Конспекти занять з дітьми.
«Сторінками чарівної книги»
Конспект інтегрованого заняття у другій молодшій групі.
Автор: Должикова Ганна Георгіївна вихователь, друга кваліфікаційна категорія, муніципального бюджетного дошкільний навчальний заклад дитячий сад комбінованого виду № 14 «Сонечко»міста Старий Оскол, Бєлгородської області.
Цілі:
1. Закріпити знання дітей про домашніх та диких тварин, їх дитинчат; пригадати будову дерева і чагарника, їх схожість і відмінність; закріпити вміння дітей розрізняти і називати види транспорту, його будову; продовжувати вчити відгадувати загадки.
2. Розвивати увагу, посидючість, терпіння; продовжувати розвивати вміння складати ціле зображення із частин, вміння називати товариша ласкаво по імені.
3. Спонукати дітей відповідати на запитання, виховувати інтерес до заняття, чуйність, доброту, любов до тваринному і рослинному світу.
Обладнання: «Чарівна книжка», картинки із зображенням домашніх і диких тварин, площинне зображення будиночка і дерева, м'яч, ілюстрації квітів, дерева, чагарнику, розрізний квітка на кожну дитину, маленькі іграшки за кількістю дітей, 2 трубочки для іграшок, лист, частини вантажної машини (з картону: кабіна, кузов, колеса, кермо, фари) вантажна машина-іграшка, «чарівна паличка».
Хід заняття:
- Хлопці, подивіться, скільки у нас сьогодні багато гостей. Давайте поздороваемся з ними. А тепер подаруємо їм свої посмішки, щоб у них був гарний настрій.
- А зараз давайте назвемо один одного лагідно, щоб у вас був гарний настрій протягом всього нашого заняття. Я Юлю ласкаво назву Юлічка, а ти Юлічка як ласкаво назвеш свого сусіда Віталіка? (Виталичка) і т. д.
- Тепер з хорошим настроєм проходите і тихесенько сідайте на стільчики.
- Хлопці, я сьогодні, коли прийшла в дитячий сад знайшла в групі ось таку книгу і лист. Послухайте уважно, що в ньому написано:
«Дорогі, хлопці, пише вам ваш друг Карлсон. Це не проста книга, а чарівна. Ось тільки з нею трапилася біда. У мене її викрала зла чарівниця і всі ілюстрації видалила. Я знаю, що ви розумні хлопці і багато знаєте і вмієте. Допоможіть мені, будь ласка, відновити мою книгу. Заздалегідь спасибі»
- Хлопці, подивіться, у книзі дійсно білі сторінки і зовсім нічого немає.
- Допоможемо Карлсона відновити ілюстрації в книзі?
- Тоді приступимо до справи.
- У мене є чарівна паличка. Зараз ми з вами перетворимося в добрих чарівників.
Чарівною паличкою взмахну,
У добрих чарівників всіх перетворю!
- Тепер ми добрі чарівники. Будемо допомагати Карлсона. Проілюструємо всі сторінки у книзі.
- Давайте на першій сторінці ми книгу заповнимо тваринами?
- Ви знаєте, що тварини бувають домашні і дикі.
- Діана, скажи, які тварини називаються дикими? (які живуть у лісі)
- Антон, а які тварини називаються домашніми? (які живуть поруч з людиною)
- Правильно, молодці! Тут ми розмістимо домашніх тварин (прикріплюю будиночок), а тут диких (прикріплюю дерево)
(Діти по черзі виходять і розподіляють тварин)
- Микита, хто це? (лисиця)
- Яка це тварина? (дике)
- Чому? (живе в лісі) Куди прикріпимо? (на сторінку з деревом) і т. д.
- Розумничка, правильно розподілили тварин! - Хлопці, ви знаєте, що у всіх тварин є дитинчата. І ось зараз я перевірю, чи знаєте ви, як називаються дитинчата у тварин. Ставайте в коло. Трошки пограємо. Я буду кидати м'яч і називати тваринного, а ви мені його дитинча. Починаємо.
- Кішка? (кошеня) і т. д.
Молодці, знаєте, Карлсон не дарма до вас звернувся за допомогою. Повертаємося до книги. Перегортаємо сторінку і заповнюємо її. Я розміщу тут дерево і чагарник. (прикріплюю)
- Які частини дерева ви знаєте?
- А з яких частин складається чагарник?
- Чим схожі дерево і чагарник?
- А чим відрізняються? (у дерева є стовбур, у куща його немає; дерево високе, а кущ низький).
Тепер трошки відпочинемо, проведемо физминутку.
Вітер віє нам в лице,
Захиталось деревце,
Вітер тихіше, тихіше, тихіше,
Деревце все вище, вище!
- Наступну сторінку нам допоможуть заповнити загадки. Слухайте уважно! (Після отгадок прикріплюю квіти)
1. Кожен, думаю дізнається,
Якщо в полі побуває,
Цей синенький квітка,
Всім відомий... (волошка)
2. На кущах в саду росте,
Запах солодкий, немов мед.
Але рідко ллються сльози
Тих, хто рве їх. Це? (троянди)
3. В літній сонячний день
Золотий розквітла квітка.
На високій тонкій ніжці
Все він дрімав біля доріжки,
А прокинувся - посміхнувся:
- ось пухнастий я який!
Ах боюся, що разлечусь,
Тихіше, вітер луговий! (кульбаба)
4. Він розцвів в тиші лісовій,
Грамофончик блакитний.
А дзвенить він чи ні -
Тільки ліс нам дасть відповідь. (дзвіночок)
5. Чудовий квітка,
Немов яскравий вогник.
Пишний, важливий, наче пан,
Ніжний, оксамитовий... (тюльпан)
- Ось тільки тюльпан хлопці зла чарівниця розрізала на кілька частин. Але ми ж з вами добрі чарівники, зберемо квітка з частин, щоб вийшло ціле зображення?!
- Вам потрібно виконати це завдання за столами. Сідайте за столи. У вас на тарілочках лежать частини квітки, зберіть його. Будьте уважні! (Самостійна робота дітей)
- Молодці! Ось і зібрали тюльпан! (прикріплюю тюльпан)
- І цю сторінку ми з вами заповнили. Відкриваємо наступну. Скажіть, які види транспорту за способом пересування ви знаєте? (наземний, водний, повітряний)
- Який транспорт називається наземний, Юля? і т. д.
- Подивіться, на цій сторінці намальовані земля, вода й небо.
- У мене є різні види транспорту. Я вам зараз роздам картинки. А ви їх розподіліть на землю, воду або небо.
- Максим, що в тебе за картинка? (вертоліт)
- Куди ти його прикрепишь? (на небо)
- Чому? І т. д.
- Хлопці які ви молодці. Ми з вами були добрими чарівниками і всю книгу проілюстрували для Карлсона. Я думаю він буде дуже задоволений.
- А на чому ми можемо відправити йому книгу? (на машині)
- А на якій машині перевозять вантажі? (вантажний)
- А які частини вантажної машини ви знаєте? (кабіна, кузов, колеса, кермо, фари)
- У мене є частині вантажної машини з картону. Давайте зберемо її? (діти збирають на килимі машину)
- А тепер я спробую нашу машину з картону перетворити в справжню з допомогою чарівної палички, адже ми з вами чарівники! Ви повинні закрити очі і не підглядати, інакше чари не вийти!
Чарівною паличкою взмахну
Картон у машину перетворю!
- Відкривайте очі. (З'являється машина - іграшка) Подивіться, у мене вийшло. Машина з картону перетворилася на справжню. Тепер ми можемо відправити на неї книгу Карлсона.
- Подивіться, хлопці, а в кузові лежить сюрприз від Карлсона. Він на знак вдячності передав вам ось такі цікаві трубочки. Хочете подивитися, що в них? (Всередині маленькі іграшки в красивій упаковці для кожної дитини)
- Ходімо, хлопці, тут сюрпризів вистачить для всіх вас, адже ви всі допомагали Карлсона. (Йдуть)