Конспекти занять з дітьми.
«Красиві квіти в подарунок всім жінкам в дитячому садку».
Конспект заняття в середній групі дитячого саду. Аплікація.
Автор: Газізова Альфина Рисуновна, вихователь 2 кваліфікаційний категорії
МАДОУ Дитячий садок N97 "Бджілка", Республіка Татарстан, Тукаевский район місто Набережні Челни.
Мета:
-виховувати бажання порадувати оточуючих. Створити для них щось гарне.
- Розширити образні уявлення дітей, розвивати вміння створювати зображення одних і тих же предметів по-різному, варіативними способами.
- Продовжувати формувати навички колективної творчості.
- Викликати почуття радості від створеного зображення.
Матеріал: великий аркуш паперу (ватманський лист) будь-якого світлого тону; паперові кружечки (діаметр 6см) різних кольорів, фарби гуаш 5-6 основних кольорів і відтінків (рожевий, блакитний), пензлі, банки з водою, серветки (кожної дитини).
Хід заняття.
Хлопці у нас сьогодні заняття аплікація. Але це у нас не звичайна заняття, а не звичайна, святкова заняття буде.
-Хлопці пригадайте, який свято скоро буде?
-восьме березня.
--Правильно, але восьме березня-це не тільки свято наших мам , це свято всіх жінок. У дитячому садку працюють багато жінок: завідувач, вихователі, помічники вихователя, лікар, медсестра, кухарі та ін хочете їх привітати і подарувати їм всім великий гарний букет? (Так)
-Давайте ми з вами спочатку подивимося букет з яких кольорів буває? (розглядання картинок, листівок).Обговорення з дітьми які квіти там зображені, як вони називається.
-правильно, букет можна зробити, збирати з різних квіток. Можна одного виду квітки. Все рівно букет вийти красиво. Просто треба вміти їх подарувати.
-хлопці, як ми даруємо подарунки? (говоримо ніжні слова, ввічливо звертаємося з дорослими).
-Молодці, коли даруєш подарунки потрібно говорити ввічливі слова, красиві слова. Тоді у вас подарунок стане ще красивішим.
-Пригадайте, які у нас є гарні слова? (спасибі, будь ласка, вітаю, даруйте та ін).
-А тепер скажіть, про якого квітки цей вірш?
Розколов льодок
Маленький пролісок,
І розквітла квітка
Біленький і ніжний.
-Про якогось квітки був вірш? (пролісок).
-А ви як думаєте, чому назвали підсніжниками? (Він зростає під снігом).Правильно, у березні під яскравими сонячними променями замети темніють, стають пухкими, осідають, вони пропускають багато сонячного світла і незабаром «перша квітка ламає льодок».
-А тепер, ось цей вірш слухаємо:
На проталинке - перша квітка.
Як же він беззахисний і малий!
Різкий вітер тріпав його,
Пригибал стеблинка до землі,
Леденил в передсвітанковій імлі,
Але відважний квітка встояв?
Опущуся перед ним на коліна,
Доторкнуся до пелюсткам рукою-
Скільки мудрості і терпіння
У цій крапельці золотий!
(Мати-й-мачуха).
-Молодці, от хлопці в землі багато гарних квітів. Треба їх берегти, любити. Не треба їх просто так зірвати, топтати.
-Тепер ми з вами будемо робити гарні квіточки. На столах у вас лежать різнокольорові паперові круги, на яких ми будемо малювати квіти: кожен гурток - квітка. Але треба на світлих гуртках краще намалювати темними або яскравими фарбами (показати). А на яскравих і темних гуртках - світлими фарбами.
У процесі малювання підходити до кожної дитини, підказувати, допомагати.
-З гурток з намальованим квіткою відкладаємо в сторону, що фарба підсохла, і на іншому гуртку ще малюємо квітку.
-Молодці, а тепер розкладіть всі готові квіточки на великому аркуші паперу. (Діти розкладають кожен свої квіточки).
-Дивіться, хлопці, який у нас гарна галявина вийшла. Красива? (Так). Вам подобається?
-ось ми сьогодні з вами зробили великий букет, нашим красивим жінкам, нашим співробітникам. Вони будуть дуже радий за ваш подарунок.
Оформити букет можна у вільний від занять час (приклеїти квіти, при дітях намалювати стебла і листя). Готовий букет повісити так, щоб всі співробітники дитячого саду могли його побачити.