logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Книга скарг природи».

Конспект відкритого заняття у логопедичної підготовчої до школи групі.

Автор: Журик Ірина Миколаївна, вихователь дитячого садка компенсуючого виду, Московська область місто Ногінськ.

 

Мета: Формувати відповідальність за вчинення різноманітних дій у навколишньому середовищі, вміння правильно поводитись у природі, щоб не зашкодити їй.

Завдання:

1. Закріплювати та поглиблювати знання дітей про особливості життя риб, птахів, дерев взимку; вправляти в розрізненні і називання риб, птахів і дерев рідного краю; вчити правильній поведінці у природному середовищі.

2. Розвивати увагу, пам'ять, слухове і зорове сприйняття, вчити узгоджувати рухи з текстом.

3. Виховувати екологічну культуру; гуманне ставлення до всього живого, почуття милосердя; патріотизм; естетичне ставлення до навколишньої дійсності.

4. Розширювати і активізувати словник дітей.

Матеріали: ілюстрації «Картини природи», «Дари лісу», «Зимова риболовля», «Риби», «Зимуючі птахи», «Дерева», листя дерев, зображення Дідка-лесовичка; роздатковий матеріал; аудіозапис «Наодинці з природою» (звуки лісу).

Підготовча робота: спостереження в природі, виготовлення і розвішування годівниць для зимуючих птахів, читання книги Шорыгиной Т. А. «Птахи. Які вони?» читання і розглядання дитячих книг і журналів про природу.

Місце проведення: клас.

Хід заняття.

1. Організаційний момент.
Вихователь: Діти, сьогодні до нас прийшли гості: привітайтеся.

2. Підготовча робота.
- А хто до нас прийшов, здогадайтеся:
По лісі ходжу,
За порядком стежу.
Деревам допомагаю.
Ягодами пригощаю.
Діти: Дідок-лісовичок.
(показ)

- Діти, лісовичок передав для нас листи. Від кого - дізнаєтеся, коли ми їх прочитаємо.
- Цікаво, від кого вони?

3. Бесіда про риб.
Читаю перший лист:
Скарга риб. У воді, де ми, риби, живемо, зовсім мало кисню стало, того й гляди задихнемося. Чому? Та все водойми взимку покриті товстим шаром льоду! Одна надія залишилася на рибалок. Тільки вони можуть нас врятувати від загибелі!
Показую ілюстрацію зимової риболовлі.
Діти називають риб.
- А цей інструмент називається льодобур. Їм рибалка робить лунку під льоду. І ловить рибу.
- Давайте покажемо, як рибалки роблять лунки.
Діти імітують рухи рибалки.

4. Бесіда про зимуючих птахів.
- Почитаємо другий лист.
- Від кого? (від синичок і снігурів).
Читаю: Скарга синичок і снігурів.

З одного боку нам, синицам і снегирям, гріх скаржитися: зимових їдалень, у нас чимало. Діти вчасно про це подбали. Спасибі їм! Але ось меню їх дуже одноманітне: замерзла каша, хлібні крихти. Та не завжди нам дістається: то його здує вітром, снігом занесе, а то і зовсім покласти його забудуть.

- Так, щось листи все невеселі. Як же бути? (відповіді дітей)
- Годівниці по-іншому зимова їдальня.
Діти: Треба зробити годівниці, не забувати класти в них корм, треба знати, чим харчуються птахи, що їм необхідно, щоб пережити зиму.
- Вірно, інакше птахи загинуть.
- Назвіть зимуючих птахів. (Горобець, снігур, синиця, дятел, щиглик, ворона, шишкар, свиристель.)

5. Пальчикова гімнастика.
Ось на гілці, подивися,
В червоних майках снігурі.
Распушили пір'ячко,
Гріються на сонечку.
Головою крутять,
Полетіти хочуть.
Кыш! Кыш! Полетіли!
За хуртовиною! За хуртовиною!

- Молодці!
- Де харчуються зимуючі птахи? (На звалищах, смітниках, у дворах, годівницях.)
- А яку користь птахи приносять людям? (Рятують від шкідників поля, дерева, городи; радують піснями, прикрашають природу.)
- Як і чим ми можемо допомогти птахам взимку? (Підгодувати.)

6. Дидактична гра «Чий улюблений корм?»
- Що особливо люблять зимуючі птахи? Зараз візьміть собі по картинці з зимующей птахом і покладіть поруч з тим кормом, який вона любить.
На столі зразки корми: пшоно, горобина, сало, ялинова шишка.
Діти виконують: 1. Снігурі люблять горобину.
2. Клесты люблять лущити ялинові шишки.
3. Синиці із задоволенням клюють несолоне сало.
4. А горобці клюють пшоно та крихти.
- Молодці! Ви правильно розклали частування птахам. Птахи задоволені.

7. Бесіда про ліс.
- Настав час третього листа. Читаю: Скарга ялинки.

Сумно і самотньо мені в лісі.
Зовсім одна я залишилася.
А адже навколо мене колись росли десять ялинок-красунь. Але одного разу з'явилися в лісі люди з сокирами, порубали під самий корінець і відвезли...
І немає тепер цих струнких ялинок... А які славні були!.. Як шкода!
Як же бути?

- Діти, який лист? (Сумна, жалібне.)
- Що ми можемо зробити? (Не рубати дерева, а садити їх; ялинки на Новий рік купувати штучні, щоб не довелося живі викидати після свята; берегти дерева.)
- Якщо постійно вирубувати дерева - ліс загине. А потім загине вся наша планета
Земля. Адже все наше життя тісно пов'язана з природою. Дихаємо ми...(повітрям), втамовує спрагу...(водою).
- Природа дає нам їжу, одяг, житло.
(показ ілюстрацій)
- На полях вирощуємо урожай.
- Що дарує ліс? (Гриби, ягоди, з дерева роблять сірники, папір, будують житло.)
- У лісі збирають лікарські трави, в ньому живуть тварини, комахи, ростуть квіти.
- Лісовичок хоче дізнатися, які ви дерева знаєте? (...) Лісовичок пропонує гру.

8. Дидактична гра «З якого дерева листок?».
- Зараз пограємо. Називається гра « З якого дерева листок?».
Діти обирають за бажанням аркуш паперу, на якому треба фломастером домалювати лист дуба, берези або клена. Після кладуть листя до відповідних деревах.
Діти розповідають вірш «Дуб» В. Токмаковой:
Дуб дощу і вітру
Зовсім не боїться.
Хто сказав, що дубу
Страшно застудитися?

Адже до пізньої осені
Він стоїть зелений
Значить дуб витривалий,
Значить, загартований.

9. Бесіда про охорону природи.
- Лісовичок бачить, що ви багато знаєте про природу, а от як ви до неї ставитеся і чи знаєте, як потрібно вести себе в лісі? (...)
Діти відповідають. Показую схеми.

  1. Не смітити!

2. Не шуміти!
3. Не рвати рослини!
4. Не топтати їх!
5. Не ловити птахів і комах!
6. Не розоряти помешкання тварин!)
- Народ склав прислів'я про ліс.
1. Ліс - захисник людини.
2. Ліс - рідний дім рослинам і тваринам.
3. Ліс - багатство і краса.
4. Бережи свої ліси!
5. Ворог природі той, хто лісу не береже.
- Ми прочитали листи, багато говорили про природу. А навіщо? (...)
- Всі листи можна скласти разом і вийде ціла книга скарг природи, якщо зібрати сюди і інші скарги - комах, тварин, грибів, озер, річок. (Люди не бережуть природу.)
- Як красиві ліси, луки, поля в будь-який час року! Природа багата, але її багатства не нескінченні! (Треба берегти.)
Супроводжую показом ілюстрацій.
- Природу малюють художники, композитори, поети і письменники пишуть про неї. А ми? (Милуємося.)
- Природа прикрашає наше життя. Вона приносить нам багато радості. З яким задоволенням слухаємо спів птахів (звучить аудіозапис), дзюрчання струмочка, таємничий шепіт лісу! З якою насолодою милуємося роздоллям полів, дзеркальною гладдю річок або величними громадами гір!
- Хороша наша російська природа!
Враження дітей.

10. Підведення підсумку. - Необхідно цінувати і любити природу ... (берегти), правильно використовувати її багатства, дбати, щоб природа нашої Батьківщини - Росії не виснажувався і ще довго служила людям і прикрашали їх життя.
- Дуже важливо берегти ліс, його мешканців.
Дерево, трава, квітка, і птах
Не завжди вміють захиститися.
Якщо будуть знищені вони,
На планеті ми залишимося одні.
Д. Родович.

- Лесовичку пора повертатися в ліс. Що він може передати у відповідь лісовим мешканцям?
Відповіді дітей.
- Молодці!
- Попрощайтеся!

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове