logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Домашні птахи»

Конспект фольклорного заняття у першій молодшій групі.

Автор: Мишакина Тетяна Маркеловна, Муніципальне-бюджетне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок «Дзвіночок» N22, Республіка Татарстан, місто Набережні Челни.

Програмовий зміст: Закріпити знання дітей про домашніх птахів і їх характерні особливості. Упізнавати і називати птахів на картинках і серед іграшок, називати їх відмінні особливості, звукоподражать. Формувати бажання проявляти турботу про них, виразно читати віршики.
Матеріал: Панорама пташиного двору, іграшки: півник, курочка з курчатами, гусак, гуска з із гусенятами, качка з каченятами, картинки з тими ж птахами. Лялька - бабуся. Мольберт. Хрюша - персонаж з програми «на добраніч малюки».
Хід заняття.
Діти заходять в групу, сідають на стільчики. Вихователь звертає увагу дітей на Хрюшу, який прийшов до них на заняття. Діти вітаються з гостем.
Вихователь: «Здається, Хрюша, що хоче мені сказати».
Підносить Хрюшу до вуха, а потім повідомляє дітям, що, виявляється, Хрюші на день народження подарували картинки з якимись птахами, але він абсолютно нічого про них не знає, навіть не знає, як вони називаються.
- «Хлопці, Хрюша прийшов до вас з проханням, щоб ви розповіли йому про них все, що знаєте. Ви згодні допомогти Хрюші?».
Отримавши згоду дітей, вихователь показує картинку гусака.
- Хто це?
- Гусак.
- Якого кольору в гусака пір'ячко?
- Білого.
- Яка шия?
- Довга.
- Покажи, (ім'я дитини) де в гусака лапки, дзьоб?
- Якого вони кольору?
- Червоного.
- Лапки в гусака широкі, з перетинками, коли він пливе, пливе лапками, як веслами. А як кричить гусак?
- Га-га-га.

- А це хто? (вихователь показує гуску).
- Гуска.
- Поруч з гускою гуляють її дітки. Як же звуть діток у гуски?
- Гусенята.
-Гусак, гуска і гусенята - це гусяча сім'я. Живуть вони в селі у бабусі на пташиному дворі. А хто ж мені розповість потешку про білих гусей?
Білі гуси до струмочка йдуть,
Білі гуси гусяток ведуть,
Білі гуси вийшли на луки,
Крикнули гуси: «Га-га-га».

Далі вихователь показує картинку качечки.
- Хто це?
- Качечка.
- Якого кольору пір'я у качечки?
- Строкаті.
- Правильно, пір'ячко у качечки строкаті, на голові оченята і великий широкий дзьоб. Лапки у качечки схожі на гусячі чи ні?
- Схожі.
- Так, лапки в неї, як у гусака, широкі. Качечка, як і гусак, може ходити по землі і плавати по воді. Плаває качка на ставку. Вона пірнає, купається, чистить пір'ячко, перебирає. А коли накупается пригладить пір'ячко, у воду подивиться, як у дзеркало, себе похвалить: «Ось яка я хороша, ось яка я гарна». Як же качечка кричить?
- Кря-кря.
- Як звуть у качечки діток?
- Каченята.
- Добре, молодці. А зараз відгадайте загадку: Хто разом з сонечком встає, голосно пісеньки співає, діткам спати не дає?
- Півень.
- Правильно, півник!
Вихователь показує картинку півника.
- Яку пісеньку співає?
- Ку-ка-ре-ку.
- Який у півника дзьоб?
(Далі діти показують гребінець, бородушку, хвіст, шпори).
- Коли півник ходить по двору, він важливо тримає голову, високо піднімає ноги, розставляє крила і махає ними. Покажи (ім'я дитини), як ходить півник.
- Хто хоче розповісти потешку про півника? Діти розповідають:
Півник, півник,
Золотий гребінець
Масляна голівонька,
Шелкова бородушка
Що ти рано встаєш,
Голосисто співаєш,
Діткам спати не даєш?
- Я теж про півника потешку знаю:
Як у наших біля воріт
Півень зернятка клює,
Півень зернятка клює,
До собі курочку кличе.

- А ось і курочка прийшла. Як ми курочку називає?
- Курочка - пістрява, курочка - тараторочка.
- А хто у курочки дітки?
- Курчата.
- Як про них можна сказати? Які вони?
- Маленькі, жовтенькі, пухнасті.
- Як курочка зве до себе курчат?
- Ко-Ко-ко.
- Курчата як пищать?
- Петя - півник з курочками і курчатами на подвір'ї живуть однією сім'єю. Він в сім'ї головний. Півник, курочка та курчата - це свійські птахи.

- А зараз давайте пограємо. Я буду курочка мама, а ви мої курчата. А кішка у нас буде Женя.
Гра «Курочка-ряст»:
Вийшла курочка-ряст
З нею жовті курчатка.
Квохчет курочка: «Ко-Ко»,
Не ходіть далеко,
Лапками гребіть,
Зернятка шукайте.
На лавці біля доріжки
Вляглася і дрімає кішка.
Кішка відкриває очі
І ципляток наздоганяє.

Діти-курчатка тікають у свої будиночки.

- Молодці, курчатка! Нікого не спіймала кішка! Зараз ми знову перетворимося в діток. У мене для вас є пропозиція. Давайте поїдемо до бабусі в село і подивимося, як там живуть наші домашні птахи. На чому поїдемо? Може на поїзді? Тоді, вагончики, швиденько чіпляйтеся один за одного і поїхали! (Хрюшу діти беруть з собою).

Приїхали в село. У загончике на пташиному дворі діти знаходять серед іграшок гусака, качку, курочку, півника, курчат, каченят, гусенят. Вихователь ще раз уточнює: гусак, гуска, качка, півник, курочка - це свійські птахи. Вони живуть у селі, у дворі, поруч з людиною. А людина про них дбає: поїть, годує, доглядає за ними. За це птахи приносять людям користь. Курочка несе яєчка, а качка і гуска дають пух для пуховичков.
Ось настає в селі ранок, прокидаються птахи, і кожен кричить по-своєму.
- Давайте всі разом дружно хором розповімо про них:
Наші качечки з ранку «Кря-кря-кря»,
Наші гуси біля ставка «Га-га-га»,
Наші курочки у вікно «Ко-Ко-ко».
А як Петя-півник
Рано-рано вранці
Нам заспіває «Ку-ка-ре-ку».
- Молодці хлопці! А ось і бабуся прийшла годувати своїх птахів!
- Ну струм що ж, Хрюша, тепер ти знаєш з якими птахами тобі подарували картинки? Вихователь звертається до Хрюші.
- Тепер знаю.
- Запам'ятай і більше не забувай. А нам з дітками треба йти гуляти.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове