logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Птахи нашого міста»

Конспект інтегрованого заняття з навколишнього світу і аплікації в середній групі.

Автор: Сосніна Анастасія Михайлівна, вихователь Недержавного дошкільного навчального закладу «Дитячий садок N 171 відкритого акціонерного товариства «Російські залізниці», Кемеровська область, місто Белово.

Мета:

  1. Розширювати знання дітей про птахів нашого міста, їх харчуванні.
  2. Закріплювати вміння розрізняти птахів за зовнішнім виглядом.
  3. Розширити словниковий запас: корм, годівниця, холодно, голодно; виробляти силу голосу; вміння говорити «голосно - тихо».
  4. Розвивати уяву, увагу, мислення, цілісне сприйняття предметів.
  5. Виховувати дбайливе і доброзичливе ставлення до птахів.

Демонстраційний матеріал: силуети горобця, ворони, синиці, голуба і сороки; ілюстрації із зображенням птахів; картки з видами харчування птахів; конверт.
Роздатковий матеріал: матеріали для аплікації: площинна годівниця, виготовлена з картону та паперу; силуети птиці: горобець, синиця; китиці, клейонки, серветки, клей.
Гра «Нагодуй птахів», лото «Хто чим живиться».
Обладнання: магнітофон, аудіо запис з голосами птахів, макет парку, планшет, герой - Сорока.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Діти входять в групу, в цей час влітає Сорока, тріщить:
Сорока: Була сьогодні в парку, одні птахи відлетіли, інші залишилися, нічого не зрозумію, що до чого?
Вихователь: Тихіше, тихіше, не шуми. Хлопці, ви впізнали, хто це?
Діти: Сорока.
Сорока: Ой, здрастуйте, хлопці!
Діти: Здрастуй, Сорока!
Вихователь: Що сталося, Сорока?
Сорока: Так я кажу, була сьогодні в лісі, одні птахи відлетіли, інші залишилися, нічого не зрозумію.
Вихователь: Давайте разом підемо в парк і допоможемо Сороці розібратися.
Діти: Давайте.
Вихователь: 1,2,3, повернись і в парку виявися (звучить спів птахів, відкривається завіса, спів птахів припиняється).
Подивіться, хлопці, як навколо красиво, яке повітря! Чуєте голоси? Цікаво, хто це нас тут зустрічає, ласкаво так шанує?

Вихователь: Напевно це...(повертається до парку особою). Ой, нічого не зрозумію, Сорока. Ніби співали птахи, але де ж вони? Хлопці, ви чули спів птахів?
Діти: так.
Вихователь: Сорока, а ти нас не обдурила? Ти бачила сьогодні тут птахів?
Сорока: ну звичайно, звичайно!
Вихователь: ну тоді де вони?
Сорока: а-а-а, згадала, вони ж сховалися і попросили, щоб ви їх знайшли.
Вихователь: а як же ми будемо їх шукати, якщо ми навіть не знаємо, як вони виглядають.
Сорока: а вони вам будуть співати, а ви їх по голосу будете вгадувати, згодні?
Вихователь: хлопці, ми згодні?
Діти: так.
Сорока: От здорово. Ну, тоді вперед. Пташки, починайте співати.
Гра «Дізнайся по голосу».
( Включається запис голосів птахів: ворони, сороки, горобці, синички та голуба). Діти вгадують.
Вихователь: Ну, от і молодці хлопці. Сорока, ми знайшли птахів?
Хлопці, давайте ще раз назвемо тих птахів, яких ми наші і які залишилися в нашому місті. Діти називають.
Хлопці подивимося на наших птахів, вони різні чи однакові?
А ось сорока, накрути-ка, не знає, чим відрізняється ворона від сороки. А ви знаєте?

Гра «Чим схожі? Чим відрізняються?»
Розкажіть їй: чим вони схожі? (розміром, дзьоб у обох великий і чорний).
А чим відрізняються? (забарвленням, розміром хвоста)
А чим схожі горобець і синиця? (розміром тулуба, дзьоба, хвоста)
А чим відрізняються? (забарвленням)
Вихователь: Хлопці, а сорока адже не знає, чому не всі птахи відлетіли. Давайте розповімо їй, чому одні птахи відлетіли, а інші залишилися.
Діти розповідають. (Одні відлетіли, тому що їм холодно і голодно, а іншим є чим харчуватися, так як взимку вони сселяться ближче до людей, щоб вони їх підгодовували)
Сорока: а чим же птахи, які у нас залишилися, харчуються? Адже зима холодна, морозна.
Вихователь: Вірно, ти кажеш, Сорока. І, щоб дізнатися, чим вони харчуються, я вам пропоную пограти в гру «Хто чим живиться». Але для початку давайте згадаємо, що у нас їдять птахи.
А ти, Сорока, нам допоможеш і дізнаєшся, хто що їсть.
Дівчатка з Сорокою грають в лото «Хто чим живиться», а хлопчики з вихователем грають в гру «нагодуй пташку»
Вихователь: молодці, хлопці. Сорока, тобі сподобалась гра, ти все запам'ятала?.
А хочеш, ми тебе навчимо ще в одну гру грати?
Сорока: звичайно, хочу!
Вихователь: один раз, я підгледіла, як грають ворони.

Фізкультхвилинка

Ось під елкою зеленої
Весело скачуть ворони
Кар-кар-кар (голосно)
Кар-кар-кар (голосно)
Лише до ночі замовкають
І всі разом засинають.
Кар-кар-кар (тихо).

Сорока: ой, поки ми грали, подивіться, що я знайшла під ялинкою. (Показує птахів в конверті)
Дивно, чому їх так багато?
Вихователь: напевно, Сорока, їм не вистачило годівниць. А я як раз змайструвала он, скільки годівниць. У тебе багато птахів, а у мене годівниць.
Вихователь: хлопці, давайте посадимо на кожну годівницю по птаху. Ви допоможете нам з Сорокою?
Діти: так.
Вихователь: ну тоді проходьте за столи і беріться за роботу.
Вихователь: Згадаймо для початку, як ми будемо працювати. Що нам потрібно? (клей). Як будемо його наносити? Для чого нам потрібна серветка?
Вихователь: які ви молодці, хлопці. Тепер у кожного птаха є своя годівниця. Сорока, тобі сподобалися робота дітей.
Сорока: звичайно, сподобалися, але мені пора летіти. Спасибі, вам, хлопці. Тепер я всім розповім, чому не всі птахи відлетіли в теплі краї. І чим птахи, які залишилися в нашому місті, харчуються
Діти прощаються з Сорокою.
Вихователь: Хлопці, і нам пора повертатися в дитячий сад. 1,2,3 повернись, в дитячий сад вернися. Ну, ось ми і в садку. Вам сподобалося в парку? А яких птахів ми там зустріли?
Правильно.
Подивіться, я сьогодні приготувала ласощі для птахів: сало, насіння, зерна, хліб. Ми зараз з вами підемо на прогулянку і погодуємо тих птахів, які прилетять до нас на дільницю.
Аналіз заняття.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове