logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Подорож по річці Агідель"

Конспект дослідницької діяльності в старшій групі.

Автор: Зиннатуллина Гузеля Талгатовна - вихователь другої кваліфікаційної категорії; Детскиий сад N239 р. Уфи.

Цілі:
Формування системи елементарних знань про навколишню дійсність, природу рідного краю через елементарну дослідницьку діяльність;
Формування уявлення у дітей про властивості неживої природи;
Продовжувати розвивати пізнавальну активність дошкільнят у процесі експериментування;
Заохочувати висунення дітьми гіпотез;
Розвивати вміння зрозуміло для оточуючих висловлювати свої думки;
Матеріали:
Тазики з водою (по одному на підгрупу з 3-4ребенка), ганчірки для витирання води, паперові кораблики, свічка, скло, порцелянова чашка, пісок, глина, трилітрова банка, збільшувальне скло, мисочки з водою , мінеральна вода.
Попередня робота:
Конструювання з паперу корабликів;
Читання : Ст. Сутеев «Кораблик»
С. Маршак «Пливе, пливе кораблик»;
Дидактична гра «Підбери слова»;
Розробка дітьми правил роботи з водою;
Складання карток-схем.
Хід заняття:
Вірш про рідний край.

Вихователь: Діти, я пропоную вам сьогодні відправитися в подорож по нашому рідному Башкортостану. Де б ви хотіли побувати?

Забігає Незнайко.

- Ось сюрприз. Незнайко, що привело тебе до нас?

Незнайко: - Я хочу запросити всіх вас у подорож по річці Агідель, поки не випав сніг, і річки не покрилися льодом.

Вихователь: - Діти, ви згодні? А на чому ми відправимося в подорож?

Незнайко: - Ми вирушимо в подорож на кораблику.

Вихователь: - Як ви думаєте, діти, можна відправитися в подорож по річці на паперовому кораблику?

Діти ( Ні, не можна: він маленький, швидко промокне, потоне, не надійний ).

Вихователь: - Я пропоную перевірити за допомогою досвіду ваші пропозиції.

Досвід « Пливе кораблик»

Дітям пропонуються паперові кораблики, тази з водою. Перевіряють, тоне чи не тоне паперовий кораблик, ступінь його надійності. Спостерігають, як поступово папір намокає у воді, рветься, стає нестійкою.

Висновки: -У мене намок став м'який.
-Мій впав на бік, і його залила вода.
-Я б не хотів на такому подорожувати - він потоне.
-На паперовому кораблику подорожувати не можна: він неміцний, розмокає у воді.

Вихователь: - Незнайко, тепер ти переконався, що на паперовому кораблику подорожувати не можна?

Незнайко: - Да-а, я й не знав, що це небезпечно.

Вихователь: - І все-таки, відправимося в подорож. Ми побудуємо кораблик з міцного, надійного матеріалу.

Динамічна пауза - споруда корабля з модулів. Гудок......

Незнайко: - Хлопці, я бажаю вам веселого подорожі, а мене чекають мої друзі.

Вихователь: - Подорож наше буде захоплюючим. Ми продовжимо знайомство з властивостями неживої природи рідного краю.

Досвід «Полум'я забруднює повітря»

Запалюється свічка. Горить полум'я. - Може полум'я забруднять повітря? Потримати над полум'ям свічки (на відстані 1-2 см) скло або фарфорову чашку, одним словом , предмет з матеріалу, який не розплавиться. Не загориться і не нагріється швидко. Через деякий час ви побачите, що цей предмет знизу почорнів - покрився шаром кіптяви.

Досвід «Пісок і глина»

Дітям пропонується взяти збільшувальне скло, чашки петрі і розглянути, з чого складається пісок (з дуже дрібних зерняток - піщинок):

- Як виглядають піщинки? - Вони дуже маленькі, круглі, напівпрозорі (або білі, жовті, в залежності від різновиду піску).

- Чи схожі піщинки одна на іншу? Чим схожі, чим відрізняються? Важливо, щоб у процесі порівняння хлопці уважно розглянули піщані зернятка. За тією ж методикою розглянути грудочки глини.

- В піску кожна піщинка лежить окремо, вона не прилипає до своїх сусідок. А в глині злиплі, дуже дрібні частинки. Ніж-то глина схожа на пластилін. За допомогою лупи можна розглянути глину, стерту в порошок. Порошинки, які можна побачити, набагато менше піщинок. Висновок: пісок складається з піщинок, які не прилипають один до одного, а глина з дрібних частинок, які ніби тісно взялися за руки прилипли один до одного.

Досвід «Хвилі»

На столиках мисочки з водою для кожної дитини. У кожній мисочці - своє «море». Червоне, чорне, жовте ( підфарбувати воду акварельною фарбою). Діти - це вітри. Вони дмуть на воду. Виходить хвилі. Чим сильніше дути, тим вище хвилі.

Досвід «Лід - це вода».

Досвід «Бульбашки - рятувальники»

Вихователь: - Діти, вам сподобалося наше подорож. А зараз ми вирушимо в дитячий сад.

Гра «Навпаки»

- Дощ - Сонце - Лід, Сніг - Вітер-Хмари

Вихователь: - Наша подорож підійшла до кінця. Ми з вами провели цікаві досліди та дізналися багато знань про неживу природу нашого краю.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове