Конспекти занять з дітьми.
«Подорож на планету математики»
Відкрите заняття з математики у підготовчій групі.
Автор: Степанова Лілія Петрівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Дитячий сад комбінованого виду N7 «Незабудка», Ханти-Мансійський АО-Югра, р. Мегион.
Мета: Закріплення математичних знань і умінь за допомогою гри - подорожі.
Завдання: Продовжувати вчити дітей складати арифметичні задачі і записувати їх вирішення за допомогою цифр.
- Закріпити вміння виділяти в задачі умову, запитання і відповідь
- Закріпити знання про геометричні фігури
- Створити умови для логічного мислення, кмітливості, уваги;
- Удосконалювати навички прямого і зворотного рахунку.
- Закріпити знання про послідовності днів тижня, пір року, місяців,
- Закріпити вміння орієнтуватися на аркуші паперу в клітку
- Створити умови для розвитку логічного мислення, розвивати кмітливість, уяву.
Обладнання: Магнітна дошка, цифри, знаки, мікрофон.
Демонстраційний матеріал: Ілюстрації до задачі, картки
Роздатковий матеріал: Картки з завданнями, конверт з геометричними фігурами, олівець.
Хід заняття:
Хлопці, до нас сьогодні завітали гості, давайте подаруємо їм свої посмішки, привітаємо їх. У нас з вами сьогодні незвичайне заняття ми відправимося з вами в космос на планету Математики.
Хлопці, а як ви думаєте, хто живе на цій планеті?
Так, хлопці, там живуть цифри, числа, геометричні фігури, задачі, приклади, знаки, годинник, загадки, завдання. І все там щось вважають, перераховують, складають і розв'язують задачі, відгадують загадки, виконують завдання. Ви згодні туди полетіти? (відповіді дітей).
Для того, щоб відправитися в подорож нам потрібно швидко рахувати, думати, вирішувати задачі і я пропоную провести мозковий штурм
Гра: (з м'ячем) « Назви сусідів»
Так, ми труднощів не боїмося і можемо сміливо вирушати в космічну подорож
А тепер примощуємося за столи.
Перед вами лежить аркуш паперу, а на ній цифри. З'єднавши цифри по порядку, ми дізнаємося, на чому ми з вами полетимо.
Так на чому ми з вами полетимо? Що у нас вийшло? (ракета)
1. Вихователь: Сідайте зручніше. Увага! Приготуйтеся до запуску ракети. Вважаємо спочатку в прямому напрямку до 10, а потім у зворотному напрямку від десяти.
Ми полетіли. А поки ми з вами летимо, щоб не було нудно я загадаю вам загадки. Слухайте уважно:
У бабусі Даші внучка Маша
Кіт Пушок, собака Дружок.
Скільки у бабусі онуків? (1)
На дереві сидять 4 птиці: 2 горобця, інші ворони. Скільки ворон? (2)
9 грибів знайшов Вадим,
А потім ще один.
Ви дайте відповідь на питання:
Скільки він грибів приніс?
2. Хлопці ми й не помітили, як ми з вами швидко долетіли.
Подивіться, люди з іншої планети приготували для нас задачки.
Тут, якісь малюнки і схеми. Чи можна за цими схемами придумати задачки.
Перш ніж ми почнемо з вами вирішувати завдання, давайте згадаємо:
- З яких частин складається задача? (умова, запитання, відповідь)
- Скільки чисел, як мінімум, має бути в умові задачі?»
- Якщо в питанні є слово "стало", то який арифметичний знак потрібно поставити?
- Скільки чисел, як мінімум, має бути в умові задачі?»
Схема:
Рішення: 3-1=2 (від трьох відняти один залишилося два)
Модель: 7+1=8
Рішення: У Наталки було сім олівців, подруга Оля дала Наталки ще один олівець.
Скільки тепер у Наташі олівців?
Молодці хлопці, ви дуже добре попрацювали, і я пропоную трохи пограти.
Физминутка.
Раз, два коштує ракета.
(руки за головою)
Три, чотири літак,
Раз, два бавовна в долоні
А потім на кожен рахунок
Раз два три чотири
Руки вище плечі ширше
Раз, два, три, чотири
І на місці походили
3. А ось ще одне завдання.
Маленька дівчинка Катя заблукала і не може знайти дорогу додому. Нам потрібно допомогти дівчинці повернутися додому.
Приготували олівці, (математичний диктант)
4. А тепер пора нам вертатися додому. Але щоб летіти, тому нам потрібно знайти, інші кнопки. Візьміть аркуш паперу. і олівець в руки виконуємо завдання
У лівому верхньому куті намалюйте квадрат
У правому нижньому куті прямокутник
У лівому нижньому куті трикутник
У правому верхньому овал
Посередині кола.
Знову беремо старт, починаємо відлік 10, 9.8, 7, 6,5,4,3,2,1,0.
5. А поки ми з вами летимо невелика розумова розминка.
Яка зараз пора року.
Скільки місяців у році
Скільки днів у тижні.
Який сьогодні день тижня
Який завтра день тижня
Який був вчора день тижня
Назвіть весняні місяці
Скільки вух у трьох мишей.
6. Ми приземлилися
Бере мікрофон і "перетворюється" у кореспондента.
- Здрастуйте дорогі хлопці. Я кореспондент газети "Дитячий світ". Я дуже рада, що ви вдало приземлилися. Скажіть, будь ласка,
Де ви були?
Хто живе в математичній країні?
Чим ви займалися?
Вам сподобалося?
Ще хочете полетіти?
Спасибі, хлопці, за інтерв'ю, всього вам доброго.