Конспекти занять з дітьми.
Порівняння по ширині.
Автор: Хайрисламова Олена Анатоліївна, МБДОУ "Дитячий садок N19 "Оленка", р. Набережні Челни.
Мета:1. уточнити просторові відносини « ширше»«»; сформувати вміння порівнювати предмети по ширині шляхом прикладання та накладання, тренувати вміння розуміти і правильно використовувати в мовленні слова «широкий» «вузький».
2.Сформувати досвід самостійного подолання труднощів під
керівництвом вихователя.
3.Закріпити рахункові вміння , уміння визначати , називати і порівнювати властивості предметів, бачити і продовжувати закономірність чергування фігур за формою.
4.Тренувати розумові операції аналізу і порівняння, розвивати увагу, пам'ять, мову, логічне мислення.
Матеріали до заняття:
Демонстраційний: іграшки (ведмежа, зайченя), дві ковдри, мотузки, блоки Дьєнеша.
Роздатковий: смужки однакової довжини, але різні за кольором і ширині.
Аркуш паперу з намальованою мотузкою для розвішування рушників, рушники смужки.
Хід заняття:
- Введення в ігрову ситуацію.
Вихователь: - чи Любите ви ходити в гості?
- До кого ви любите ходити в гості?
- Що вам подобається в гостях?
Сьогодні ведмежа і зайченя нас запросили в гості. Вони живуть там за річкою . Ну що, йдемо?
Завдання 1: на підлозі мотузки зображують річку. Один край вузький, інший широкий.
Вихователь: ось ми підійшли до річки. Щоб перейти річку треба побудувати міст. Давайте уважно подивимося , де ми будемо будувати міст? З одного боку річка широка, а з іншого вузька. Де зручніше будувати міст? ( там де вузька).
Використовуємо картки для блоків Дьєнеша . Кожну дощечку позначаємо одним блоком( фігурою) .Діти називають цю фігуру, шукають дощечку і стоять міст.
Вихователь: ми побудували міст і можемо йти. Як треба вести себе на мосту? ( не поспішати, не штовхати один одного).
Молодці!
Завдання 2: Ось той будиночок на пагорбі, це їхній будиночок. Подивіться, вони щось роблять, наводять порядок перед прийомом гостей. Давайте їм допоможемо. Ось випрану білизну, давайте допоможемо розвісити його. Це рушники, чим вони схожі? (однакова довжина).
Чим вони відрізняються?(за кольором і ширині).
-давайте повісимо на мотузку червоне широке рушник.
- повісьте поруч рушник іншого кольору, але воно повинно бути вузьке.
- наступне повісьте синє рушник.
- яке ще не повісили? (вузьке червоне)
- скільки всього повісили рушників ? ( чотири)
- скільки широких? ( два)
- скільки вузьких?(два)
- як розвішені рушники? (широке, вузьке, широке, вузьке)
Фіз. Хвилинка.
Вихователь: ми допомогли ведмежаті і зайчонку, вони раді і пропонують нам потанцювати під веселу музику.
Задание3.
Вихователь: нам пора повертатися, а звірі хочуть спати. Давайте укладемо їх в ліжко, накриємо ковдрою. У нас їх два, одне вузьке, інше широке. Яке ковдру ми візьмемо для ведмедика, а яке для зайченяти?( для ведмежати широке, а для зайченя вузьке.)
- ковдри однакової довжини і ведмежа не вірить , що це ковдру ширше. Як ви думаєте, що треба зробити , щоб ведмежа нам повірив?(відповіді дітей).
- я покажу, що треба робити. Накладаємо одна ковдра на інший( приклад ні смужках)
- ось , мишко, подивися , це ковдру ширше.
Ми впоралися із завданням, ведмежа і зайченя поснули , а ми вирушаємо в зворотний шлях.
Завдання 4.
Вихователь: подивіться, як гарно в лісі. Давайте підемо іншою дорогою і помилуємося природою. Скільки шишок під ялинками! Давайте зберемо їх і в групі зробимо якісь вироби. Скільки шишок ви зібрали під ялинкою, яка з права від нас?( чотири).
А скільки шишок ви зібрали під ялинкою, яка з ліва від нас? ( п'ять)
Скільки треба додати шишок, щоб було порівну? ( одну)
Давайте порахуємо , скільки шишок з-під лівої ялинки? ( п'ять) , а під правою ? (п'ять) . Як можна сказати одним словом? (порівну)
Підсумок: у кого ми були в гостях? Як пройшли через річку? Чим допомогли ведмежаті і зайчонку? Що збирали на зворотному шляху?
Ви всі молодці! Заняття закінчено.