logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Допоможемо зайцю знайти друзів»

Відкрите заняття в середній групі.

Автор: Никишова Наталія Геннадіївна, вихователь, Муніципальне дошкільний загальноосвітній заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду N13 «Світлячок», р. Озеры Московської області.

Мета: продовжувати закріплювати вміння малювати тварин нетрадиційним способом (стусаном);
- закріплювати знання дітей про зайців;
- розвивати уяву, почуття ритму, дрібну моторику рук;
- виховувати почуття доброти, бажання допомогти братам меншим.
Матеріали: сліди зайця, листи блакитного паперу з контуром зайця, гуаш білого і чорного кольору, жорстка пензлик широка пензлик, тонка пензлик, баночка з водою, зразок.
Хід заняття
1 .Організаційний момент:
- Здрастуйте, давайте посміхнемося один одному і подаруємо гарний настрій.
-Хлопці, ви знаєте, коли я йшла у дитячий садок, бачила щось незвичайне на снігу. Давайте підійдемо до віконця і подивимося.
-Що ж це? (сліди)
- Чиї це сліди? (вислухати відповіді 2-3 дітей).
Я, здається, здогадуюся, а ви послухайте загадку:
Довге вухо.
Грудочка пуху.
Стрибає спритно.
Любить морквину.
- Молодці, швидко відгадали. (Пролунає стук)
- Хлопці, хтось стукає до нас. Ходімо, подивимося.
Підходимо до дверей, виглядаємо, беремо зайця.
- Хто це?
- Тихіше, тихіше, зайчик притиснув вушка.
- Чому притиснув вушка? (боїться)
- Зайчик боїться. Він який? (боязкий, полохливий)
- Розгляньте зайчика, поторкайте його.
- Який він? (пухнастий, білий)
- Які вушка? (довгі)
- Який хвостик? (маленький)
- Чому у зайчика вовна біла? (не видно на снігу )

2. Физминутка.
- А зараз пограємо в гру, станемо маленькими зайчиками.
Повторюйте за мною.
Сидить зайчик сіренький
І вухами ворушить.
Зайчику холодно сидіти.
Треба лапочки погріти.
Зайчику холодно стояти.
Треба зайчика поскакати.
Хтось зайчика злякав-
Зайчик - плиг - і втік.

3. Практична частина.
- Тихіше, хлопці зайчик щось хоче сказати, (слухаю)
- Що, що сказав, зайчик? Тобі сумно, не з ким пограти, у тебе немає друзів? Зайчики боягузливі, бояться кожного шереху і знайти одного не так-то просто в такому великому лісі.
- Ти прийшов до нас за допомогою?
- Як же ми можемо допомогти зайчику?
- Хлопці допоможемо зайчику?
- Намалюємо для нього друзів?
(діти сідають на стільчики)
- Мені стало шкода зайчика, і я намалювала йому одного. Подивіться, що вийшло, (показ малюнка).
-Який зайчик? (пухнастий)
- Вам сподобався мій зайчик? Ми сидимо тихо, і він майже нас не боїться.
-І я вас навчу малювати таких зайчат нетрадиційним способом - стусаном.

(Лист з контуром зайця)
- Ось контур зайчика, (обвожу) овальне тільце, головка кругла, довгі вушка, хвостик маленький, лапки.
- А це - пензлик-подружка. Вона нарядити його в теплу зимову шубку, і він буде білий і пухнастий. Ми будемо сидіти тихо, зайчика не будуть нас боятися і нікуди не втечуть.
- Набираємо білу фарбу і зафарбовуємо стусаном але контуру в центр. Чуєте, як стукає? Зафарбовуємо тулуб, голову, вушка, лапки, хвостик. (Діти виходять і пробують)
- Білою фарбою закінчили малювати. Пензлик любить чистоту, що потрібно зробити? ( промити, вмочити про серветку і покласти на підставку)
- Зайка не бачить вас? Тонким пензликом набираємо чорну фарбу, ставимо крапку - очі, носик - побільше точку круговими рухами кінчиком пензлика.
- Закінчили малювати чорною фарбою, що робимо?
- Зайчик, тобі сподобався новий друг?
- Хлопці, поставте стільчики до столів і підійдіть до мене. Я вас запрошую вибрати свого зайчика. Тихенько підходимо, щоб не налякати зайчика.

4. Самостійна робота дітей.
- Сідайте за столи .
Спинку випрямили, ніжки поставили разом, рівне.
- Нагадую, починаємо працювати білою фарбою.

5. Підсумок.
- Зайчик кличе всіх друзів . Тихесенько, щоб не злякати зайчика, встаємо і кладемо свої роботи на стіл.
- Зайчик посміхається, він задоволений, що тепер у нього стільки друзів.
- Який зайчик вийшов у тебе. Коля?
- Що робить твій зайчик, Маша? І т. д. (веселий, радісний, грайливий) (біжить, стрибає, сидить, лежить)
- Молодці, хлопці, допомогли зайчику знайти друзів.
- Що кажеш, зайчик? Тепер ти не будеш нудьгувати, тобі є з ким грати. Хочеш подякувати хлопцям за допомогу? Приготував всім сюрприз - частування? (кошик яблук)
- Зайчик говорить вам: « До побачення! Дякує за допомогу.»

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове