Конспекти занять з дітьми.
«Розповімо їжачку про зиму».
Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі.
Автор: Халіуллін
Анастасія Олександрівна, вихователь, Муніципальне автономне дошкільний заклад N 381 Московського району р. Казані.
Цілі: продовжувати вчити дітей відповідати на поставлені запитання повною відповіддю;
вчити цілеспрямованому розглядання картини і її опису;
учити добирати визначення до слів;
узагальнити знання про зиму, про зимових забавах, розвагах;
розвивати словниковий запас дітей, уважність, кмітливість;
виховувати любов до природи, доброзичливе ставлення.
Матеріал та обладнання: іграшка-їжачок, картинка із зображенням снігура, картина з
зображенням зимових розваг, магнітна дошка.
Хід заняття.
Діти сидять на стільчиках півколом.
У: Хлопці, до нас прийшов гість, він не зовсім звичайний, щоб дізнатися, треба згадає казку
«Пух». Кіт сидів там на грядці і пихтів?
Д: На грядці сидів їжачок.
В: Абсолютно вірно, це їжачок. (Вихователь показує іграшкового їжачка). Він ніколи не
бачив снігу, не знає, яка погода буває взимку і взагалі не знає, що таке зима.
Як ви думаєте, чому їжачок не знає нічого про зиму?
Д: Тому що їжачок взимку спить.
В: Правильно, їжачок взимку спить. А яка тварина так само як і їжачок спить взимку?
Д: Ведмідь.
В: Як називається будинок ведмедя?
Д: Будинок ведмедя називається барліг.
В: Так ми розповімо їжачку про зиму?
Д: Так, розповімо!
В: Після якогось часу року до нас приходить зима?
Д: Після осені настає зима.
В: Як ми дізнаємося про прихід зими?
Д: На вулиці стає холодно, люди надягають теплий одяг, озера і річки покриваються
льодом, випадає сніг....
В: Правильно, хлопці, за всіма цими ознаками ми дізнаємося про прихід зими.
Послухайте уважно загадку:
З неба падають взимку
І кружляють над землею
Легкі пушинки
Білі...
Д: Сніжинки.
В: Правильно, це сніжинки. Як гарно про них сказано «легкі пушинки». А які ще
сніжинки?
Д: Красиві, казкові, холодні, ніжні, колючі, білі, різьблені, візерунчасті.
У: Хлопці, а коли на землі лежить багато-багато сніжинок, то як це називається?
Д: Сніг, сніг.
В: Правильно. Якого кольору сніг?
Д: Сніг білого кольору.
В: А ще, який він?
Д: Холодний, пухнастий, сріблястий.
У: Хлопці, а коли ми йдемо по снігу, що з ним відбувається?
Д: Скрипить , скрипить, співає пісеньку.
В: А яка погода буває взимку?
Д: Холодна, сніжна, вьюжная, морозна.
Їжак: А якщо на вулиці холодно, все вкрите снігом, то ви, хлопці, сидіть вдома?
Д: Ні.
Їжак: А чим же ви займаєтеся? У що ви граєте на вулиці?
Д: Катаємося з гірки на санчатах, ковзанах, на лижах, на льоду можна кататися на ковзанах, грати в хокей.
У: Хлопці, а як можна назвати все це одним словом?
Д: Зимові забави або розваги.
Їжак: А що це на дереві на яблуко дуже схоже?
Фізкультхвилинка «Яблуневий сад»
Весь засипаний снігом
Яблуневий сад,
А на кожній гілці
Яблука висять.
Червоні, круглі
Рум'яні - дивись!
Це ж не яблука!
Це - снігурі.
Їжак: ніколи не бачив такої птиці!
В: Чому їжачок ніколи не бачив снігура?
Д: Тому що снігур прилітає взимку.
В: Правильно, снігур прилітає взимку. А чому снігура порівнюють з яблуком?
Д: Тому що у нього червона грудка.
У: Хлопці, давайте уважно розглянемо картину, спробуємо описати її, скласти з нею розповідь.
( Діти разом з вихователем розглядають картину і складають описовий розповідь за картиною «Зимові забави»)
У: Хлопці, так яка зима? Якими словами можна описати зиму?
Д: Сніжна, морозна, казкова, красива, дивовижна, блискуча, вьюжная.
Їжак: Ой, хлопці, спасибі, мені так сподобалось у вас, я так багато цікавого дізнався про зиму, але мені пора
повертатися додому, в ліс, поки мама не прокинулася, а то вона буде хвилюватися . А влітку я обов'язково
розповім своїм друзям про зиму.
Д: До побачення! Приходь до нас ще!