logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Подорож у село Дымково»

Інтегроване розвага з ІЗО .

Автор: Євсюкова Ніна Олександрівна, музичний керівник 1 категорії, МБДОУ "Дитячий садок N 18", Тюменська область, р. Нефтеюганськ.

 

Дійові особи:
Птах-тінь (дорослий)
Панночка (дорослий)

Мета: Створення умов для розвитку музичних
здібностей і творчої самореалізації, для інтеграції музичної діяльності з іншими видами дитячої образотворчої діяльності.
Завдання:
1. Продовжувати вчити дітей придумувати візерунки для різних дымковских іграшок.
2. Закріпити вміння малювати елементи розпису за допомогою печатки - стусана і кисті.
3. Залучати до активної участі в різних видах
(у співі, танцях, грі на музичних інструментах) і формах (розвага) музичної діяльності, використовуючи фольклорні твори.
4. Розвивати почуття гордості за свою Батьківщину-Росію, народних умільців.
5. Виховувати самостійність і творчість.
Попередня робота: малювання дымковской іграшки «Панночка»; читання потішок, прислів'їв; ліплення дымковских фігурок; розглядання візерунків дымковской розпису; розучування народних пісень, хороводів.

Хід заняття:
( Діти під музику заходять до залу і займають місця на стільцях).
(Гасне світло. Звучить фонограма польоту птаха, гра тіней. На ширмі з'являється скринька).
Музичний керівник. Ой, що це? (підходить до ширми і бере скриньку). Скринька!.. Цікаво, від кого він? (ставить на стіл). Хлопці, підійдіть до мене. Давайте подивимося, що в ньому. Подивіться, які цікаві фігурки. Але чому вони не розфарбовані? (Можливі відповіді дітей).
(Діти сідають на стільці)

Музичний керівник. Дуже давно я чула одну історію про те, як Димковская Панночка чекала гостей. Вона готувалася до зустрічі з ними: вбралася - одягла штани, кофту, кокошник, напекла пирогів, поставила самовар. А коли вона стала пекти пироги, їй допомагали її друзі. Панночка так поспішала до зустрічі з гостями, що засинала своїх друзів борошном. І стали вони всі абсолютно, білі. Подивіться, хлопці, мені здається, що це вони і є. Хлопці, як вам здається ми зможемо допомогти Дівчині? Це нам під силу? А як ми зможемо їй допомогти? Ну, що ж, спробуємо.

(Гасне світло. Звучить фонограма. Гра тіней).

Птах - тінь: Скринька мій, скринька,
Позолочений бочок,
Розписна кришка,
Мідна засувка.
Хто відкриває скриньку -
Той подорож робить!
Хлопці, я птах - удачі!
Допоможіть Дівчині в її біді!
Музичний керівник. Хлопці, давайте підемо в село, яке носить дивну назву «Дымково», де живе Дівчина. Але треба сказати такі слова: «1, 2, 3 - повернись, в селі Дымково, якби!»
( Діти встають зі стільців і повторюють слова).
Музичний руководиетль. Ось ми з вами і опинилися в селі
«Дымково».
(Діти сідають).

Музичний керівник. Як тут гарно. А ви знаєте, чому у цього села таку дивну назву? Ось послухайте.
(«Пісня про Серпанку» муз. Дунаєвського).

Музичний керівник. З високого берега річки Вятки видно село Дымково. Взимку, коли топляться печі, коли туман, все село - ніби в імлі. Ось і назвали його «Дымково».
(Звучить музика. З'являється Димковская Панянка).

Музичний керівник. Хлопці, подивіться, а ось та сама Панночка.
Панянка. Здрастуйте, гості дорогі! Як я рада зустрічі з вами. Ласкаво просимо! Для кожного знайдеться в моєму будинку і містечко, і слівце. Давно припасла для вас забавушек на всяк смак: Кому - казку, комусь правду, кому - пісеньку!
Музичний керівник. Ми вирішили, що у вас біда і прийшли допомогти. ^^^^
Панянка. Спасибі, друзі! Я так поспішала, так поспішала, що засинала всіх своїх друзів борошном.
Музичний керівник. Не хвилюйтеся, наші діти допоможуть вам прикрасити ваших друзів і вони знову будуть гарними.
Панянка. Хлопці, давайте згадаємо які кольори, використовують майстри при розпису дымковских іграшок?
Відповідь дітей: (Червоний, жовтий, зелений, оранжевий).
Панянка. А з яких елементів складається димковський візерунок? Відповідь дітей: (Коло, кільце, хвилясті лінії, прямі лінії, точки - горошини, клітини).
Панянка. Правильно, коло дымковской іграшці означає сонце, хвилясті лінії - воду, а перетин прямих ліній (ромб) - землю. Сама іграшка повинна залишатися білою, щоб здаватися барвистою, яскравою. Хлопці, давайте згадаємо, що і кольору, й елементи візерунка поєднуються один з одним, і повторюються у певній послідовності. Підійдіть до чарівного скриньки, візьміть по іграшці і сідайте за столи. Подумайте, яким би характерним візерунком ви б розписали іграшку. А ви, хлопці, підійдіть до свого вихователя (називає ім'я, по батькові) і допоможіть їй. Намагайтеся, щоб ваші роботи були акуратними.
(Діти працюють: частина дітей розписує фігурки з зображенням тварин, зроблених разом з батьками, інша частина дітей - розписує фігурки для каруселі разом з вихователем).
Вихователь. Дымково чим славиться? Игрушкою своєї! І радує, і подобається В ній все до дрібниць. Прозорі і яскраві, веселі кольори. У ній щось є від веселки - Яка краса!
Коли спостерігаєш за роботою майстрів, здається, що все дуже просто. Ось відщипнув шматочок глини, виліпив фігурку, поставив сушитися спочатку на лавці, а потім у пічці. А з печі фігурки виходять міцні, загартовані. Побелил їх крейдою, розведеному на молоці і можна розписувати. І з'являються з - під пензлика візерунки: кружечки, смужки, клітини, точки - все на своєму місці і все горять яскраво. Фарби малинові, червоні, зелені - строкато і весело, як у хороводі. І вийшли фігурки віч-на диво, всім на радість.
Панянка. Карусель, карусель
Перед тобою пролітає швидко
Ряд іграшок писаний!
Які чудові у нас майстри, спасибі вам за моїх друзів, вони знову стали гарні, яскраві. Мені хочеться, щоб ви розповіли про них.
(Діти представляють свої роботи).
Дитина: Як у нашого кота шубка дуже хороша.
Як у котика вуса дивовижної краси.
Очі сміливі, зубки білі.
Дитина:Коні глиняні мчать
На підставках що є сил,
І за хвіст не втриматися, Якщо гриву упустив!
Дитина: Як у нас-то козел,
Що за розумний був:
Сам по воду ходив,
Сам кашу варив...
Вихователь. А ми з вами знаємо хоровод, який
називається «В городі білий козел» (Одягає шаль на плечі собі і шапочку козлика дитині).
В хоровод, в хоровод! Веселися чесний народ!
( Хоровод «У городі білий козел» р. н. мелодія).

Дитина: Курочка - красуня у мене жила.
Ах, яка розумниця курочка була! Шила мені каптан, шила чоботи, Солодкі, рум'яні пекла пироги. А коли впорається, сяде біля воріт Казочку розкаже, пісеньку заспіває.
Дитина: Баю - бай, баю - бай!
Ти, собаченька, не лай Белолапа, не скули, Нашу Таню не буди!
Дитина: Півник, півник золотий гребінець
Ти подай голосок через темний лісок.
Через ліс, через річку
Прокричу: « Ку-ка-ре-ку!»
Дитина: Баранець - свисток,
Лівий ріг - завиток,
Правий ріг - завиток,
На грудях квітка.
Панянка. Коли тут народ не весел,
Низько голову повісив,
Знаю я, потрібна гра:
Распотешиться пора!
( Гра « Водоноски»).

  1. 2 відерця, 2 ложки, 2 ємності з водою;
  2. 2 команди по 5-6 чоловік;

Мета: Чия команда швидше перенесе воду з ємності в відра.
Вихователь: Хороша іграшка розписна
Вся співає, нехитро світла.
І видно в ній радість молода,
Став мистецтвом ремесла.
Р-к: Не тому ль цією іграшкою,
Народ так свято дорожив.
Що він своє прагнення до світла
У фігурки яскраві вклав...
Вихователь. Так і працювали майстри вечорами. А які прислів'я, хлопці, про працю знаєте ви?

    1. Справа майстра боїться.
    2. Без праці не витягнеш і рибку зі ставка.
    3. Терпіння і труд - усе перетруть.
    4. Праця людину годує, а лінь псує.
    5. Хто перший у праці, тому слава скрізь.

Музичний керівник. Не тільки працювали майстри по вечорах, але вміли і веселитися: співали, грали, танцювали. Є ще й таке прислів'я: «Скінчив діло - гуляй сміло!»
Дівчинка: Музика, де заграла,
Там частівка зазвучала
Російська народна,
Весела, завзята.
Дівчинка: Ой, дівчата веселіше
Своїх ніжок не шкодуй!
Наші ніжки гарні
Ми попляшем від душі!
Дівчинка: Ах, п'ятка - носок
Выковыривай пісок,
Вже я так попляшу
Весь майданчик распашу!
(Кадриль).
Дівчинка: Ми танцювали, ми танцювали,
Ми танцювали - тупотіли,
Всі, хто бачив, посміхалися -
І у долоні плескали!
Музичний керівник. Станьте, діти, в ряд,
Вибирайте все підряд:
Дудки, ложки, брязкальця,
Бубни, все тут витребеньки!
І батьки вставайте,
Нашим дітям подыграйте.
Всі грайте веселіше,
Щоб порадувати гостей!
(Оркестр р. н. м. « Їхав козак за Дунай»).

Панянка. Ось так і проводять час у нашому селі Дымково. Прийде нова зима, і знову в Дымкове майстра візьмуться за справу. І так багато - багато років поспіль. Бабусі вчать онучок, а онуки - внучок. І в наш час у самому центрі Вятки знаходяться майстерні дымковской іграшки. Казкові коники, індики, схожі на жар - птиць, барани в штанцях, барині і кавалери, каруселі, навіть грубки - одна з Омельком, а інша з Козою і козлятками, і все це - справжнє диво.
Дитина: Велика Росія наша,
І талановитий наш народ.
Про искусниках - умільців
На весь світ чутка йде!
(Пісня « Російський сувенір» муз. Михайлова).

Музичний керівник. Ось настав момент прощання,
Буде коротка наша мова.
Ми кажемо:
Діти. До побачення!
Панянка. До побачення! Спасибі вам, хлопці, що змогли мені допомогти, розфарбувати, розвеселити мене і моїх друзів. До щасливих нових зустрічей!
(Йде). . *
Музичний керівник. Хлопці, загостились ми Дымково, але нам пора додому. Давайте скажемо слова: «1,2,3 - повернись, в садку «Журавлик» виявися!»
Діти (повторять слова).
Вихователь. Ось ми і в дитячому садку. А тепер, хлопці, давайте пройдемо в групу.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове