logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Моя батьківщина - Булгунняхтах»

Конспект відкритого заняття з ознайомлення з навколишнім світом у старшій групі.

Автор: Соколова Марія Юхимівна, МБДОУ - Дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності соціально-особистісного розвитку дітей «Кульбаба» N13 Хангаласского району с. Булгунняхтах республіка Саха (Якутія).

Мета: уточнити знання дітей про поняття «сім'я», викликати бажання більше дізнатися про своє село, дати уявлення про те, що означає слово «Батьківщина», виховувати любов до рідного краю допомогою знайомих дітям понять: дім, родина, село. Ознайомити дітей з поняттями «район - улус», «республіка», «столиця».
Хід заняття.
1 частина
Вихователь вносить ляльку.
В. - Хлопці, сьогодні до нас на заняття прийшла гостя з далекої країни. Звуть її Сенді, а батьківщина - Африка.
Вихователь від імені Сенді вітається з дітьми і каже, що Африка - це така країна, де завжди жарко і не буває зими. Нагадує дітям про те, що туди добирався доктор Айболить, щоб врятувати маленьких звірів.
В. - Сенді цікаво дізнатися, а що знаєте ви про свою Батьківщину, і тому вона сьогодні побуде з вами на занятті. Хлопці, а ви знаєте, що означає слово «Батьківщина»? Якщо діти затрудняються у відповіді, запропонувати для порівняння слова «народився», «народилася», «Батьківщина». Звернути увагу на те, що вони схоже звучать, укладення дати визначення: «Батьківщина - це те місце, де ти народився, де твій дім, де живе твоя сім'я».
На дошці спрощений план - схема села Булгунняхтах. Вихователь тримає в руках намальований будинок.
В. - Що у мене в руках? (будинок).
- Я можу назвати його Батьківщиною? (Ні, тому, що ми не знаємо, хто в ньому живе.)
Кріпить цей будинок в певне місце на плані села.

  • В цьому будинку живе Кирило. Він тут народився. А тепер я можу назвати цей будинок батьківщиною Кирила? (Так). Але ж Кирило живе тут не один, а зі своєю сім'єю. Давайте послухаємо Кирила, що він знає про свою сім'ю. Що таке сім'я? Заслуховується розповідь Кирила. Якщо дитина не може у відповіді на питання, вихователь пояснює дітям поняття «сім'я».

Далі за аналогією заслуховуються два - три розповіді дітей про свою родину.
Ст. - Подивіться на цей план, ви всі живете на різних вулицях. А чи знаєте ви назви вулиць, на яких ви живете і чому вони так називаються? (відповіді дітей)

  • А ще, якісь будівлі, в яких не живуть, але куди ходять на роботу ваші мами, тата, бабусі, дідуся, ви знаєте? (відповіді дітей).

Проводиться гра «Знайди те, що назву». Діти діляться на дві команди, в кожній з них дається завдання знайти фотографії будівель: магазин, пошта, школа, лікарня і т. д.
Вихователь робить узагальнення: « Подивіться на план, скільки тут різних вулиць, будинків, де живуть різні люди, магазини, школа, клуб, дитячі садки та інші будівлі. І все це разом - наше село. А хто знає, як воно називається? (відповіді дітей). А на березі якої річки розташоване наше село? (Відповіді дітей)
Ст. - А чи можна назвати Булгунняхтах нашою Батьківщиною? Чому? (відповіді дітей).
Фізкультхвилинка

2 частина
На дошці спрощена карта улусу.
Ст. - Хлопці, а ви знаєте ще якісь ні будь села? (Відповіді дітей) якщо діти не можуть, запропонувати згадати про те, їздили вони з батьками куди-небудь.
Вихователь прикріплює на карту кружечки синього кольору, одночасно називаючи населений пункт: Булгунняхтах, Улахан - Ан, Бестях, Мохсоголлох, і т. д.

  • Всі разом ці села і селища - це наш Хангаласский район або улус, а столиця нашого району, головне місто - р. Покровськ (кріпить на карту гурток червоного кольору).
  • Чи можемо ми назвати Хангаласский район своєю Батьківщиною? (Відповіді дітей).

Запропонувати одному, двом дітям знайти на карті Булгунняхтах, Покровськ.
За аналогією познайомити з республікою, її назвою, столицею - р. Якутському. Акцентувати увагу дітей на тому, що, республіка Саха - Якутія - наша Батьківщина, тому, що наше село знаходиться на її території, а ми тут народилися і живемо.
Ст. - Хлопці, а ви любите свій будинок, сумуєте за ним? (відповіді дітей). Коли ви станете дорослими, ви також будете нудьгувати по своєму селу, якщо вам доведеться надовго покидати його, і по своїй республіці, якщо ви будете виїжджати за її межі. А все тому, що це ваша Батьківщина, ваш будинок, де жили і живуть рідні та близькі вам люди.
Звертається до ляльки Сенді: «А тобі було цікаво?»

  • Сенді було цікаво, все сподобалося, але вона теж сумує за своєю Батьківщині і їй пора їхати. ( лялька прощається з усіма).
  • Заняття закінчено, а на наступному занятті ми з вами дізнаємося про те, які ще місця ми можемо називати своєю Батьківщиною і чому.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове