ними.
Психогімнастика.
Подивіться на казкових героїв. Хлопці, зобразіть сумного Кота в чоботях, перелякану Червону шапочку, веселого Колобка, злого Карабаса Барабаса. А зараз знову стати розумними хлопцями, посміхніться один одному, а я посміхнусь вам.
Оргмомент.
Сьогодні до нас на заняття прийшов один із цих героїв. Відгадайте загадку і ви дізнаєтесь, хто це.
Дівчинку бабуся дуже любила,
Шапочку червону їй подарувала,
Дівчинка забула своє ім'я.
А ну - підкажіть, ім'я її? / Червона шапочка /.
Подивіться і скажіть, яка Червона шапочка. /Гарна, добра, весела, розумна, скромна/. Вона дуже хоче вчитися і тримає шлях у країну знань. Просить нас проводити її туди. Допоможемо Червоній шапочці? /Допоможемо/.
Проходьте та вставайте біля своїх місць. Щоб познайомитися, Червона шапочка пропонує пограти у гру «Без помилки повтори». Сяде той, хто правильно повторить за мною:
а-у-о-а-і-а-і-а-а-і-у
-та-а-а-а-і-у-та-а-а-і

 

Повторення
Хлопці, у Червоної шапочки повітряні кулі. Вони не прості. На кожному з них кружечки.
- Що ми позначаємо кружечками? /Звуки/.
- Які звуки подорожують на червоному повітряній кулі? /Голосні звуки/.
- Які звуки ми називаємо голосними? /Звуки, які тягнуться, співаються, повітря при їх проголошенні проходить вільно/.
- Які ще звуки бувають? /Приголосні/.
- Які звуки ми називаємо приголосними? /Звуки, які не тягнуться, не співаються, повітря при їх проголошенні зустрічає перепону/.
- Які звуки подорожують на синьому повітряній кулі? /Приголосні тверді звуки/.
- Які звуки подорожують на зеленому повітряній кулі? /М'які приголосні звуки/.
Правильно, хлопці.
Оголошення теми заняття.
Сьогодні на занятті ми разом з Червоною шапочкою будемо вивчати новий звук. А який це звук, ви здогадаєтеся, якщо визначте, який перший звук чується в назві казкових героїв: Кіт у чоботях, Червону шапочку, Колобок, Карабас Барабас, Кощій, Курочка-ряба./Перший звук [к]/.
Сьогодні на занятті ми будемо вивчати звук [к], будемо вчитися правильно вимовляти його в складах, словах, реченнях. Ваше завдання - уважно слухати, виконувати всі завдання, відповідати на мої запитання повними відповідями.
Артикуляція звуку [до]
Вимовимо звук [к] - [к].
Коли ми вимовляємо цей звук - рот відкритий, спинка язика піднімається в роті і відтягується назад.
Перевіримо, тягнеться чи ниточка або рветься при проголошенні звуку [к]? /Рветься/.
- Можемо ми цей звук співати і тягнути? /Немає/.
- Повітря вільно проходить або зустрічає перешкоду? /Повітря зустрічає перепону/.
- Звук [к]? /Згоден/.
- Він твердий чи м'який? /Твердий/.
- Кружечком якого кольору будемо позначати звук [к] на схемі?
/Синім кружечком/.

Складові ряди
А зараз вирушаємо в чарівну подорож у країну знань. Прикрийте очі./Звучить музика/.
Наш шлях проходить через темний ліс. Вся дорога всіяна купинами. Купини ці не прості, у них живуть звуки. Щоб перестрибнути купину, потрібно з'єднати звуки: [а] + [k] = [ак] з [о] + [к], [у] + [к], [й] + [к], [к] + [а], [к] + [о]
[к] + [у].
Ви добре впоралися з цим завданням.
Спряжена гімнастика мови і рук
Щоб веселіше було йти, Червона шапочка пропонує розповісти казку руками і язиком.

Текст вимовляє дорослий (бажані підказки дітей)

Руху або статична поза

рук

мови

Одного разу пальчики пішли в ліс: топ-топ, топ - топ-топ.

Імітація ходьби пальчиків у заданому ритмі, темпі: вказівним і середнім, великим і вказівним

Мова рухається вгору-вниз, вгору-вниз, вгору-вниз

2. Підійшли до узлісся - рівною рівною, гладкою-гладкою

Долоні ребрами тісно притиснуті один до одного, пальці випрямлені

Рот відкритий, язик вільно лежить на нижній губі

3. На узліссі - велике дерево. Ось його стовбур.

Лікті, долоні з'єднані, пальці підняті вгору.

Язик висовується і напружено тягнеться до носа.

4. Дерево росте

Руки тягнуться вгору, до сонечка

Мова тягнеться до носа

5. Ось його крона

Пальці трохи зігнуті

Округлені краї мови загнуті вгору «чашечкою»

6. Крона складається з гілок і листя

Пальці напружено витягнуті і широко розставлені. Долоні з'єднуються «чашечкою»

Мова в позі чашечки

7. Листя, які так весело грають з вітерцем влітку, восени опадає

Пальці широко розставлені і поперемінно рухаються. Кисті розслаблені, руки вільно опущені вздовж тулуба

Рухи язиком вгору-вниз (мову з округленими краями). Мова розслаблено опускається на нижню губу

8. Ось його коріння

Кисті рук тильною стороною з'єднуються біля зап'ястя, пальці напружено тягнуться вниз

Мова напружено тягнеться вниз

9. На дереві гніздо. У ньому живе птах. Вона влітає в гніздо, то вилітає з нього. Їй треба годувати пташенят

Руки з'єднуються ребрами долонь «чашечкою». Великі пальці опускаються на дно чашки, то розводяться в сторони.

Мова «чашечкою».
Мова рухається вгору-вниз і поперемінно в сторони або забирається за зуби

Визначення позиції звуку в слові
Так непомітно ми вийшли на лісову галявину. Подивіться, яка красива кошик у Червоної шапочки. Подивимося, що у ній. Тут картинки.
- Юля, постав запитання на картинці./Що це/.
- Альоша, відповідай./Це кущ/.
- визначте, де заховався " звук [к] в слові кущ - на початку, в середині, в кінці слова? /Звук [к] сховався на початку слова/
/Гілка, підосичник, кіт/.
-Чому до слова кіт ви поставили запитання хто це?/Він живий /.
- А інші предмети? /Неживі/.
- Подивіться на малюнки і скажіть, яка картинка зайва і чому? /Кіт/.
Складіть схему слова кіт.
Звукослоговой аналіз слова кіт.
Скільки звуків у слові кіт? /Три звуку/.
Скільки голосних звуків? /Один голосний звук/.
Скільки складів? Яке ми знаємо правило?/Скільки в слові голосних звуків, стільки і складів/
Скільки приголосних звуків? /Два приголосних звука/.
Скажіть, кіт який?/Пухнастий, гарний, добрий.../
Що кіт робить?/Нявкає, хлепче, перекидається.../
Физминутка
Вийдемо на лісову галявину, відпочинемо. Максим, проведи физминутку «Вітер віє нам в обличчя».
Освіта відносних прикметників від іменників.
В кошику Червоної шапочки - пиріжки, які мама спекла їй дорогу. Вони всі з різною начинкою. Пиріжок з абрикосом - абрикосовий пиріг. Як називається пиріг з капустою /капустяний/, з журавлиною /журавлинний/, з картоплею /картопляний/, з морквою /морквяний, з персиком /персиковий/, з чорницею /чорничний/.
Знайомство з буквою К. Профілактика дисграфії.
Чим ми позначаємо звуки на письмі? /Літерами/.
Зараз я познайомлю вас з коханою буквою Червоної шапочки. Звук [к] на письмі позначаємо буквою К.
На що схожа буква З? /На клоуна, на пташку, що несе в дзьобі гілочку/.
Ай да клоун!
Знаєш, хто він?
Цей клоун -
Буква До!
З яких елементів складається буква З? /З паличок/.
Скільки паличок в букві? /Три палички/.
Напишіть букву в повітрі.
Проведіть пальцем по поверхні літери К.
Яку букву ти обводишь, Катя?
Червона шапочка приготувала вам завдання: знайдіть і обведіть фломастером букву К.
Ми продовжуємо нашу подорож. Попереду у нас три дороги. Щоб дістатися до країни знань, потрібно пройти по тій дорозі, на якій написані склади з буквою К. Прочитайте склади. /АК ОК КК /.
Хлопці, ми дісталися до країни знань. Ми ще не раз з вами будемо приходити сюди. Червона шапочка дякує вам за допомогу та приготувала сюрприз, який ми побачимо в дитячому саду. Опустіть очі, ми повертаємося в дитячий сад. /Звучить музика/.
Який звук ми вивчали на сьогоднішньому занятті?
Що вам сподобалося найбільше?
Червона шапочка пригощає вас пиріжками.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове