Конспекти занять з дітьми.
Конспект індивідуального логопедичного заняття для дитини старшої групи з фонетико-фонематичним порушенням мови.
Автор: Кисельова Надія Олексіївна, Дитячий сад загальнорозвиваючого виду «Дельфін» Мікрорайон Сонячний Муніципальне дошкільний освітній заклад Алданського району - освітній заклад для дітей дошкільного віку, Республіка Саха (Якутія) р. Алдан.
Етап: Постановка звуку Л
Тема: Звук Л.
Цілі: корекційно-освітня : Поставити звук Л методом поступового створення артикуляційного укладу.
корекційно-розвиваючі: розвивати фонематичні сприйняття, зорову увагу, логічне мислення.
виховна: виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих, ввічливість, культуру поведінки.
Обладнання: індивідуальне та настінне дзеркала, картинки для артикуляційної гімнастики, іграшки: мишка, пароплав, конячка, магнітна дошка з маркером, ТЗН: компютер.
Хід заняття:
- Орг момент
Сьогодні ми з тобою навчимося вимовляти один дуже гарний, чарівний звук, це відбудеться трохи пізніше, а зараз скажи, ти любиш казки? Ти хочеш, щоб я розповіла тобі казку про веселому язичку? Тоді дивись і слухай.
2. Підготовка до постановки звука Л
Жив-був на світі Язичок. Познайомся з ним. Він жив у своєму будиночку. А ти знаєш, як називається будиночок у язичка? (Рот) Він був дуже цікавий і часто визирав у вікно. Відкрив віконце, закрив, знову відкрив, виглянув, подивився направо, потім подивився наліво чи не йде хто? Подивився вгору, чи світить сонечко? Подивився вниз - немає калюж?
Побіг Язичок на кухню, а там мама місить тісто. «Давай я тобі допоможу» - сказав Язичок. Упр «Місимо тісто».
Замісили тісто, пекли млинці. Упр «Млинець»
Язичок подякував маму за смачний сніданок і побіг гуляти. На подвір'ї біля хати стоїть високий паркан. Упр «Паркан»
Язичок побачив маляра, який фарбував паркан, привітався з ним. Пензлик у маляра була широка. Давай покажемо, як маляр фарбував паркан. Упр «Маляр"
Захотілося Язычку погойдатися на гойдалці вгору-вниз! Упр «Гойдалки». Весело качатися з Язичком на гойдалці!
Сліз Язичок з гойдалок і раптом побачив грозного сердитого індика. Індик стояв посеред двору і страшенно лаявся. Давай покажемо, як лаявся Індик. Упр «Індик»
Злякався Язичок і втік додому. Раптом хтось постукав. Хто там? Це я твій друг, мишеня. Давай грати. Доганяй мене. Упр «Злови мишку».
Пограли в догонялки, а тепер давай в іншу гру «Повтори за мною».
Логопед просить відтворити ритмічний малюнок.
Мишеня втік до себе в нірку. А язычку стало нудно і він відправився на галявину. Побачив там конячку і захотів на ній покататися.
Я весела конячка,
Темна, як шоколадка.
Язичком пощелкай голосно,
Стукіт копит почуєш дзвінкий.
Упр «Конячка»
Покатався Язичок, зліз з конячки і побіг додому. Упр «Гребінець»
Потім він взяв свою улюблену іграшку пароплав і став їй грати.
Упр «Пароплав».
3 Постановка звуку Л
Логопед: Губи в усмішку, зуби парканчиком, широкий кінчик язика упирається у верхні зуби, говори голосно звук И. Вийшов новий звук, скажи ще раз і послухай сам себе. Ти сьогодні навчився вимовляти новий звук. Скажи його ще раз.
4.Нехай мова відпочине і попрацюють руки. Завдання: «З'єднай крапки»
Що у тебе вийшло? Літак.
Як летить літак? (Л-Л-Л). Повторення артикуляції.
Язичок вміє не тільки гуляти, допомагати мамі, грати, але і думати. Подумай і ти.
5.Завдання на логіку Гра «Четвертий зайвий».
А зараз Язичок буде керувати літаком, він буде ким? Машиністом? Водієм? Льотчиком? Так.
Давай разом полетимо на літаку? Гра «Літак летить». Повторення артикуляції.
6. Підсумок заняття. Рефлексія.
Наша казка підійшла до кінця. Вона тобі сподобалась? Що тобі запам'яталося? Який звук ти сьогодні навчився вимовляти? Я рада за тебе, дякую за роботу.