Конспекти занять з дітьми.
«Їжачок із скриньки»
Заняття з розвитку мовлення. Перша молодша група.
Автор: Кадрилеева Зульфія Закировна, вихователь, Муніципальне автономне дошкільна освітнє установа дитсадок N26 місто Печора, республіка Комі.
Мета: Закріпити назву членів сім'ї їжачка (їжак, їжачиха , ежонок.)
Завдання:
1.Мовленнєві:
- Розвивати мовлення дітей при описі їжака по піктограмі.
- Закріпити словесний образ їжака (розмір, форма, визначення)
- Закріплювати вміння відповідати на запитання.
- Активізувати словник.
2.Розвиваючі:
- Розвивати пам'ять, мислення, зв'язне мовлення, відповідаючи на запитання;
- Вчити розрізняти їжака, ежиху і ежонка
Словникова робота: згорнувся, зіщулився.
Физминутка.
3.Виховні:
- Виховувати у дітей любов до тварини.
- вміння уважно слухати завдання;
- діяти у відповідності з вказівками вихователя.
Попередня робота.
Розглядання альбому з ілюстраціями тварин, складання розповіді по піктограмі різних тварин, знаходження сім'ї інших тварин за картками, закличка про скриньку.
Матеріал до заняття.
Демонстраційний : скринька, піктограма, картки родин тварин.
Хід заняття:
План: 1 Основна частина
2 Пальчикова/гімнастика
3 Підсумок
Сьогодні Кузька приготував для вас сюрприз - чарівна скринька . Чари його ось у чому:
якщо в ньому хтось лежить саме про це скринька
розповість. І відкрити його можна тільки чарівними
словами :
скринька, скринька
позолочений бочок
мальована книжка
мідна засувка!
Раз, два, три, чотири, п'ять!
Можна казку починати!
У скрині знаходиться ежонок.
В : задає загадку про їжачка
І тільки після дістає ежонка
Загадка :
Ось голки і шпильки
Випадають з-під лавки
На мене вони дивляться
Молока вони хочуть
В : Їжачок теж чарівний
Він каже, що він загубився
В : Задає питання дітям
Кого він міг втратити
Д: тата-їжака
Маму-ежиху
В: Пропонує допомогти їжаку
Діти знайомляться з їжачком, називають свої імена
Їжачок легенько поколює їх своїми голками
Складаємо словесне опис їжака, розглядаємо мордочку, очі, вушка, лапки, хвостик. Особливу увагу звертаємо на голки.
Можна показати ялинову гілочку порівнюємо голки і зачитываем вірш:
Ялина схожа на їжачка
Їжак в голках, ялинка теж.
С. Маршак.
2. Фізкультхвилинка: « Їжак і маленькі їжачки»
Під березою на пагорбі
Старий їжак влаштував нірку
А під листям лежать
Двоє маленьких їжаченят.
Вихователь пропонує розглянути картинку
Де їжачок згорнувся клубочком
Їжачок без голови і ніжок
Це він зіщулився.
Діти пробують згорнутися, як їжачок зіщулитися.
Так їжачки захищаються своїми голками.
Вихователь пропонує піти як їжачки безшумно і пошукати у ежонка тата і маму.
На столі розкладені сім'ї різних тварин, діти знаходять і називають папу - їжак. Він великий.
Мама - їжачиха. Вона поменше.
Ежонок - він маленький.
Підсумок: Діти допомогли ежонку знайти тата і маму.
Використовувана література:
- Картушина . М. Ю. Логоритміка для малюків: Сценарії занять з дітьми 3-4 років. - М :ТЦ Сфера,2004.-144с.(Серія «Програма розвитку».)
- Волчкова Ст. Н. ,Степанова Н.В. Розвиток і виховання дітей молодшого віку.
- 2.Шипицина Л. М. Азбука спілкування.