Конспекти занять з дітьми.
«Російська ложка»
Конспект відкритого музичного заняття
для конкурсу «Вихователь року»
Автор: музичний керівник I кваліфікаційний категорії дитячого садка N18 "Горобина" міста Бузулука Оренбурзької області Бура Олена Миколаївна.
Мета заняття:
Розвиток речедвигательной сфери дітей старшого дошкільного віку за допомогою гри на ложках;
Завдання:
Збагачувати духовну культуру дітей через гру на народних інструментах.
Розвивати речедвигательную сферу дітей;
Розвивати фонематичний слух;
Розвивати почуття ритму;
Розвивати чітку координацію ритмічних рухів з текстом і музикою.
Виховувати особистісні якості, почуття колективізму, вміння дотримуватися правила виконання вправ і т. д.
Хід заняття:
Діти стоять півколом.
Організаційний момент:
Здрастуйте, хлопці! Я знаю, що ви дуже любите музику, любите співати і танцювати? Думаю, що ми разом весело і цікаво проведемо час, але з початку нам потрібно познайомитися. Мене звати Олена Миколаївна, я хочу побажати вам доброго дня піснею, а ви мені теж у відповідь заспіваєте: «Добрий день!» Давайте, спробуємо:
Добрий день! (Всі разом)
Комунікативна гра-привітання:
Здрастуйте, хлопці!
Діти співають на звуках низхідного тризвуки:
Добрий день! (Всі разом)
Тепер, мені дадуть відповідь хлопці, чиє ім'я я пропою.
Здрастуй Настуся, Здрастуй Лерочка!
Маша: Добрий день!
Музичний керівник:
- Ось ми з вами і познайомилися!
Я до вас в гості прийшла
І з собою принесла
Ложки розписні
Красиві, різьблені!
- Ой, хлопці, а де е ложечки, ви їх не бачили?
Діти: Ні!
Виходить Антошка (плаче):
Ну ось куди я подів свою велику ложку? Ось для варення - знайшов, для цукру - знайшов, для повидла - знайшов, а для каші - ні!
Музичний керівник:
Здрастуй, Антошка, а ти навіщо наші ложки забрав?
Антошка:
А це нічиї були. Я тут ходжу, ходжу, навіть вже втомився! Я свою велику ложку шукаю, а знайшов тільки такі маленькі якісь, навіть каші як слід не зачерпнеш! Хочу, хочу ВЕЛИКУ! (вдарять ложку про ложку і завмирає, слухаючи звуки...) Ого, вони ще й дражняться!
Музичний керівник:
Ні, Антошка це не прості ложки, а музичні. Адже ложками можна не тільки їсти, на них можна грати.
Антошка:
А я і не чув, та й взагалі, хіба можуть вони грати, щоб мені захотілося танцювати, це ж ложки - так деревинки.
Музичний керівник:
Так, правильно ти помітив, Антошка - ложки роблять з дерева.
Хлопці, ви знаєте, звідки з'явилася ложка? І чому їй не тільки їдять, але і на них грають?
Сідайте зручніше подивимося про російської ложці.
(діти сідають на стільчики)
Перегляд презентації «Російська ложка»
Музичний керівник:
А ви чули, як грають на ложках? І тепер знаєте, як називають людей, які на них грають.
Музичний керівник показує прийоми гри на ложках під музичну композицію.
Антошка:
Хочу також, що тут складного ось дивіться (б'є ложками, бере їх не правильно), якісь ложки у мене неправильні!
Музичний керівник:
Правильні у тебе ложки, Антошка, просто, щоб вміти на них грати, як і на будь-якому музичному інструменті, потрібно багато вчитися. Ви хочете навчитися?
Ось тепер, коли ми дізналися історію ложки, настав час познайомитися з ними ближче.
(роздає ложки дітям, пропонує їх розглянути)
Ложка складається з черешка і черпака (від слова черпати). Тримають ложки за живці, а черпаки дивляться в різні боки. Б'ючи ложку про ложку, виходить красивий звук. Давайте спробуємо.
Діти пробують грати - педагог контролює і підказує дітям.
Дуже важливо дбайливо ставитися до будь-якого музичного інструменту, тому під час гра потрібно акуратно ударяти, щоб ложки не розбилися.
Зараз разом, дружно спробує зіграти на ложках. Ви повинні спочатку послухати уважно, а потім разом зі мною, чітко і голосно повторювати слова і вдаряти в ложки.
Ви вмієте рахувати?
Ритмічне вправа
1,2,3 - ти ложки подивися,
1,2,3,4 - ось ми ложечки купили
1,2,3,4,5 - будемо ми на них грати!
(діти грають ритмічно на рахунок, педагог промовляє такі слова)
Музичний керівник:
Знаю, що ви дуже любите грати, давайте постане в коло і пограємо.
Музичний керівник виконує на ложках прийом «Конячка»
Вгадайте на що схожий цей звук. А який це звук?
Щоб вийшов такий звук треба сховати черпачок в долоньці, і постукати. Цей прийом так і називається «Конячка».
Їду їду до баби до діда - ритмічно б'ючи в ложки йдемо покругу.
На конячці в червоній шапці
Цок, цок, цок, цок...
Діти пробують грати - педагог контролює і підказує дітям.
А якщо ми спробує стукнути ложками, як би ковзаючи, уявіть, що оттряхиваем сніг з рукавиць, вийти зовсім інший звук.
Діти пробують грати - педагог контролює і підказує дітям.
Антошка:
Ой як здорово! Ви прямо як артисти. А мені навіть захотілося співати.
Музичний керівник:
Ти прав, Антошка, як почуєш красиву та завзяту російську музику, не тільки ноги в танок йдуть, але й співати хочеться.
Антошка: А що тут складного, ось я і співати і грати можу.
(грає і співає не ритмічно, не впопад)
Музичний керівник:
Знову, ти Антошка поспішаєш, нам з хлопцями співати і грати поки рано, але є в мене одна ідея. Я буду співати, ви з хлопцями мені подыграете на ложках.
Сідаємо на коленочки в гурток.
Ти мороз, мороз, мороз, (за педагогом діти промовляючи слова,
Не показуй свій ніс отстукивая ритм на ложках)
Йди мерщій додому (стукає по коленочкам, як ніби крокуємо)
Холоднечу виводь з собою
А ми саночки візьмемо (повтор першого вправи)
І підемо на вулицю
Так з гори «Ух!» (на підлозі)
В сніг пухнастий «Бух!»
Антошка:
Ой, як здорово! Як справжні музиканти, а давайте ще разок зіграємо!
Повторення на мотив Р. Н.П. «Ах ви сіни»
Повторення вправи.
Антошка:
Так, вам добре, ви і про ложки дізналися і навчилися грати, а я так і не знайшов свою велику ложку! (плаче)
Музичний керівник:
Не плач, Антошка, адже ти з хлопцями теж багато сьогодні дізнався. А за те, що ти мені допомагав, я подарую тобі свою велику ложку, але спочатку ти з нами пограй. Зараз ти повернешся. А ми з хлопцями сховаємо ложечку. Ти будеш її шукати, а ми тобі допоможемо. Якщо ми граємо тихо - значить від ложки ти далеко, а якщо заграємо голосно - значить ти вже близько. Домовилися?
Антошка:
Звичайно, домовилися! Ура, Ура, у мене буде нова ложка!
А ви, хлопці, пам'ятайте про те, що ложки треба берегти.
Проводитися гра «Знайди Ложку»
Музичний керівник:
Ну, ось хлопці, наша зустріч підійшла до кінця, сьогодні ми з вами познайомилися ближче з російської ложкою, дізналися, що їх роблять з чого?
За що ми тримаємо ложки? Як потрібно тримати ложки, щоб вийшов дзвінкий стукіт, а як, аби - глухий? Ви були дуже уважними і старалися.
Отже ми готові показати перший концерт.
Виконання за показом педагога танцювальних рухів в поєднанні з грою на ложках.