logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Жостовские підноси».

Конспект безпосередньо освітньої діяльності з художньої творчості в старшій групі.

Автор: Єрмолаєва Ніна Василівна - вихователь I кваліфікаційної категорії дошкільний навчальний заклад дитячий садок «Ластівка» п. Тайговий Радянського району ХМАО Тюменської області.

Програмовий зміст: Продовжувати знайомити дітей з народним промислом Жостова. Дати знання про особливості жостівського розпису: елементах орнаменту, колориту, композиції. Закріпити вміння складати візерунок на колі, овалі, квадраті, прямокутнику, заповнюючи середину і краю-облямівку. Складати букети з великих і дрібних квітів, наносити мазки. Передаючи відтінки, самостійно складати візерунок на обраній формі ( коло, овал тощо). Використовувати нетрадиційну техніку малювання пальчиками.
Словникова робота: жостовский, «букет в центрі», «букет в раскидку», «букет з кута», «вінок», «полувенок», «пятилистик» (квітка яблуні), «серденько», «зигзаг».
Попередня робота: розглядання ілюстрацій з жостовским промислом, листівок з квітами, букетами, натюрмортом.
Методи і прийоми: обстеження, наочності (розглядання справжніх виробів, таблиць), словесний (бесіда, вказівки, пояснення, художнє слово), практичний (самостійне виконання дітьми елементів розпису, використання інструментів і матеріалів для зображення), евристичний (розвиток винахідливості і активності), проблемно - мотиваційний, частково - пошуковий (стимулює активність дітей за рахунок включення проблемної ситуації в хід заняття), метод «підмайстер» (взаємодія педагога і дитини у творчому процесі).
Матеріал та обладнання: підноси з пап'є-маше чорного, червоного, жовтого, синього кольорів; таблиці з елементами розпису; темперні фарби, пензлі, вода.
Хід заняття: Хлопці сідають. Раптом лунає стукіт у двері. Забігає Незнайко.
Незнайко: Ой, здрастуйте, хлопці, привіт, Ніна Василівна. Я так поспішав, так поспішав, трохи капелюх не втратив!
Вихователь: Чому ж так поспішав, Незнайко?
Незнайко: Я дізнався випадково, що ви сьогодні будете вести розмову про мистецтво жостовского промислу. Я теж про це все-все знаю, я вам можу багато розповісти, чого ви більше ні від кого ніколи не почуєте.

Вихователь: Ну що ж, поділися з нами своїми знаннями. Я думаю, хлопцям буде цікаво тебе послухати.
Незнайко: От був я якось в одному російському селі, знаменитому Жостово. Живуть там диво-майстра, вони роблять посуд з білої глини і розписують її квітами: синіми, жовтими, червоними. І травичка на посуді і птахи співають різнокольорові.
Вихователь: Ах, Незнайко-Незнайко, все-то ти переплутав! Хлопці давайте розберемо цю плутанину і все розповімо правильно.
Який промисел є в селі Жостово?
Діти: В цьому селі роблять металеві підноси, навіть назва села - Жостово - звучить схоже на слово «бляха», що означає «метал».
Вихователь: А чому ж знамениті жостовские підноси?
Діти: Вони прикрашені красивим візерунком з квітів і листя.
Вихователь: А яку колірну гамму використовували майстри при розпису підносів?
Діти: Вони користувалися різними фарбами: і червоної, і жовтої, зеленої, синьої.
Вихователь: Правильно!
Незнайко: Одну хвилиночку! А якими ж квітами, елементами їх розписують?
Діти називають елементи розпису та квіти.
Незнайко: Так, про Жостове ви всі знаєте. Тепер і я ніколи нічого не переплутаю. А самі то ви зможете розписати підноси.
Вихователь: Звичайно, Незнайко! Наші хлопці відмінні майстри. Зараз вони згадають елементи розпису і розташування кольорів у композиціях і спробують прикрасити трафарети.
Діти: Елементи розпису - «травички», «вусики», «зигзаг», «квітка», «кайма», «пятилистик». Композиція може будується: «букет в центрі», «букет в раскидку», «букет з кута», «вінок» і «полувенок».
Вихователь: Тепер зробимо гімнастику для пальчиків.
Физминутка «Мак».
На галявині виріс мак
Він схилив голівку - так.
Вітер тихо мак хитає,
Вправо, вліво нахиляє.
(Виконують два рази)
Діти під російську народну мелодію виконують самостійно розпис трафарету жостовского підноса.
Вихователь: тепер, коли ви закінчили роботу, давайте Незнайка попросимо вибрати самий красивий піднос з букетом квітів.
Незнайко: гаразд, Гаразд допоможу. Це швидко, це я миттю. Так ось цей самий гарний, і цей, і цей.
(Поступово переходить від одного підноса до іншого.)
Ох, як я вже зрозумів: вони всі дуже гарні. Мені всі подобаються.
(читає вірш)
Круглі, залізні,
В господарстві корисні.
Чорні, жовті, червоні,
Дивно прекрасні!
А ще я пропоную хлопцям зробити виставку ваших підносів і нехай всі, всі хлопці зможуть побачити і помилуватися цією красою!
Вихователь: Молодець, Незнайко, добре придумав. Давайте організуємо виставку підносів з жостовскому промислу. З тобою, Незнайко, ми прощаємося. Приходь ще до нас на заняття і ми тобі ще багато з хлопцями розповімо і покажемо цікавого.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове