logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Пори року»

Конспект заняття старшій групі.

Автор: Васильєва Тетяна Олексіївна, Муніципальне бюджетне освітня установа «Середня загальноосвітня школа N 6», ХМАО, р. Югорск.

Мета. Розвиток мови дітей шляхом використання загадок.
Завдання:
1. Вчити дітей складати загадки за моделями.
2. Розвивати логічне мислення, уяву: вміння відновлювати логічний взаємозв'язок, робити висновки.
3. Виховувати у дітей позитивне, відповідальне ставлення до природи, народної культури.
Матеріал: Модель «Круглий рік», модель загадки.
Програмне зміст відповідає триєдиної дидактичної задачі. Враховуючи інтерес дітей до часів року, я використовувала ігрову модель «Пори року», яку діти бачили вперше.
У дітей 6-го року життя є потреба в тому, щоб відчувати себе значущими, компетентними, самостійними. Ця потреба може бути задоволена, якщо дитина робить щось потрібне, корисне або приємне іншим, а також і собі, отримуючи при цьому задоволення. На даній основі використовувала ігрову мотивацію. За допомогою ігор у ході заняття уточнювалися і закріплювалися уявлення дітей про пори року, місяцях, їх послідовності.
Форма організації: фронтальна - робота з демонстраційним матеріалом; індивідуальна - самостійна робота.
Вважаю, що мені вдалося досягти поставленої мети. Діти були активні. Добре знають і розрізняють пори року, місяці і їх послідовність. При розгляданні місяців, діти зуміли сказати назви всіх місяців, прикмети, наводили власні спостереження, прикмети. При складанні загадок діти були активні, міркували правильно, доказово, відповідали повними реченнями. При складанні загадок я використовувала елементи програми ТРИЗ. В кінці заняття діти зуміли самі підвести підсумок, сказали, що сподобалося, що нового дізналися.
Вважаю, що дітям сподобалися використовувані методи і прийоми, форма організації і проведення заняття.

 

Тема: «Пори року».
Мета: Розвиток мовлення дітей шляхом використання загадок.
Завдання:
1. Вчити дітей складати загадки за моделями.
2. Розвивати логічне мислення, уяву: вміння відновлювати логічний взаємозв'язок, робити висновки.
3. Виховувати у дітей позитивне, відповідальне ставлення до природи, народної культури.
Матеріал: Модель «Круглий рік», модель загадки. Хід заняття:

Вихователь:
- Хлопці, подивіться, у мене в руках велике коло, що він вам нагадує?

Діти:
- Колесо!

Вихователь:
- Мабуть, він схожий на колесо. Ось тут отвір для осі, ось спиці. А чи знаєте ви, що давним-давно, в стародавні часи, на Русі рік представляли у вигляді колеса, повільно здійснює рух по ходу Сонця? Звідси й назва « Круглий рік».

Подивіться, наш річне колесо розділене на чотири частини. Як ви думаєте, чому? Що означають ці чотири частини?

Діти:
Пори року.

Вихователь:
Правильно, це чотири пори року, давайте згадаємо їх назви.

Діти:
Весна, літо, осінь, зима.

Вихователь:
Молодці, хлопці. В народі кажуть: «У кожного часу року 3 сина», Що це за сини?

Діти:
- Місяці!

Вихователь:
- Назвіть синів осені! (вересень, жовтень, листопад) Зими: (грудень, січень, лютий). Весни : (березень, квітень, травень). Літа: (червень, липень, серпень). Яке зараз у нас час року?

Діти:
-Осінь!

Вихователь:
- Хлопці, я виявила щось дуже цікаве. Давайте викладемо поряд перші літери осінніх місяців, перший місяць осені називається?

Діти:
Вересень!

Вихователь:
Перший звук .... Викладемо С. (Так само промовляють назви останніх місяців і вихователь викладає відповідну літеру). Давайте прочитаємо, що у нас вийшло: СОН. Ось це слово і буде нашим «осіннім» словом. Я думаю, що не випадково у нас вийшло таке осіннє слово. А ви як вважаєте? (відповіді дітей)
Вихователь:
Так, восени вся природа готується до сну, відпочинку, рослини будуть спати під сніговою ковдрою, деякі тварини впадуть у сплячку, інші будуть вести вже не такий активний спосіб життя, як влітку.

ФИЗМИНУТКА

Вихователь:
Зараз я загадаю вам загадку: Навесні веселить, Влітку холодить, Восени живить, Взимку зігріває! Що це? (Дерево)
Давайте поміркуємо: - Чому в загадці говориться, що дерево навесні веселить?
Діти:
Навесні з'являються на деревах зелені листочки, люди радіють першої зелені після довгої зими.

Вихователь:
- А як же дерево влітку холодить?

Діти:
У тіні дерева прохолодніше в теплу, сонячну погоду.

Вихователь:
- А як же восени живить?

Діти:
Восени на деревах достигають плоди, якими люди харчуються, і плоди, якими живляться птахи і тварини (плоди яблуні, сосни, горобини та ін)

Вихователь:
- А що значить: взимку зігріває?

Діти:
Взимку топлять дровами печі, щоб у будинку було тепло.

Вихователь:
З загадкою впоралися. А зараз (Модель загадки)
давайте самі складемо загадку.

Який?
(Яка?)
Що таке?

На що схоже?
Ніж
відрізняється?

круглий,
червоний
м'яч, яблуко
кулька
росте на грядці

Круглий, як куля, Червоний як яблуко, але не кулька, що росте на грядці. (Помідор)
- Хлопці, мені дуже сподобалося, як ви сьогодні відповідали, вигадували та відгадували загадки. А вам сподобалося? А що сьогодні ви нового дізналися. Що було особливо цікаво? Велике спасибі, мені було дуже приємно з вами грати!

Фізкультхвилинка
по віршу М. Садовського «Осінь»)
Вихователь запрошує дітей зобразити дерева в осінньому парку.

Берези коси расплели,

Руками клени плескали,

Вітри холодні прийшли,

І тополі затопали.

Поникли верби біля ставка,

Осики затремтіли,

Дуби, величезні завжди,

Як ніби стали менше

Все принишкло. Зіщулився, Поникли, пожовтіло.

Лише ялинка пригожа
До зими покращала.

 

Виконуємо нахили голови до плечей, при цьому спина пряма, ноги на ширині плечей.
Піднімаємо руки в сторони до рівня плечей, потім різко опускаємо їх, ляскаємо себе по ногах.
Виконуємо махи руками над головою з боку в бік, ми вдаємо, що розгойдуються від вітру дерева.
Одночасно з рухом рук тупотів ногами.
Виконуємо нахил вперед, спина округлена, вільні, розслаблені руки торкаються підлоги.
Потрясем китицями.
Потягнулися вгору, встав навшпиньки.

Присіли на носочках, піднявши п'яти, коліна разом, руки на колінах.
В присяд округлили спину, пригнули голову до колін, руками обхопили коліна.
Випростались, виконуємо вправу для хребта, здійснюючи обертання тулуба навколо вертикальної осі, спина пряма, руки рухаються вільно слідом за обертанням тулуба.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове