logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«В гості Уленька прийшла»

КОНСПЕКТ ОСВІТНЬОЇ СИТУАЦІЇ
Тема: « Вживання прийменника «В»

Автор: Рудик Фаїна Семенівна, вчитель - логопед, Муніципальне дошкільний навчальний заклад-Центр розвитку дитини - дитячий садок N 47 «Казка», Московська обл., р. Павловський Посад.

Мета:

  1. Вправляти дітей у практичному вживанні прийменника «У» з іменниками, прикметниками, числівниками, займенниками.
  2. Закріпити структуру числівника «два» в родовому відмінку множини
  3. Вчити дітей правильно підбирати схему прийменника «У»
  4. Розвивати дрібну моторику м'язів рук

Обладнання: ляльки, схеми приводів, персонажі з ск4азки «Три порося», іграшки із зображенням ведмедя, зайця, носові хусточки, паперові листки з зображенням картинок.
Хід заняття

    Введення в тему

Хлопці, хто у нас в гостях?

Правильно, лялька, а звуть її Уля.

У кого біла шапочка? -У Улі.

У кого в руках осіннє листя? -У Улі.

Яке маленьке слово ми з вами говорили?

Правильно, «У»

    Вживання прийменника «В» з іменником, співвідношення основних і відтінків кольорів, уточнення словника з теми «овочі».

Хлопці, Уля вам принесла осіннє листя, а ще що збирають восени?

Правильно, овочі, фрукти

Зараз ми з вами пограємо в гру:

Пелюстки зриваємо,
Колір визначаємо,
Овоч, якого кольору, називаємо.
На дошці квітку з фіолетовим, червоним, зеленим, жовтим, помаранчевим пелюстками. Діти зривають пелюстки і кажуть, у якого овоча даний колір, потім називають його.
Зразок: «такий колір баклажана, це фіолетовий колір. Такий колір у помідора, це червоний колір».

Вживання прийменника «В» з числівниками. Відпрацювання структури числівника «два» в родовому відмінку множини

Діти, вам Уля принесла не тільки листя, пелюстки, але ще й цікаву гру «Лабіринт». Кожен з вас піде по своїй доріжці і дізнається, які іграшки Гриб-Боровик подарував пташок, комах, тварин.

У кожної дитини картинка з зображенням іграшок, тварин, пташок. З'єднання між ними з допомогою різнокольорових ліній. Якщо дитина правильно піде кольоровий доріжці, то дізнається, у кого які іграшки.
Зразок відповідей: м'ячі у двох мурах. Кубики у двох їжаків. Відра у двох їжаків.

Фізкультхвилинка.

А зараз ми побуваємо у зайченя і ведмедя. Дивіться, які вдома у них: у зайця маленький, а у ведмедя великий.

Діти вимовляють потешку і виконують відповідні рухи: У ведмедя будинок великий,
А у зайця маленький.
Наш ведмідь пішов додому,
Пострибав і зайченя.

Вживання прийменника «В» з прикметниками

-Хлопці, а тепер подивіться, які вдома у поросят. Пам'ятаєте казку «Троє поросят»? Давайте скажемо, де стоять поросята

У цього поросяти будинок із прутів - значить, він який?

Прутковий

Порося коштує у пруткового будиночка.

Другий порося коштує у солом'яного будиночка, а третій біля кам'яного

Вживання прийменника «В» з займенниками.

До нас завітав Незнайко. Він теж хоче подивитися на ці будиночки. І знаєте, як він сказав: «Поросята стоять у нього будиночка». А як потрібно сказати?

У свого будиночка.

А про себе він так говорить «У нього капелюх». А потрібно?

У мене велика капелюх.

Розвиток дрібної моторики рук.

Хлопці, Уля вам принесла казкового персонажа Проглота. Він все ковтав, у нього виріс великий живіт. А Незнайко говорить: «У неї виріс великий живіт». А тепер ми з вами покажемо для Незнайка, як ми добре працюємо пальцями, розповімо потешку про Проглота.

Діти стискають пальцями однієї руки хусточки і вимовляють слова:
У мене живе Проглот.
Хустинку він з'їв. Ось.
Відразу стало у Проглота
Черево, як у бегемота.

Вживання прийменника «У» у потішках.

Хлопці, потішки про Проглота сподобалися і Незнайку, і Уле. А зараз подивіться, які гарні листи з потешками лежать на підлозі. Давайте їх зберемо і подаруємо потішки Уле.

Діти збирають паперові листки, на яких зображені картинки. Кожна дитина розповідає потешку по своїй картинці, в тексті якої є прийменник «В».
Потішки:

У кози роги,
Може заколоти вона.
Але зате вона дає
Корисне молоко.

У лісу на узліссі
Високо на суку
Весь день співає Зозуля:
Ку-ку, ку-ку

Ми у мишки були,
Чай з чашок пили,
Їли ватрушки,
Калачі та пишки.
Судить біля річки качечка,
В руках у качки вудка.
Всі кричать: клює,
Вухом качка не веде.

Біля річечки вздовж узлісся
Повз зораних полів
Йшли ледачі жаби
В гості до своєї бабусі.

Як у нашого кота
Шубка дуже хороша.
Як у котика вуса
Дивовижної краси

Підсумок заняття.

- Хто був у гостях? Який перший звук у слові? А може бути «У» маленьким словом? (Так)
- Правильно, сьогодні з такими маленькими словами і знайомилися.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове