![]() ![]() |
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
Конспекти занять з дітьми.«МАЛЕНЬКІ СЛОВА»КОНСПЕКТ ОСВІТНЬОЇ СИТУАЦІЇ У ДІТЕЙ З ЗАГАЛЬНИМ НЕДОРОЗВИТКОМ МОВЛЕННЯ.Тема: «Вживання прийменників НА, з (З)»Автор: Рудик Фаїна Семенівна, вчитель - логопед, Муніципальне дошкільний навчальний заклад-Центр розвитку дитини - дитячий садок N 47 «Казка», Московська обл., р. Павловський Посад.
Цілі:
Обладнання: лялька Снігуронька, санки, предметні картинки, схема пропозиції, сюжетні картинки, фланелеграф, дві ялинки, два будиночки, дитячі меблі. Хід заняття: Введення в тему - на столі 2 ялинки, 2 будиночка, на яких сніжинки. Дитина має сказати, що на ялинках, на дахах, на вікнах сніжинки, правильно вживати закінчення іменників. Потім він здуває сніжинки і каже: Я здув сніжинки: з ялинок, з вікон, з дахів, з будинків. Які маленькі слова ми вживаємо? Правильно, НА і С. Пояснюю, що коли предмет знаходиться на чому-небудь і рухається звідти, з'являються маленькі слова ІЗ, ЗІ. А хто ці сніжинки нам привіз? -Правильно, Снігуронька. А на чому вона приїхала? На санчатах. -Аз чого вона встала? З санок. А що ще вона привезла? Конверти і коробку. Складання речень з опорним картинок. У коробці картинки і з ними потрібно скласти пропозиції, при Ваза стоїть на столі. Вазу взяли зі столу. Ведмедик сидить на стільці. Мишка взяли зі стільця. Каструлю поставили на плиту. Ми її зняли з плити. Метелик сів на квітку. Вона полетіла з квітки. Хлопавка висить на ялинці. Її зняли з ялинки. Физкультинутка. Снігуронька привезла коробку на санках. Чому? Правильно, тому що зараз зима. І ми зараз покажемо, як ми катаємося на санках, на лижах, на ковзанах. Сніг йде, сніг йде. Закріплення вживання даних прийменників з опорою на предмети. На новорічні свята Снігуронька приходила до дівчинці Маші і побачила, що у неї розкидані іграшки по всій кімнаті. Заглянемо ми знову зі Снігуронькою до Маші. Подивимося, що там робиться. Ми будемо прибирати іграшки і правильно вживати маленькі слова, З (ЗІ). Коляска на ліжку. Візьмемо її з ліжка. Ляльки на столах. Візьмемо зі столів. Ляльки на стільцях. Візьмемо їх зі стільців. Жаба на шафі. Візьмемо з шафи. Складання схеми речень за картинками. Давайте з санок дістанемо конверт. Там схема пропозиції, ми зараз дізнаємося. Дитина складає схему пропозиції: Куля лежав на скриньці. Ми його взяли зі скриньки. Маша, видно, кулька кинула на скриньку, а потім Маша шукала скриньку. Читання віршів, в тексті яких є прийменники НА, З (ЗІ). Щоб Снігуронька не образилася, що ми сніжинки здули з дерев, ми їй подаруємо великі казкові сніжинки. На підлозі лежать сніжинки, на яких зображено сюжетні картинки. Дитина піднімає картинки, вішає їх на фланелеграф і розповідає вірші (тексти віршів): На ковзани діти встали, Маленькому Сані Подарували сани, Подивіться самі, Йшов на гору Саня, Бережіть руки, ноги, Підсумок заняття. |
|||||||||||||||||||
| Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту. При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове |
|||||||||||||||||||