logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Подорож на килимі - літаку»

 Заняття з навчання грамоти в старшій групі.

 Автор: Жилінська Марина Олександрівна, вихователь МДОУ «ЦРР - Д/С» N54, р. Воркута, Республіка Комі.

Мета: Автоматизація та диференціація звуку [Ш].

Завдання: Виховувати мовна увага, фонематичний слух. Розвивати творчу уяву. Виховувати дружнє ставлення до однолітків. Виховувати любов до тварин. Вчити чути слова з заданим звуком. Удосконалювати рухові вміння та навички. Дати дітям уявлення, що слова бувають різними - познайомити з довжиною звуку. Закріпити вміння відгадувати загадки.
   Попередня робота: Розглядання ілюстрацій про диких тварин, деревах; прослуховування музичних записів, розучування чистоговорок, скоромовок; розвиток дрібної моторики рук; відгадування загадок.
   Розвиваюче середовище: Для полянки: дерево - ялина, шишки, пеньочки; дуги для подлезания, цеглинки, лава (колода); іграшка - білка, іграшка - Незнайко; картки із зображенням тварин; прості олівці, папір; килим; музичний запис «Подорож Незнайки»; м'яч.
   Хід заняття:
Воспит-ль: - Хлопці, а ви любите подорожувати?
Діти: - Так!
Воспит-ль: - А на чому ви любите подорожувати?
Діти: - На автобусі, машині, поїзді...
Воспит-ль: - А вам доводилося подорожувати на килимі - літаку?
Діти: - Ні!
Воспит-ль: - Ну що ж, я пропоную вам відправитися в незвичайну подорож на килимі - літаку. Хочете?
Діти: - Так, хочемо!
/Звучить музика «Подорож Незнайки». За дверима лунає шум, що падає, охає, з'являється Незнайко./
Незнайко: - Так, усім відомий я зазнайка,
На прізвисько Незнайко.
Але, прошу вас, не жартома:
Допоможіть мені, друзі!
Я летів над хмарами
На великому повітряній кулі.
Налетів раптом ураган,
Він розігнав хмари.
Птахів не стало у небі чути,
Тріснув шар мій. Так вже вийшло,
Що я потрапив до вас, друзі,
Ось моя історія.
- А, кчтати, куди це я потрапив? Де я?
Діти: - Ти в дитячому садку «Веселка», в середній групі «Сонечко».
Незнайко: - Дитячий садок? Що ж ви тут робите?
Діти: - Ми тут граємо, малюємо, співаємо, танцюємо...
Воспит-ль: - А сьогодні ми з хлопцями зібралися в подорож на килимі - літаку. Ми й тебе з собою можемо взяти. Хочеш?
Незнайко - Ух, ти! Звичайно, хочу! Я дуже люблю подорожувати!
Воспит-ль - Тоді ми з хлопцями запрошуємо тебе на наш килим - літак.
/Всі сідають на килим./
Воспит-ль: - Подивіться, всі сіли? Ви готові? Полетіли!
Разом з дітьми: - Ми літаємо високо,
Ми літаємо низько,
Ми літаємо далеко,
Ми літаємо близько.
/Діти руками вказують напрям./

Воспит-ль: - Ну, от ми й летимо. І вітер нам допомагає. Давайте трохи пограємо:
Вітер віє нам в лице,
Захиталось деревце.
Вітер, тихіше, тихіше, тихіше,
Деревце все вище, вище!
/Діти виконують вправи для рук./
Воспит-ль: - Ось, нарешті, ми і прилетіли! Подивіться, яка чудова галявинка! А що виросло на цій галявині?
Діти: - Дерево.
Воспит-ль: - Правильно. Ви знаєте, яким словом називають це дерево?
Діти: - Ялина.
Воспит-ль: - Так, ялина. А які назви дерев ви ще знаєте?
Діти: - Береза, сосна, дуб...
Воспит-ль: - Вірно! Ось скільки різних слів ви мені сказали! А давайте ми ці слова, назви дерев, «виміряємо». На слово «ялина» я можу грюкнути в долоні один раз. А тепер «виміряємо» разом слово «сосна». Скільки разів ви бахнули?
Дкти: - Два рази!
/Діти «вимірюють» слова: дуб, береза, липа, горобина./
Незнайко: - Треба ж! Виявляється, слова відрізняються не тільки назвами. А чим же ще?
Діти: - Слова бувають короткими і довгими.
Воспит-ль: - Хлопці, а хто живе в лісі?
Діти: - Лисиця, вовк, ведмідь, білка, заєць.
Воспит-ль: - Подивіться, на гілочках дерева висять картки з зображенням тварин. Зніміть по одній картці і назвіть того тварини, кого ви обрали. Скажіть, який перший звук ви чуєте в назві цієї тварини?
/Діти виконують завдання./
Воспит-ль: - А тепер покажіть, як ходить по лісі ведмідь; злий, холодний. Вовк; Хитра лисиця; спритний, боягузливий зайчик.
/Діти імітують рухи тварин./
Воспит-ль: - Раптом зайчики чогось злякалися, сіли на задні лапки, нагострили вуха, прислухаються. Чуєте? Ш - ш - ш. Це трава шелестить. Що робить трава?
Діти: - Трава шелестить.
Воспит-ль: - Як вона шелестить?
/Відповіді дітей хорові та індивідуальні./
Воспит-ль: Заспокоїлися зайчики і розбіглися по лісі. А ми з вами давайте ще послухаємо, як шелестить трава під шелест трави почитаємо чистомовки:
Ша - ша - ша - ми сидимо біля куреня.
Шу - Шу - шу - я тобі рукою машу.
Ши - ши - ши - ми всі дуже гарні.
/Діти проговорюють чистомовки ще раз./
Воспит-ль: - А тепер я прочитаю вам вірш, а ви скажіть, який звук найчастіше чується:
«Кішки - мишки».
У школі діти грали
В кішки - мишки.
Мишка - Наташа,
А кішкою була Маша.
«Мишка» тікала,
«Кішка» наздоганяла.
Діти: - Найчастіше чується звук «ш».
Воспит-ль6 - Поки ми з вами говорили, стало прохолодно, подув вітерець - загойдалися верхівки дерев. Давайте покажемо, як верхівки дерев гойдаються.
/Діти виконують відповідні рухи руками./
Воспит-ль: - Щоб нам зігрітися, потрібно пограти.
Незнайко: - А ви з м'ячем грати вмієте? Я так люблю грати з м'ячиком!
Діти: - Вміємо!
Воспит-ль: - Добре, пограємо з м'ячем. Я даю м'яч одному з вас, з нього ми почнемо гру. Після того, як я скажу слово, ти передаси м'яч наступному. Я скажу нове слово - і той передасть м'яч далі. М'яч будемо передавати по колу. Але якщо в слові почуєте звук «ш», то потрібно перекинути м'яч Незнайку. Будьте всі уважні!
Проводиться гра з м'ячем./
Воспит-ль: - Нам пора вирушати далі!
Незнайко: - Зачекайте! Я щось знайшов! Відгадайте загадку:
Збирають дітлахи
У лісі жолуді і ...
Діти: - Шишки!
Воспит-ль: - Так. Незнайко знайшов у нашому лісі шишки! Їх же треба комусь віднести. Але хто ж їх загубив?
Діти: - Напевно, білка!
Воспит-ль: - А де білки живуть?
Діти: - В лісі, в дуплі.
Воспит-ль: - Ви згодні вирушити на пошуки білки?
Діти: - так!
Воспит-ль: - Але дорога нам належить нелегка. Пам'ятаєте, який був вітер? Він навіть повалив дерева, тому нам доведеться акуратно проповзти під гілками (підлізання під дугами різної висоти). Вам треба буде пройти по містку через річку (ходіння по колоді, руки в сторони), перейти через болото по купинах (ходіння по цеглинці).
/Діти виконують завдання./
Воспит-ль: - Ось ми і прийшли. Подивіться, ось і дупло. А хто в дуплі?
Рудий маленький звір
По дорогах скок - поскок.
(Білка)
/Діти віддають білку шишки. Білочка дякує хлопців і пропонує пограти у гру «Загадки - відгадки»./

  1. Хитра штучка, 2) Хто взимку холодної

Руда головка, Ходить злий, голодний?
Пухнастий хвіст - краса, (Вовк)
Хто ж це? (Лисиця) 4) Він всю зиму в шубі спав,
3) Ось голки і шпильки Лапу буру смоктав.
Вилазять з-під лавки. А, прокинувшись, став ревіти.
На мене вони дивляться, Це звір - лісовий......(Ведмідь)
Молока вони хочуть. (Їжачок)
5) Довге вухо,
Грудочка пуху,
Стрибає спритно,
Любить морквину.
(Заєць)
Воспит-ль: - Спасибі, дорога білочка, веселі загадки! Треба нам з тобою прощатися і назад повертатися. Ось і килим - літак прилетів за нами. До побачення!
Воспит-ль: - За час нашої подорожі ми дуже втомилися, тому давайте поки летимо на килимі - літаку, відпочинемо з вами і Незнайкой.
   Физминутка:
/Діти лягають на спину, звучить тиха, спокійна музика./
Воспит-ль: - Вії опускаються,
Оченята закриваються.
Ми чудово відпочиваємо,
Сном чарівним засипаємо.
Дихається легко, рівно, глибоко.
Наші ручки відпочивають,
Відпочивають, засинають.
Напряженье полетіла,
І все тіло розслаблене.
Воспит-ль: - Всі прокинулися! Відпочили! Наша подорож підійшла до кінця. Скажи, Незнайко, тобі сподобалося з нами подорожувати?
Незнайко: - Звичайно, сподобалося! Але мені пора повертатися. Тільки от біда, на чому ж я полечу?
Воспит-ль: - Хлопці, давайте допоможемо Незнайку, полагодимо його повітряна куля.
/Діти сідають за столи. У кожної дитини аркуш паперу, на ньому пунктирною лінією зображено повітряна куля. Діти з допомогою простого олівця проводять суцільну лінію, «латають дірки в повітряній кулі. Всі повітряні кулі дарують Незнайку. Він їх дякує, прощається, йде./
Воспит-ль: - Ось яку непросту подорож ми з вами зробили! Давайте згадаємо, що ми з вами нового дізналися під час подорожі? Всі слова, які ми вимовляємо, різні, є короткі, є довгі. А як ми «вимірювали» слова?
Діти: - Ми плескали в долоні.
Воспит-ль: - А чию пісеньку ми чули в лісі?
Діти: - Як шелестить трава.
Воспит-ль: - А ще що нового ми дізналися під час нашої подорожі?
Діти: - Ми показували, як рухаються тварини. А ще з білкою відгадували загадки. Ми ще грали в м'яч: треба було почути звук «ш» в словах. І Незнайку допомогли, полагодили його повітряна куля!

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове