logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

 «Пригоди сніжинок»

 Заняття з навчання грамоти в середній групі.

 Автор: Жилінська Марина Олександрівна, вихователь МДОУ «ЦРР - Д/С» N54, р. Воркута, Республіка Комі.

Мета: Навчання техніці поділу слів на склади.

Завдання: Виховувати мовна увага, фонематичний слух, використовуючи словесні ігри. Удосконалювати рухові вміння та навички. Виховувати дружнє ставлення до однолітків. Розвивати уявлення про зменшувально - ласкательной формі слова. Вчити самостійно називати слова, розрізняти одушевлені і неживі предмети і ставити питання: ХТО? ЩО? Закріплювати вміння знаходити та виділяти звук [Ш] в слові. Навчати дітей ділити слова на склади різними ігровими способами. Закріплювати вміння відгадувати загадки.

Попередня робота: Відгадування загадок. Розвиток дрібної моторики рук. Словесні цікаві ігри, ігри з м'ячем. Розглядання картинок з живими і неживими предметами. Скоромовки, чистомовки на звук [Ш]. Обведення предметів по контуру на аркуші паперу.
   Розвиваюче середовище: 5 сніжинок з літерами: «М», «О», «Р», «О», «З». Ігрова допомога «Ялинка» з картинками - підвісками. Конверт з картинками. Кільця Луллія на кожну дитину з картинками. М'яч. Чупа-чупси. Повітряні кулі. Аркуші паперу з пунктирним зображенням сніжинок, кольорові олівці.
   Хід заняття:
/Діти входять у групу, підходять до килиму, бачать на килимі красиву велику сніжинку./
Воспит-ль: - Ой! Хлопці, подивіться! Як тут могла з'явитися сніжинка?
/Відповіді дітей./
/Воспит-ль піднімає сніжинку, перевертає, розглядає, притуляє до вуха, прислухається./
Воспит-ль: Діти! А сніжинка-то до нас прилетіла непроста, це чарівна сніжинка! Як ви думаєте, де вона живе? Звідки до нас прилетів?
/Відповіді дітей./
Воспит-ль: - Ось що сніжинка вам хоче сказати:
Ми сніжинки, ми сестрички,
Міцно за руки взялися.
Закружляли, наче пташки,
Полетіли сміливо вниз.
На замет ми не потрапили,
А до вас в групу ми потрапили!
Воспит-ль: - Так, значить, сніжинка не одна до нас прилетіла! А з сестричками! Сніжинки - бешкетниці дуже люблять грати і пропонують нам пограти з ними в хованки. Але де ж вони? Напевно, вже сховалися від нас! Щоб їх знайти, треба вам відгадувати загадки. Коли ми всіх сніжинок відшукаємо, вони знову зберуться в гурток, ми дізнаємося, який сюрприз вони нам приготували! Ось вам перша підказка, де шукати сніжинку:
Я приходжу з подарунками,
Блищу вогнями яскравими,
Ошатна, кумедна,
На Новий рік я головна!
Діти: - Ялинка!
Воспит-ль: - Правильно! Ялинка прийшла до нас у гості! Ось і сніжинка! Ця красуня хоче розповісти, кого вона з сестрицями зустріла по дорозі до вас, а ваш язичок їй допоможе розповісти.

Сніжинка: - Ми, сніжинки, летіли довго, спочатку зустріли паровозик, він гудів так: У - у - у.
/Діти вимовляють звук, губи - трубочкою./
- Потім нам зустрівся повітряна кулька!
/Діти надувають щоки, здувають щоки./
- І тут ми побачили, як скаче коник!
/Діти витягають губи, відкривають рот, показують зуби, цокають мовою повільно, тихо - коник скаче вдалині, потім швидше, голосніше - конячка наблизилася до сніжинкам, потім знову тихо й повільно, - вона поскакала./
- А потім нам перепинив паркан!
/Посміхнутися, з напругою оголивши зімкнуті зуби./
- Але ми ж сніжинки, як пушинки влетіли і опинилися у дворі вашого дитячого садка. Подув сильний вітер!
/Діти вимовляють звук [Ш] голосно./
- І ми, сніжинки, залетіли до вас в групу. А тепер я хочу запропонувати вам гру з ялинкою. На ялинці висить багато картинок, он яка вона велична! Давайте ми назвемо, що на них зображено!
/Діти називають./
Воспит-ль: - Ми зараз називали предмети і вимовляли слова. Слова всі різні, до них можна поставити питання. Можна запитати: ХТО це? Або ЩО це?
Якщо предмет живий, треба про нього питати: ХТО це? Якщо неживої - ЩО це? Сніжинка пропонує дівчаткам зняти картинки з ялинки, які відповідають на питання - ХТО це? А хлопці виберуть картинку, яка відповідає на питання ЩО це?
/Діти виконують завдання, пояснюють, чому саме таку картинку вибрали./
Воспит-ль: - Сніжинка дуже рада, що ви пограли в гру, тому слухайте підказку, де шукати таку сніжинку:
У нашій групі дім стоїть,
По вінця налитий водою,
У цьому будиночку мешканці -
Усі вправні плавці.
Діти: - Це акваріум!
/Діти підходять до акваріуму, знаходять там сніжинку і з нею конверт./
Воспит-ль: - Діти! Ця сніжинка пропонує вам свою незвичайну гру. Ви всі знаєте, з чого складається наша мова? /З різних слів/. А з чого складаються слова? /Зі складів/. Ось сніжинка хоче пограти з вами за допомогою картинок з конверта. Ми будемо їх виймати, називати слово і порахуємо, скільки складів у даному слові. Але вважати склади ми будемо по-особливому!
/Діти дістають картинки з однієї, вважають склади різними способами індивідуально: 1) ляснути в долоні, 2) кивнути головою, 3) тупнути ногою, 4) підняти плечі, 5) шагати, 6) підстрибнути, 7) присісти, 8) моргнути очима./
Воспит-ль: - ну, ось і з цієї сніжинкою ми пограли! Де нам шукати наступну? Слухайте:
Твій хвостик я в руці тримав,
Ти полетів, я побіг...
Діти: - Кулька!
/Діти підходять до зв'язці повітряних куль, знаходять сніжинку./
Воспит-ль: - Сніжинка ця неспроста тут сховалася! Де ви її знайшли?
Діти: На кульках!
Воспит-ль: - Сніжинка питає у вас, з якого звуку починається слово «Кульки»?
Діти: - Зі звуку «Ш»!
Воспит-ль: - Правильно! А зараз для вас гра! Сніжинка приготувала вам незвичайні обручки! Зі стрілками! У кожного кільця свої мешканці - картинки, всі вони різні. Вам треба знайти ту картинку, в назві якої звук «Ш». І на цю картинку ви покажіть стрілкою.
/Діти виконують завдання на кільцях Луллія./
Воспит-ль: - Розумниці! Все правильно знайшли потрібні картинки! А кому було важко, допомогли товариші! У що означає, дружні хлопці! А тепер ми трохи відпочинемо.
Физминутка:
Ми ногами топ - топ,
Ми руками хлоп - хлоп!
Ми очима мить - мить,
Ми плечима чик - чик.
Раз - сюди, два - туди,
Повернися навколо себе.
Раз - присіли, два - привстали.
Руки вгору всі підняли.
Раз - два, раз - два,
Шукати сніжинку нам пора!
Воспит-ль: - А тепер відгадайте загадку, щоб знайти останню сніжинку:
Стукнешь об стінку,
А я отскачу.
Кинеш на землю,
А я подскачу.
Я з долонь в долоні лечу,
Струнко лежати ну зовсім не хочу!
Діти: - Це м'яч!
/Діти знаходять м'яч, відшукують сніжинку./
Воспит-ль: - Ця снігова сестричка пропонує вам пограти в її гру. Хто з вас знає ласкаві слова? Як вас мама називає ласкаво? А як можна ласкаво назвати м'яч?
/Відповіді дітей./
Воспит-ль: - М'ячик цей теж вміє перетворювати будь-які слова ласкаві. Пограємо з ним? Я буду вам називати слово, кидати кому-небудь з вас м'ячик, хто піймає його, називає моє слово ласкаво, наприклад: сонце - сонечко.
/Діти грають в гру./
Воспит-ль: Ось і зібралися всі сніжинки разом у нас на столі. Давайте ми їх розглянемо. Подивіться, адже тут є літери! Але ви читати-то ще не вмієте! Не турбуйтеся. Я вам допоможу дізнатися, що тут написано. Для цього я вам загадаю ще одну загадку. Якщо ви її отгадаете, сніжинки складуться в слово:
Всі його взимку бояться -
Боляче він може кусатися.
Ховайте вуха, щоки, ніс,
Адже на вулиці...(Мороз)
Воспит-ль: - Правильно! Ось це і написано на сніжинки. Сніжинки живуть в царстві Діда Мороза і принесли вам подарунок і готові його вручити вам за те, що ви виявилися дуже розумними, старанними, показали, як багато всього знаєте. Сніжинки пригощають вас солодощами!
/Дітям лунають чупа-чупси./
Воспит-ль: - Сніжинкам дуже сподобалося з вами грати. А вам? Давайте згадаємо, в які ігри ми з ними грали?
/Вихователь допомагає навідними запитаннями підвести підсумок заняття, згадавши завдання, які виконували діти, дізнавшись. В яку гру їм сподобалося грати найбільше і т. д./
Воспит-ль: - Ну. Ось прийшла пора сніжинкам летіти додому. Ми їх покладемо на підвіконня, а коли відкриємо вікно, вони вилетять.
/Діти допомагають розкласти сніжинки на підвіконні, прощаються з ними./
Воспит-ль: - Сніжинки дуже красиві. А давайте намалюємо сніжинки теж і подаруємо їх друзів або батьків і розповімо, як нам було з ними весело.
/Діти по пунктирних лініях обводять сніжинки олівцями різних кольорів - за бажанням./

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове