Конспекти занять з дітьми.
«У СИНЬОМУ ЦАРСТВІ - ДЕРЖАВІ»
(підготовча група)
Автор: Отяшкина Валентина Павлівна,
вихователь вищої кваліфікаційної категорії,
МАДОУ «Дитячий садок N 363» р. Перм.
Мета: Отримання елементарних знань про Атлантичному океані і його тваринний світ.
Завдання:
1.Розвивати у дітей інтерес до самостійного вирішення пізнавальних завдань.
2.Закріпити знання про числовий ряд, частинах світла.
3.Вправляти в умінні вирішувати приклади, орієнтуватися по клітинам, читати, відгадувати загадки і граматично правильно складати речення при відповідях.
4.Розвивати здатність аналізувати і робити найпростіші висновки.
5.Збагачувати словниковий запас: екватор, батискаф, штурман, дослідник.
Матеріал: модель географічної карти - Землі (2 материка і океан в кольорі); картинки мешканців океану, річок, картки зі словами, що називають деяких риб, молюсків і т. д.; дві розрізні картинки корабля і батискафа; цифри від 0 до 20 (картки); цифри для поділу на команди; коло; квадрат; картки з прикладами на кожну дитину; два листа в клітку для капітанів; загадки про екватор і солоний океан; написані фрази на аркуші «Атлантичний океан», «Батискаф», «Корабель», «Південний полюс», «Північний полюс».
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Діти стоять у колі.
Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, для чого люди подорожують?
Діти: Щоб побачити цікаве, дізнатися більше...
Вихователь: А як ще можна дізнатися щось цікаве?
Діти: Подивитися телевізор, в інтернеті, запитати у дорослого, книжку почитати.
Вихователь: Добре, як можна з допомогою дорослого дізнатися щось нове?
Діти: Дорослий розповідає, пояснює, дає завдання.
Вихователь: Сьогодні я теж приготувала для вас завдання. А що нового ми дізнаємося з допомогою цих завдань, ви визначите пізніше, коли їх виконаєте.
Вихователь: А зараз 1 завдання: Потрібно розділитися на команди за допомогою цифр (показує картку з цифрами). Візьміть картки з цифрами, у кого двухзначное число, той підходить до колі, а в кого однозначне - підходить до квадрату.
Вихователь (показує геометричні фігури: коло і квадрат): Що це?
Діти: Геометричні фігури.
Вихователь: Назвіть їх.
Діти: Коло і квадрат.
Вихователь: чи Можна з цих геометричних фігур зібрати ціле?
Діти: Поки не знаємо.
Вихователь: Пропонується 2 завдання: Кожна команда спробує зібрати з цих фігур ціле.
(Діти збирають фігури в одне ціле).
Вихователь: У однієї команди вийшов корабель, а в іншої батискаф.
Вихователь: Що ви зібрали?
Діти: Ми зібрали корабель, а ми - батискаф.
Вихователь: Кому потрібні ці транспортні засоби?
Діти: Людям, морякам, мандрівникам, вченим...
Вихователь: Для чого їм потрібні ці кошти?
Діти: Плавати в різні міста, по різних річках...
Вихователь: Ось і ми з вами вирушимо на кораблі і батискафі в плавання.
Вихователь: Наступне завдання допоможе нам дізнатися куди ж ми вирушимо.
Вихователь (показує картки з цифрами від 0 до 20): Треба правильно викласти цифровий ряд і прочитати утворені слова.
(Діти беруть картки з цифрами, викладають цифровий ряд)
Вихователь: Тепер переверніть картки і прочитайте слова, які у вас вийшли при викладанні числового ряду.
Діти: Атлантика і Океан.
Вихователь: Яку фразу можна скласти з цих слів?
Діти (якщо можуть, допомогти) Атлантика і Океан.
Вихователь (показує намальовану модель Землі): Що це таке?
Діти: Земля.
Вихователь (прикріплює слова «батискаф», «корабель», «Атлантичний океан»): Є транспорт, знаємо місце, куди хочемо потрапити. Можемо пуститися в плавання.
Вихователь: Як ви думаєте, яка небезпека може зустрітися на шляху? (підвести дітей до того, що в океані можна налетіти на рифи, підводні скелі і щоб цього не сталося, потрібно прокласти шлях).
Вихователь: Хто прокладає шлях кораблям в морі або океані?
Діти: Штурман.
Вихователь: Домовтеся і виберіть у своїй команді штурмана.
Вихователь: Для штурманів 3 завдання: прокласти шлях по клітинам в 2 і 3 кроки. Один прокладає шлях від центру аркуша до Південного полюса, другий - до Північного (вихователь прикріплює картки з словами до моделі Землі).
Вихователь: Як ви думаєте, хто може зустрітися на нашому шляху?
Діти: Акули, дельфіни, різні риби...
Вихователь: Для того щоб дізнатися це, потрібно виконати наступне завдання (показує картку з прикладами). Вирішивши приклади, дізнаємося мешканців океану. Цифра відповіді - це кількість звуків в слові (акула - 5 звуків...).
Вихователь: А тепер загадка (читання загадки)
Що за дивна лінія, немов пояс у Землі.
Якщо нам з нею піти довго, довго
Нам доведеться їхати, пливти, прямувати.
Можна знову опинитися у початку нашого шляху.
Діти: Екватор.
Вихователь: Екватор - це лінія, яка ділить нашу Землю на дві частини по горизонталі (показ). А яка температура води в океані поряд з екватором, ми дізнаємося, вирішивши приклади: 24+4, 20+8 (виставляє картку з цифрою 28 на карту в районі екватора).
Вихователь: Послухайте ще одну загадку:
Навкруги вода, а з водою біда».
Діти: Вода в океані.
Вихователь: А чому з водою біда?
Діти: Вода солона, її пити не можна.
(Вихователь показує картку зі словом «солона», прикладає до моделі).
Вихователь: Подивіться на результат нашої подорожі. Скажіть, що ми дізналися цікавого подорожі? (відповіді дітей)
Вихователь: За допомогою чого ми дізнавалися цікаве? (відповіді дітей)
Вихователь: Зверніть увагу на нашу модель Землі. Ми всю модель заповнили?
Діти: Модель заповнена не повністю.
Вихователь: Що потрібно зробити, щоб заповнити?
Діти: Більше дізнатися цікавого.
Вихователь: Модель залишимо в групі. Будемо заповнювати вільні місця.