logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Золота осінь»

Конспект заняття з розвитку мовлення у підготовчій групі для дітей із ЗНМ

Автор: Носова Віра Іванівна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N109», р. Рязані.

Цілі заняття:

Навчальні: вчити дітей розумінню значень багатозначних слів, образних виразів, прислів'їв, вчити відповідати на запитання, складаючи повну фразу; дати поняття про речення, його ознаки, навчити складати речення, розповіді по опорним схемам і картин, визначати кількість слів у реченні і кількість пропозицій в оповіданні;
Розвиваючі: розвивати здатність до самостійних висновків, розвивати логічне мислення, зорове сприйняття, довільну увагу, дрібну моторику.
Корекційні: уточнити, розширити та активізувати предметний словник, дієслівний словник і словник ознак по темі; стимулювати розумову і мовленнєву активність; Обладнання: маркерна дошка, предметні та сюжетні картинки; опорні схеми; посібник « Звукоград».

Хід заняття.

Вхід під музику.
Логопед: Хлопці, давайте привітаємо наших гостей і подаруємо їм свої посмішки.
Ми дуже раді бачити Вас сьогодні тут в гостях у нас.
І в цей день чудовий осінній, ми так хочемо створити вам настрій.
І побажати доброго здоров'я, душевного тепла,
Щоб життя було, як сонечко світити.
Дариша: Сьогодні я одягла жовте плаття, жовтий плащ і жовті чобітки і відправилася на прогулянку.
Вихователь: Вийшла Дариша у двір і ахнула. На небі жовте сонечко, на деревах жовті листочки, над доріжкою схилилися гарні жовті квіти.
Дариша: Зонт чарівний покручу. Здогадайтеся, в яку казку відправити вас хочу?
( Ти хочеш нас відправити в жовту казку.)
Вихователь: Як ви здогадалися?
(На Даришке сьогодні жовте плаття, жовтий плащ, жовті чобітки, навколо жовте листя, на небі жовте сонце.)
Вихователь: Займайте свої місця в паровозику і щоб він рушив в дорогу, давайте заспіваємо його улюблену пісеньку «Чух-чух-чух».
Раз, два, три, чотири, п'ять
Їдемо в ліс ми погуляти.
Раз, два, три, чотири, п'ять
Будемо збирати листя.
Листя берези, листя горобини,
Листя клена, листя осики,
Листя дуба ми зберемо.
Мамі осінній букет відвеземо.
Вихователь: Хлопці, де ми опинилися? (Ми опинилися в осінньому лісі.)
Вихователь: Подивіться, який казково красивий ліс. Осінь розфарбувала його в свої улюблені фарби. Як ви думаєте, який фарби вона витратила найбільше?
(Осінь витратила найбільше жовтої фарби.)
Вихователь: Тому її називають «золота осінь», так як колір її, як золота - дорогоцінного металу, який дуже цінується. Осінь приносить людям урожай овочів, фруктів, ягід, грибів. А чому осінні листочки на деревах, як монетки? (Листочки, такі ж жовті і круглі, як монетки).
Вихователь: Яких багато дерев у лісі? ( Робота зі схемою пропозиції.) (У лісі багато дубів і беріз. У лісі багато горобини і кленів.) Л: Порівняйте дерева, які ростуть у нашому лісі. (Це могутній дуб, а це струнка береза. Це високий клен, а це низька осика.)
Вихователь: У берези білий стовбур-яка береза?(Береза белоствольная.) У дуба товстий, стовбур-який дуб? (Дуб толстоствольный.) У клена темний стовбур-який клен? (Клен темноствольный).У горобини тонкий стовбур-яка горобина? (Горобина тонкоствольная). Хлопці, чому про людину кажуть : «міцний, як дуб»? ( У дуба товстий стовбур, він великий і могутній. Якщо людина на нього схожий, то у нього хороше здоров'я, він сильний.)

Вихователь: Хлопці, чому про людину кажуть «тремтить, як осиковий лист»?
(Вітер дме на осикові листочки, і вони на вітрі тремтять, як людина від страху).
Вихователь: Дмухнув вітерець пустун на дерева, і закружляли листя в повітрі, як метелики. А потім лягли на землю, як килим. Дивіться, осені не вистачило фарби, щоб розфарбувати деякі листочки. Давайте їй допоможемо - зробіть глибокий вдих і подуйте на жовту фарбу.
( Виконання рухів з мовним супроводом.)
Ми - листочки осінні.
На гілках ми сиділи.
Вітер дмухнув - полетіли.
Ми летіли, ми летіли
І на землю тихо сіли.
Вітер знову набіг
І листочки всі підняв.
Закружляли, полетіли
І на землю знову сіли.
Вихователь: Подивіться, а я щось знайшла. (Ви знайшли гриби.)
Вихователь: Хлопці, а чому кажуть «не поклонишся до землі-не гриба
піднімеш»?
( Так кажуть, тому що за кожним грибом треба нахилитися, щоб покласти його в кошик.)
Вихователь: Які гриби ми знайшли?
( Ми знайшли жовті опеньки, жовті сироїжки, жовті лисички).
Можна збирати ці гриби? (можна, тому що вони їстівні.)

Вихователь: Давайте збирати! (діти отримують опорні картки з цифрами 1-3,1-2,1-4)
(Я покладу в кошик один опеньок і три лисички. І т. д.)
Вихователь: Гриби ми зібрали, а що ми будемо з ними робити? (Пальчикова гімнастика)
Цей пальчик в ліс пішов,
Цей пальчик гриб знайшов,
Цей пальчик гриб почистив,
Цей пальчик гриб посмажив,
Але, а цей пальчик з'їв, тому і погладшав.
Вихователь: Який грибний суп вийшов! Подивіться, під деревом сидить ще одна лисичка. Хлопці, слово однаково звучить, але говорить про різне. Ви вчитеся їх розрізняти і правильно розуміти. Одним словом можна називати різні предмети. Наведіть приклади? ( Ніжка у гриба і ніжка у стільця, капелюшок у гриба і капелюшок у мами, шишка на ялинці і шишка на голові.)
Вихователь: Хлопці, нам пора в дорогу. Займайте свої місця. Паровозик: «Чух-чух-чух»!
Вихователь: Куди ми потрапили? (Ми потрапили в город.)
Що роблять в городі восени? (Восени прибирають урожай.)
Вихователь: Чому кажуть « які праці, такі й плоди»? ( Так кажуть, тому що якщо навесні і влітку не саджати, не поливати, не полоти, урожай не виросте.)
Вихователь: Давайте будемо допомагати збирати врожай. Що росте на городі?
( В городі ростуть овочі.)
Вихователь: Потрібно не просто зібрати овочі, але і розповісти про них, а ці поради вам допоможуть.
( діти розповідають про гарбузі і ріпі по опорним схемам: колір, форма, розмір, вершок або корінець, смак, що можна приготувати)
Вихователь: А тепер давайте порівняємо кабачок і цибулю. ( Діти порівнюють овочі по опорним схемам).
Вихователь: Ви на грядку подивіться, зайві предмети назвіть, але не просто так, а загадаємо загадки нашим гостям. Назвіть колір, форму, смак, розмір предмета, скажіть, де зростає, але ім'я його не називайте.
( Діти загадують загадки про яблуко й груші по опорним схемам).
Вихователь: Зараз ми будемо грати в гру «злови пропозицію». Давайте згадаємо, що таке пропозиція і чим вони відрізняються від слів. ( У реченні слова пов'язані між собою за змістом - вони «дружать один з одним.)
Вихователь: Якщо я вимовлю пропозицію, ви будете плескати в долоні, а якщо набір слів тупотіти ногами.
- Гарбуз « бариня»,- так кажуть у народі, -сказав одного разу навесні Маші і Міши тато. -Давайте спробуємо виростити на нашому городі цей овоч!
( Діти плескають у долоні.)
Вихователь: І тато, землю, Міша, копають. (Діти тупають.)
Садить, Маша, гарбуз. ( Діти тупають.)
І, поливають, діти, гарбуз, маленьку. (Діти тупають.)
Велика, і, гарбуз, жовта, зросла. (Діти тупають.)
А тепер ви повинні розташувати картинки по порядку і скласти свої пропозиції, щоб вийшов цілий розповідь. ( Використовується посібник « Звукоград»: діти складають речення за сюжетною картинці, слова розміщують у відповідних будиночках (складової структурі слова), для кожного будиночка вибирають дах, в залежності, що це предмет, дію чи ознаку.)
Дідусь здивувався: -Ай да молодці, хлопці ! Яку « бариню» виростили! Правильно люди кажуть: « Хто роботи не боїться , у того все на городі народиться!» ( Діти плескають у долоні.)

Підсумок заняття.
Вихователь: Хлопці, де ми сьогодні побували? Що ми там бачили?
Я думаю, вам сподобалося в подорожі. А мені сподобалося, як
ви виконували завдання. ( Діти отримують призи.)
Жовтий колір,
Прошу зауважити,
Люблять дорослі і діти.
Подивися у своє віконце
Що побачиш в небі?
Сонце!

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове