logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Правила руху гідні поваги»

Конспект заняття з плавання для дітей підготовчої групи.

Автор: Попович Ольга Миколаївна, інструктор з фізичної культури, I валификационная категорія, МБДОУ"Зірочка", Тюменська обл р. Ноябрьск.

 

МЕТА: створення умов для формування у дошкільнят стійких навичок безпечної поведінки на вулиці, через заняття на воді.
ЗАВДАННЯ:

  • вчити дітей розрізняти дорожні знаки по групах (заборонні, попереджувальні, знаки сервісу);
  • закріплювати знання дітей правил дорожнього руху;
  • закріплювати кольору сигналів світлофора та їх послідовність, уточнити назву кольорів та їх значення;
  • закріпити знання про роботу міліціонера - регулювальника і сигналах жезла;
  • удосконалювати рухові навички;
  • виховувати сміливість, вміння вільно пересуватися в басейні.

ФОРМА ОРГАНІЗАЦІЇ: групова.
ОБЛАДНАННЯ: костюм Нептуна, підлогове полотно «Пішохідний перехід», макет світлофора, спеціальні стійки - знаки «Пішохідний перехід», «Місце відпочинку», «Медичний пункт», «Пункт харчування», «Проїзд заборонений», «Стоянка заборонена», «Перехід заборонено», «Обережно діти», «Дорожні роботи», «Велосипедна доріжка», міліційний кашкет, жезл регулювальника.

ХІД ЗАНЯТТЯ:
Інструктор: Хлопці, до нас в дитячий сад прийшов лист від морського володаря Нептуна. Дуже цікаво, що ж там написано. «Милі хлопці, дуже прошу вас розповісти мені про правила дорожнього руху. Буду вранці. Нептун». Поки не прийшов наш гість проведемо розминку «Автомобілі».
Розминка на суші.

  • «Прокинулися, потягнулися».

І. п. о. с. нахил голови вниз, руки за головою.1-руки вгору - в сторони, підняти голову, прогнутися - глибокий вдих.2 - і. п.
2. «Заводимо мотор».
І. п. - стоячи ноги нарізно, руки в сторони. 1, 3 - поворот тулуба вправо і вліво з обертальними рухами кистей рук перед грудьми. 2,4 - в. п.
3. «Перевіряємо ремені безпеки».
І. п. - стоячи, ноги нарізно, руки вздовж тулуба. Нахили вправо - вліво, руки ковзають уздовж тулуба.

4. «Перевіряємо гальма».
І. п. сидячи, руки упор ззаду. Виконуємо обертальні рухи стопою правої і лівої ноги по черзі.
5. «Натискаємо на педалі».
І. п. сидячи, упор рук ззаду.1 - згинаємо ноги в колінах, 2 - випрямляємо.
6. «Поїхали!»
І. п. - о. с. ходьба на місці, переходить у біг на місці.
Діти проходять в басейн.
Інструктор: щось затримується наш гість. Як би з ним чого - небудь не трапилося, адже він не знає правил дорожнього руху.
Входить Нептун.
Нептун(бурчить): мало не задавили старенького дедулечку. Адже це треба. Йшов, нікого не чіпав, а вони як вискочать так як помчать.
Інструктор: Що з вами сталося?
Нептун: Потрапивши у великий і галасливий місто,
Я розгубився, я пропав
Не знаючи, що мені робити
Трохи під машину не попав.
Хлопці, ви мені допоможіть
І якщо можна розкажіть,
Дорогу переходити,
Щоб під машину не догодити.
Інструктор: Ми тобі розповімо Нептун
Ігри на воді покажемо,
Про правила дорожні
Які, всім знати годиться.
На борту стоїть знак «Пішохідний перехід» і довше лежить «пішохідна доріжка».
Інструктор: Послухайте загадку (показує на пішохідну доріжку)
Смугаста конячка
Через вулицю веде.
Тут нам дуже обережно
Потрібно зробити перехід.
Не спиши і першим ділом
Вліво - вправо погляди:
Немає машин - крокуємо сміливо!
Є машини - стій і чекай.
Нептун: А я думав це матрац.
Інструктор: Немає. Хлопці що це?
Діти: Пішохідний перехід.
Інструктор: Давайте покажемо Нептуну, як потрібно переходити дорогу, щоб він краще запам'ятав.
Діти йдуть в обхід по басейну, виконуючи завдання, на іншу сторону переходять навпроти «пішохідної доріжки».
Інструктор: А ще на перехресті
Нас зустрічає ...
Діти: Світлофор.
Нептун: Світлофор? Це водорості, що ль?
Діти: Немає.
Нептун: Рибка?
Інструктор: Ех, ти дрімуча особистість, Нептун. Немає. Що це, хлопці?
Відповіді дітей.
Світлофор - це стовп з ліхтариками, ліхтарики: червоний, жовтий і зелений - і горять вони і вдень і вночі.
Нептун: А вдень - то навіщо? Все і так видно!
Інструктор: Хлопці, чому світлофори горять і вдень і вночі?
Відповіді дітей.
Інструктор: Зараз ми тобі, Нептун, покажемо світлофор і розповімо, що на будь світло потрібно робити.
Загорілося червоне світло -
Пішоходам ходу немає,
Жовтий - означає почекай
А зелене світло йди.
Інструктор: Зараз ми пограємо в гру «Світлофор». Якщо покажу червоний занурюєтеся в воду до плечей (рух забороняється!), жовтий крокувати на місці, а зелений біг по басейну.
Нептун: А якщо немає світлофора і пішохідного переходу, як треба переходити дорогу? Треба швидко бігти, або повзти рачки, щоб машина не помітила?
Діти: Немає.
Інструктор: Там, де немає чи не горить світлофор, і немає пішохідного переходу, повинен стояти регулювальник.
Міліціонер - регулювальник
Швидко простягнув руку,
Вправно махнув паличкою.
Всі машини відразу встали,
Дружно встали в три ряди
І нікуди не їдуть!
Не хвилюється народ,
Через вулицю йде.
Всі машини одному,
Підкоряються йому.
Інструктор: Зараз ми з вами пограємо в гру «Водії». Я буду міліціонер-регулювальник. Ви, хлопці, водії, а дошки для плавання - машини. Якщо регулювальник стоїть прямо, обличчям до перехожих, а його смугаста паличка опущена, це означає те ж, що і червоне світло світлофора. Це сигнал, який говорить «Стій!» Якщо паличка регулювальника піднята вгору, це немов жовтий сигнал світлофора - означає приготуватися. Якщо регулювальник опускає свою паличку і повертається, це теж саме, що і зелене світло світлофора, тепер можна їхати.
Діти у відповідності з показом регулювальника або стоять місці, або готуються до руху, або виконують ковзання з дошкою.
Інструктор: А ще на дорозі людям допомагають дорожні знаки. Вони попереджають, вказують, забороняють.
            Щоб машини не поспішали,
Щоб ішов спокійно пішохід,
Знаки допомагати вирішили
І чергують круглий рік.
Кожен дорожній знак -
Він стоїть не просто так.
Дорожні знаки дуже гарні.
І дорослі, і діти повинні їх поважати.
У трьох кутах басейну стоять дорожні знаки. У першому - попереджувальні, у другому - вказують, у третьому - забороняють.
Інструктор: Хлопці, зараз я називаю дорожній знак, а ви повинні визначити, який це знак: попереджувальний, що вказує або забороняє. Потім підійти до нього і виконати завдання. (Діти виконують вправи «Зірочка», «Стріла», «Поплавок»).
Інструктор: Хлопці, підійдіть до знаком «Пункт медичної допомоги». Який це знак: попереджувальний, що вказує або забороняє?
Діти підходять до вказує знаків.
Інструктор: Вірно - це вказує знак. Виконуємо вправу «стріла».
Інструктор: Хлопці, підійдіть до знаку «Обережно діти». Який це знак: попереджувальний, що вказує або забороняє?
Діти підходять до попереджувальним знакам.
Інструктор: Вірно - це попереджувальний знак. Виконуємо вправу «Зірочка».
Інструктор: А зараз, хлопці, знайдіть знак «Перехід заборонено». До яким знакам він відноситься?
Інструктор: Вірно - це заборонний знак.
 Діти підходять до заборонними знаками.
Інструктор: Тут виконуємо вправу «Поплавок».
Інструктор: Виконуємо вправу на дихання «Насос».
Ми качаємо, ми качаємо,
Повітря в шини надуваємо.
Перевіряємо кожен раз,
І аварій немає у нас.
Нептун: Знати правила руху -
Велике досягнення.
Спасибі вам друзі,
Навчили ви мене.
Буду правилами руху
Всіх вчити без винятку!
До побачення, друзі,
Радий був бачити всіх вас я.
Ведуча: Щоб жити, не знаючи огорченья,
Щоб бігати, плавати і літати,
Ви повинні Правила руху
Завжди і всюди дотримуватись!
Вихід з води.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове