![]() ![]() |
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
Конспекти занять з дітьми.«Подорож в осінь».Автор: Голубович Галина Миколаївна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад № 40 «Фіалка» Кемеровська область, місто Белово.
Програмовий зміст: закріпити уявлення дітей про характерні ознаки осені і осінніх явищ, вчити називати прикмети осені, зміни в живій і не живій природі, використовуючи образні слова і вирази. Збагачувати словникові запас дітей, розвивати увагу, мислення і пам'ять через ігри та ігрові вправи. Виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до живого світу. Обладнання: м'яч, ілюстрація із зображенням птахів, диких тварин, листя, ілюстрація з періодами осені, красива скринька. Попередня робота: вивчення віршів про осінь, прикмет, прислів'їв. Бесіди про зимуючих і перелітних птахів. Словникова робота: золота, дощова, різнобарвна, писана і т. д. Хід заняття: Вос-ль: сьогодні ми з вами здійснимо подорож, а от куди дізнаєтеся, якщо отгадаете загадку: Пройшла по лугах, по лісах, по полях. Діти: Осінь. (відкриваються двері і визирає мордочка зайця, він приніс листа) (вихователь читає лист) - Доброго дня діти! На заячої галявині відбулося зібрання зайцев. Ми вирішували пора нам міняти сіру шерсть на білу. Вийшло, що одна половина говорить, що пора, а інші зайці кажуть, що рано. Одні говорили, що осінь закінчується, а інші стверджували, що зима настала. Ми не знаємо що робити. Порадьте, будь ласка! Ми не можемо зрозуміти, скінчилася осінь чи ні? Кажуть осінь йшла до нас через ваше місто, підкажіть, коли вона буде в лісі? Тільки ми просимо подати переконливі докази, адже змінювати шкірку для зайців справа важлива і не просте. Вос-ль: Так, це питання дуже навіть цікавий, ми з вами спробуємо відповісти на нього. Діти зайцям пощастило, адже зараз ми з вами здійснимо подорож у осінь і зможемо допомогти зайцям прийняти правильне рішення! Вос-ль: Ви дивитеся по телевізору прогноз погоды7 диктор розповідає про температуру повітря, напрямок вітру, опади. А які опади знаєте ви? (відповіді дітей)
Вос-ль: Відмінно, ви правильно назвали погоду осені. А як ви думаєте вся осінь буває однакова? Які періоди осені ви знаєте? Правильно - рання, пізня, предзимье. (звертає увагу дітей на представлені на мольберті ілюстрації різних періодів осені) Вос-ль: Ось картини різних періодів осені. (діти називають періоди і дають коротку характеристику) Вос-ль: кожну пору року складається з трьох місяців. Назвіть місяця осені. А що відбувається з природою восени? (відповіді дітей) - Правильно, жовтіє та висихає трава, вранці туман, вітер холодний, пронизливий, дні короткі, а ночі стали довшими, сонце мало світить, йдуть дощі, небо сіре, птахи відлетіли і т. д. (діти читають вірші) Физминутка «Листочки» Ми листочки осені, (діти сідають на стільці) Вос-ль: у нас в дитячому саду є скарбничка народних мудростей, діти складають у неї прислів'я, прикмети, приказки про пори року. А ви хочете поповнити скарбничку своїми знаннями? (діти встають у коло, вихователь відкриває кришку скриньки і діти називають народні прикмети осені)
Вос-ль: Ви чудово говорили. Наша скринька наповнилася вашими мудрощами. (діти сідають на стільчики) Вос-ль: А тепер давайте поговоримо про диких тварин, що відбувається з ними восени? Як вони готуються до зими? Вос-ль: Хлопці, а чому не чути співу птахів у нашому лісі? (відповіді дітей) Гра м/рухливості «Чужа зграя». Вос-ль: З нашої розмови про осінь я зрозуміла, як вам подобається цей час року. А акі красиві слова про осінь ви знаєте? Дидактична гра «Осінні слова». Вос-ль: Як здорово, що ви знаєте стільки гарних слів про осінь. А наша подорож підійшла до кінця. Давайте вирішимо, що ж ми відповімо зайців? (відповіді дітей) Вос-ль: Я рада, що ми з вами допомогли зайцям і переконали, що осінь проходить через наше місто і прямує в ліс. Сьогодні після прогулянки ми напишемо зайцям лист - відповідь! Що ми там напишемо? (підведення підсумків заняття) |
|||||||||||||||||||
| Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту. При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове |
|||||||||||||||||||