logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Заняття для підготовчої групи, щодо формування у дітей основ безпеки.

Автор: Брагіна Наталія Борисівна, вихователь МДОУ N 15, р. Єйська, Краснодарського краю.

Мета
Закріпити знання дітей про правила безпеки вдома, на вулиці, в природі. Закріпити знання про надання першої допомоги, розвивати здатності до об'єктивної самооцінки, до досягнення самостійності і впевненості. Сприяти розвитку обережності та обачливості. Розвивати логічне мислення та пам'ять, вміння вислуховувати відповідь товариша, не перебиваючи. Виховувати увагу, зосередженість, чуйність, чуйність.
Попередня робота
Розглядання електроприладів, розгадування загадок про гострі, колючі, ріжучі предмети, малювання "Зафарбуй вогник на світлофорі", читання казки Шарля Перро "Червона Шапочка", К. І. Чуковського "Плутанина", "Айболить", "Тараканище", дидактична гра "Зроби першу допомогу" (по стрілках), рішення логічних завдань - "В якій кошику більше їстівних грибів", викладання з природного матеріалу"Телефони служб порятунку", сюжетно-рольові ігри "Будинок", "Сім'я", "Лікарня", прослуховування грамзапису казки "Кицин дім",
Хід заняття
Діти заходять і сідають на стільці.
Вихователь: Хлопці, що таке правила безпеки? (Вислуховую відповіді дітей). Всі ви праві, це коли ведеш себе так, щоб не трапилося неприємностей чи біди.
Восп.: Є правила на світі,
Повинні їх знати всі діти.
Зараз ми вирушимо в дорогу,
В країну, де правила живуть.

Щоб туди потрапити, треба сказати чарівні слова і повернутися навколо себе:
Діти: Знаємо правила ми всі,
Ми впевнені в собі.
Там, куди ми потрапимо,
Разом ми не пропадемо.
Відкриваємо очі, озираємося, на столі бачимо порожні : скринька для інструментів, кухонна ящик, порожню шкатулку і ігольніцю.
Восп.: Дивіться, ми опинилися в країні безпеки, але хто - то тут жартує над нами, бачите, всі картинки розкидані! Подивіться і назвіть одним словом предмети, які бачите на картинках
Восп.: правильно, це небезпечні предмети, а ці предмети нам часто просто необхідні, що ж потрібно зробити, щоб вони нам не нашкодили?(користуватися у разі необхідності, класти на місця, поводитися обережно, дотримуватися правил безпеки)
Восп.: прав., потрібно покласти їх на свої місця, от і давайте розкладемо.
Діти виконують стоячи дидактичний вправа "Назви і розклади по місцях"
Сідають на стільці
Бачимо мольберт, критий тканиною, на ньому напис: небезпечно для життя, увага!
Восп.: хлопці, дивіться, тут така страшна напис!(читають) Щоб побачити те, що тут заховано, треба відгадати загадки.
Діти відгадують загадки
Я сиджу біля віконця,
На весь світ в нього глянути. (Телевізор.)
Він один на всім світі
Дуже радий пил зустріти. (Пилосос.)
Я пузатий і пихкаючий,
Я величезний і блискучий.
Якщо тільки захочу
Окропу закип'ячу. (чайник)
Пливе пароплав,
То назад, то вперед. (Праска.)
Якщо кнопочку натиснути,
Буде звучати музика. (Магнітофон.)
Восп.: Як назвати всі названі предмети? Без чого не будуть працювати всі ці предмети? (без електрики)Як убезпечити себе при користуванні ними?
Що треба обов'язково зробити, коли погладили одяг, подивилися телевізор, послухали магнітофон? (Вислуховую відповіді дітей).
Правильно, потрібно вимикати електроприлади. Як правильно це зробити? Що може статися, якщо потягнути за провід або засунути пальчик в розетку або інший предмет?
(Вдарить струмом, може виникнути пожежа).
А чи можуть маленькі діти самостійно користуватися цими предметами? Тоді розкажіть про правила тим, хто цього не знає.
Восп.: Молодці, хлопці, ви дуже добре відповідаєте на всі мої питання, і тому ми можемо продовжити свою подорож по країні безпеці!

Звучить пісенька Червоної Шапочки.
Інсценізація зустрічі Червоної Шапочки і Вовка.
(показують театр діти)
Коли вовк іде:
Восп.: (звертаючись до червоній шапочці) вибачте будь ласка, Червона Шапочка, я не могла не втрутитися, але хіба можна чинити так, як ви розповіли, де живе бабуся зовсім незнайомій вовкові!
Восп.: послухайте наших хлопців!
- Знайома Червона Шапочка з Вовком?
-Чи можна розмовляти з тим, кого не знаєш?
-Що може статися? (Відповіді дітей)
-Як закінчилася казка?
- А як могла б закінчитися, якби Кр. Шап. не розповіла вовкові, де живе бабуся?
Восп.: - тепер знай, Червона Шапочка, що не можна розмовляти з незнайомими людьми на вулиці і розповідати їм про себе!
Восп.: - Червона Шапочка, що у тебе в кошичку?
Кр. Шап.:- Гриби і ягоди. Я зібрала їх для бабусі.
Восп.: Хлопці, а ви знаєте, які бувають гриби та ягоди? (Їстівні та отруйні). Давайте разом з нашою гостею пограємо в гру.
Діти стають у коло
Дидактична гра "Їстівне - неїстівне".
На їстівне-плескають, на отруйні тупають
Восп.: Хлопці, чому не можна знищувати отруйні рослини? Правильно, ними лікуються лісові мешканці.
Чується плач Червоної шапочки.
- що сталося, Червона шапочка, чому ти плачеш?
Кр. Шап. :- поки я з вами грала, я втратила дорогу до будинку бабусі!
Восп.: - Давайте , діти, допоможемо дівчинці і розповімо, як поводитися, якщо ви раптом заблукали?
физминутка "Я якось загубився"
Я якось загубився - (зобразити переляк),
Тільки швидко здогадався - (злегка вдарити себе по лобі, посміхнутися),
Подивився туди-сюди - (повороти),
Немає мами - ось біда - (розвести руки в сторони внизу),
Побіг направо я - (біг на місці),
Мама не знайшлася моя - (руку "козирком"),
Побіг я наліво - (біг на місці),
Мама не знайшлася моя - (руку "козирком"),
Повернувся я навколо - (поворот навколо себе),
Може бути побачу раптом - (руку "козирком"),
Немає. Я вирішив стояти - (руки схрестити на грудях),
І на місці чекати маму.

Кр. Шап.:Ой, спасибі вам, хлопці, я теж подивилася по сторонах і знайшла свою доріжку. Я побігла до бабусі, вона мене вже чекає! До побачення!
Восп.: А ми теж продовжимо свою подорож!
Діти сідають
Музика з «спокійної ночі, малята»
З'являється Хрюша (іграшка), плаче.(ляльковий театр)
Діти цікавляться: - Що трапилося?
Зб.:- Ми грали з Степашкою в догонялки, я побіг за ним і впав, у мене синяк на коліні. У-у-у, боляче!
Восп.: ну, нічого, нехай Степашка тобі надасть першу допомогу і покличе дорослих!
Зб.: але він не вміє!

Восп.: а ми з хлопцями його навчимо!
Хр. : степашка, йди вчися.
Діти діляться на дві команди і проводиться естафета.
Діти з набору предметів вибирають необхідні для надання першої допомоги.
(зі столу на набірне полотно), викладають їх у порядку користування.
сідають

Степ.: (регоче) а що ж це ви якусь траву вибрали?
Восп.: діти розкажіть, чому ви обрали таку травичку?
Дит.: Читання вірша "Подорожник" А. Деружинского:
По дорозі там і тут подорожники ростуть.
Подорожник-неборака весь истоптан, подивися-ка.
Низько стелиться до ніг, пожалій його, друже.
Сам страждалець, він не проти і чужій біді допомогти.
Може вірно служити, якщо хто пораниться.
Варто листочок прикласти - ранка і затягнеться.

Зб.: - А де ж Степашка? Степашка кричить:“Я тут, я все зрозумів давно!. Ідіть сюди, я знайшов пакет. Він новорічний, напевно там подарунок. Ура, ділимо на всіх!"
Восп.: - Почекай-почекай, Степашка. Це твій пакет? Немає. (Питаю гостей, хлопців - нічий). І не мій теж. Що ж робити, хлопці? (Пропозиції дітей, підведення до висновку, що потрібно подзвонити в службу 02).
Зб.: степашка, нам пора додому, нас мами чекають, тобі мама вже сто разів говорила про чужі пакети, я тобі ще раз розповім.
Хто подзвонить? Хто пояснить, в чому справа? (При виклику звертати увагу на грамотність, допомагати. Наприклад: "Мене звуть Катя. Я перебуваю в дитячому садку "Дзвіночок ", вулиця Енгельса, будинок 28. Ми знайшли незнайомий пакет. Приїжджайте до нас").
Звук сирени.
Входить міліціонер (дорослий).
Обережно бере пакет, прислухається, заглядає і
дістає предмети новорічної піротехніки (хлопавку, бенгальський вогонь).
Міліціонер: привіт, хлопці, я до вас за викликом. Де пакет? Як же вони тут опинилися? (Відповіді дітей). Добре, що не взяли чужий пакет, там могло виявитися що-небудь небезпечне для здоров'я і навіть життя.
- До речі, хлопці, а цими предметами вам можна користуватися самостійно?
Міліціонер - вихователю: "Які вони у вас вже великі і розумні".
Восп.: “Хлопці, а які ще номери телефонів служб порятунку ви знаєте?
Якщо пожежа - 01, якщо комусь погано - 03. Діти називають.
Восп.: ми навіть знаємо, в яких випадках, куди треба дзвонити! У нас є картинки, за ним потрібно визначити, в яку службу треба звертатися і викласти номер телефону цієї служби з природного матеріалу.
Діти на столах викладають.
Міліціонер: Молодці! До побачення. Якщо що-небудь трапиться, викликайте, завжди допоможемо.
- Молодці, хлопці, ви добре знаєте правила безпеки, намагалися правильно виконувати завдання, тому біда і неприємність ніколи з нами не трапиться. Пора нам вертатися в дитячий сад. Пам'ятайте чарівні слова? Повторюйте їх за мною:
Є правила на світі -
Повинні їх знати всі діти.
В зворотний шлях поквапся,
і в «Дзвіночок» ти повернися!

Закриваємо очі, ляскаємо в долоні, обертаємося навколо себе. Ми в дитячому саду.
сідають
Аналіз заняття: в якій країні ми сьогодні побували? Які правила безпеки згадали? Ви постараєтеся завжди застосовувати правила безпеки?
Ти пам'ятай правила завжди,
Щоб не сталося раптом біда,
І неприємність не прийшла
І десь раптом знайшла тебе.
І треба не тільки знати,
А постійно виконувати.

 

По дорозі там і тут подорожники ростуть.
Подорожник-неборака весь истоптан, подивися-ка.
Низько стелиться до ніг, пожалій його, друже.
Сам страждалець, він не проти і чужій біді допомогти.
Може вірно служити, якщо хто пораниться.
Варто листочок прикласти - ранка і затягнеться.

 

Вивчити вірші, физминутку, про подорожник
Підготувати музику Червона шапочка
Спокійної ночі
Бурчання
Сирена міліції
Ящики для інструментів
Столовий
Скринька для голок шпильок ниток
Картинки з предметами для ящиків
Напис «увага, небезпечно для життя»
Мольберт.
Картинки з електроприладами: праска, пилосос, телевізор, чайник, магнітофон
Шапочки червоної шапочки і вовка
Кошик кр. Шапочці
Картинки їстівних грибів-неїстівних
Ляльковий театр - хрюша і степашка
Іграшкові медичний тур. предмети, обов'язково вата, зеленка, лейкопластир, бинт + з чого вибирати
Картинка подорожника
Новорічний Пакет, яскравий,
Хлопавка,
Петарди,
Бенгальські вогні
Салюти
Одяг милиционерше
Картинки з небезпечними ситуаціями, для служб 01,02,03,05
Природний матеріал, листочки альб. для викладання.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове