Конспекти занять з дітьми.
«Гості в дім - радість в нім»
Заняття в старшій групі.
Автор: Паршина Ольга Михайлівна вихователь 1 кваліфікаційної категорії,
МАДОУ N51 «Веселка» р. Альметьевск.
Мета: Розширювати кругозір дітей, закріпити їх уявлення про предмети - помічники на кухні, показати деякі професійні дії.
Розвивати мовлення дітей, вчити їх складати питання.
Виховувати почуття вдячності і поваги до чужої праці.
Закріплювати знання дітей про спосіб замісу тіста у відповідності з технологічними картами - схемами.
Продовжувати вчити дітей самостійно застосовувати отримані знання в повсякденному житті.
Виховувати працьовитість і самостійність.
Збагачення та активізація словника: інтерв'ю, інформація, кореспондент, прес-конференція, міксер, качалка, обробна дошка, ковпак.
Матеріал до заняття: фартухи, ковпаки, обробні дошки, качалки, формочки, карта - схема виготовлення тіста.
Попередня робота: виготовлення карти - схеми виготовлення тіста.
Місце проведення: групова кімната.
Хід заняття:
Вихователь. Хлопці, уявіть собі, що ми знаходимося на прес - конференції, а ви всі кореспонденти, яким потрібно дізнатися інформацію для того, щоб надрукувати газету про працівників кухні. З цією метою ми запросили в гості кухаря дитячого садка. Поки кореспонденти готують свої питання, назвіться, будь ласка. А тепер надамо можливість нашим кореспондентам задавати питання.
Кореспондент газети «Город А». Скажіть, будь ласка, що потрібно для того, щоб бути здоровими, веселими, красивими?
Кухар. Секрет здоров'я полягає в правильному харчуванні.
Кореспондент журналу «Єралаш». Скажіть, навіщо людина кожен день їсть, та ще не один раз.
Кухар. Давайте уявимо, що ми з вами не люди, а машини. Щоб машина почала рухатися з місця, їй потрібен бензин. Бензин - це харчування машини. Машини їдуть по дорогах і витрачають бензин. Якщо кожен день не заливати в бак пальне, машина зупиниться і не рушить з місця. Так і людина. Щоб ми з вами могли рухатися, грати, веселитися, потрібно щоразу годувати свій організм продуктами: м'ясом, овочами, фруктами і т. д. Для того, щоб бути красивими, нам необхідні одні продукти, для того, щоб бути сильними - інші. Ось і виходить, що люди їдять саму різноманітну їжу.
Кореспондент журналу «Обруч». Всі продукти можна їсти в сирому вигляді?
Кухар. Немає. Багато продукти в сирому вигляді є не можна, їх треба приготувати. Цим я і займаюся.
Кореспондент журналу «Кротенок». Скажіть, будь ласка, як називається кімната для приготування їжі, і які предмети - помічники допомагають вам готувати їжу?
Кухар. Для приготування їжі потрібна особлива кімната, яка називається кухнею. На кухні зібрані предмети, що допомагають у приготуванні їжі. Їх у мене дуже багато. Без цих предметів я б ніколи не впоралася з роботою (демонструється три предмета: назва, мета, функція - як діє, як ним користуватися). Але самі предмети нічого зробити не можуть. Чудеса починаються тільки в розумних руках.
Кореспондент журналу «Золота антилопа». Що ви робите перед тим як почати роботу?
Кухар. Робота кухаря вимагає чистоти у всьому. Не можна приступати до приготування їжі в брудному одязі, з немитими руками, і не покритою головою. Я перед роботою мию руки з милом, споліскую водою і насухо витираю рушником. Під час приготування їжі завжди слідкую за чистотою своїх рук. У кухаря є спецодяг, це халат. Він теж має бути чистим. Ось мій ковпак. Його я обов'язково одягаю і стежу, щоб все волосся були прибрані.
Кореспондент журналу «Ведмедик та його друзі». Який у вас гарний ковпак! Коли ви одягаєте, то виглядаєте як королева. Що ви сьогодні варіть для нас?
Кухар. Сьогодні я готую рибний суп. Спочатку ми відварюємо рибу, потім додаємо терту моркву, дрібно нарізану цибулю, картоплю. Обов'язково треба посолити. Ось так вариться суп, який ви будете сьогодні є на обід. Я сподіваюся він вам сподобається.
Кореспондент газети «Моя сім'я». Ви цілий день готуєте їжу на роботі. Скажіть, а вдома ви відпочиваєте?
Кухар. Ні, вдома я знову готую їжу. Але вже для себе і своїх близьких. Вдома у мене теж є кухня, але не така велика. Є і предмети - помічники, але вони теж менше за розміром.
Кореспондент журналу «Веселі картинки». Вам подобається ваша робота?
Кухар. Так, я дуже люблю свою роботу. Кожен день рано вранці, коли багато хто з вас ще сплять, я приходжу в дитячий сад. У мене дуже відповідальна робота. Я відповідаю за харчування дітей. Приготування їжі нагадує мені казку з чудесами.
Вихователь. Велике вам спасибі за цікаве інтерв'ю, за вашу турботу про нас. Я думаю, що наші кореспонденти отримали достатню інформацію для своїх видань. Спасибі вам ще раз.
Кухар. Шановні кореспонденти, у мене до вас є одне запитання. Вам відомий процес виготовлення тіста? Давайте перевіримо.
Гра «Покажи і розкажи»
Кухар. Молодці, впоралися дуже добре. А з тіста вирізати форми вмієте?
Вихователь: А це ми зараз перевіримо і подивимося, що у них вийде. Давайте, моїм руки, одягнемо фартухи, ковпаки і почнемо. Що ж нам потрібно для роботи? Насамперед, тісто, потім обробна дошка, качалка і формочки для вирізування печива. З чого я почну? Я розкачую тісто ковбаскою, потім ріжу на шматочки, щоб усім вистачило. Ці шматочки нам треба з вами розкачати у вигляді коржа. Стежимо за тим, щоб корж був середньої величини (не товста і не тонка). Коли корж готова, нам знадобляться формочки. Давайте їх розглянемо. З одного боку краю у формочки широкі, а з іншого тонкі. Ми повинні докласти тонкої стороною формочки до тесту, сильно натиснути і зробити плавний рух з боку в бік, щоб тісто добре розрізати. Ось і готово моє печиво.
Звучить тиха музика. Діти працюють. Кухар стежить за роботою.
Кухар. Вийшло добре. Виявляється ви не тільки статті писати вмієте, але і куховарити. Це дуже радує. А тепер я вашу красу віднесу на кухню і испеку.
Йде на кухню.
Вихователь. Поки кухар пече печиво, ми з вами помиємо руки. І згадаймо, ким ми з вами на занятті і що робили (були кореспондентами й брали інтерв'ю, були кухарями - кондитерами і робили печиво)
Кухар приносить печиво.
Кухар. А ось і печиво готово! Давайте спробуємо його і пригости гостей. Як готується: «Гості в дім - радість в нім». Пригощайтеся гості дорогі (частування гостей, чаювання з дітьми)