logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Конспекти фізкультурних занять.

Автор: Алещенко Ірина Вікторівна, вихователь комунального дошкільного навчального закладу «Дитячий сад комбінованого виду N109», р. Астрахань.

Конспект інтегрованого заняття з фізичної культури для дітей старшої групи

Програмовий зміст: Ознайомити дітей з найважливішими анатомо - фізіологічними поняттями; провести профілактику порушень опорно-рухового апарату; простудних захворювань. Вчити дітей виконувати стрибки через лаву на двох ногах. Виховувати доброзичливість один до одного. Розвивати витривалість. Виховати бажання бути здоровим. Провести профілактику плоскостопості.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
- Здрастуйте, хлопці! Які ви красиві і здорові! А ви знаєте, що таке здоров'я? Я думаю, що здоров'я - найбільше багатство. Але його потрібно берегти, інакше його легко можна втратити. Ми сьогодні будемо вчитися берегти своє здоров'я. Подивіться, будь ласка, на плакат. Тут зображений чоловік. Давайте подивимося, з яких частин він складається. У людини є тулуб, голова, дві руки, дві ноги. А які бувають руки? (права і ліва). А чого у нас ще по два (вуха, очі).
-Хлопці, всі наші органи дуже важливі. Це тільки у вірші ведмедику відірвали лапу, і її можна пришити. А людина, якщо втратить якийсь орган, то так без нього і залишиться. Тому треба бути дуже обережним і намагатися не потрапляти в небезпечні ситуації. Ну ось, ми з вами поговорили про людину. Тепер давайте потренуємо наші частини тіла, щоб не хворіти.
-Давайте виконаємо вправу «Трясучка». Потрясем всіма частинами тіла. Розслабляємо своє тіло і потрясем. Намагаємося, щоб завибрировали навіть внутрішні органи.
ЦІКАВА РОЗМИНКА.
Ходьба з різним положенням рук, на носках, п'ятки разом, носки нарізно, біг «метелочкой», вправа « тачка», звичайний біг, спокійна ходьба.
Проходять, беруть в ліву руку мішок наповнений керамзитом, у праву пляшку.
Будуються у трійки.
ЗАГАЛЬНОРОЗВИВАЛЬНІ ВПРАВИ.
1. І. п.: о. с. стоячи на підлозі, пляшка в правій руці. Степ-крок на мішок, передача пляшки над головою. Степ-крок назад.
2.І. п.: о. с. на мішку, крок в сторону, випад. Потягнутися за пляшкою вгору. І. п.
3.І.п.: о. с. на мішку. Підняти ногу, зігнуту в коліні, перекласти пляшку в іншу руку. і. п.
4.І.п.: о. с. на мішку, пляшка в двох руках внизу. Присісти, винести пляшку вперед. і. п.
5.І.п.: о. с. перед мішком, пляшка в правій руці. Степ-крок.
6.І.п.: о. с. перед мішком, пляшка стоїть праворуч. Стрибки навколо мішка на двох ногах у чергуванні з ходьбою на мішку.
7.І.п. о. с., стоячи на мішку. Руки через сторони вгору, скласти долоні разом над головою і різкий видих через рот вимовляючи «ха!»
- А зараз ми виконаємо масаж.
МАСАЖ НОСА «РАВЛИКИ».
Вказівними пальцями тре ніс зверху в низ (10-20раз).
- Від ганочка до хвіртки
Три години повзли равлики,
Три години повзли подружки,
На собі тягнучи хатинки.
А ТЕПЕР МАСАЖ ВУХ.
- Що б вуха не хворіли,
Розімніть ми їх швидше,
Ось згинаємо, відпускаємо
І знову все повторюємо.
Козелок ми розімніть,
По вуху пальчиком ведемо.
І долонькою притискаємо,
Сильно - сильно розтираємо.
ОСНОВНІ ВИДИ РУХІВ.
Тепер - шикуйсь!
Чотири кроки вперед! Упор прийняти!
1)Діти встають в упор на ступні і долоні. Крайній дитина проповзає в тунель утворився по-пластунськи. Проповзаючи, постає останнім у тунель. І так поки всі діти не проползут.
Закінчили, встали, подравнялись.
2) Проходять у дві колони до лавок.
Стрибки через ослін боком «змійкою». Ходьба по корегують доріжках Повертаємося «павучком» на місце.
РУХЛИВА ГРА «СХОВАЙСЯ В СНІГУ»,
-А зараз стали всі в коло. Встають один за одним в коло. Кладуть руки на спини.
«Мій приятель Валерій Петров
Ніколи не кусав комарів», (розтирають спини долонями)
Комарі ж про те не знали
І Петрова часто кусали» (б'є кулачками)
«Кусь-кусь-кусь, кусь-кусь-кусь,
-Я Петрова не боюся!» (легенько пощипують)
-Буду я його щипати,
Буду я його кусати
І Валерій, тікай,
Комаров не доганяй!» (погладжують долонями)
ЗВУЧИТЬ МУЗИКА. ЗАХОДИТЬ ЗИМА.
Зима: «Сніг пухнастий стелиться,
Вулиця білого.
-Я-Зима-Метелиця
В гості до вас прийшла!
Хто любить мій пухнастий сніг, візерунки на вікні?
Хто любить санок швидкий біг,
Хто радіє мені?
Вед: Ми любимо, зимонька, тебе.
Твій іній і льодок,
І пухнастий сніг на вітах,
І санки і каток!»
-Знають всі зимою
Сніг лежить колом,
Зі сніжинками станцюємо,
Пісеньку заспіваємо.
МУЗИЧНА ГРА.
Ми в сніжки граємо сміливо,
Ах якусь справу!
Любимо все морозний день-
Нам грати в сніжки не лінь
(ліплять сніжки)
-Хлоп, хлоп, не зівай(2 бавовни ковзних, загрожують)
Ти від нас не тікай (кружляють)
Хлоп, хлоп, не зівай (2 бавовни, загрожують)
А тепер у мене кидай (кидають сніжки)
2.Нехай зима морозить нас
Ми зараз поремся
Ручками похлопаем,
Ніжками потопаем.
(пружинка)

Зима: Холодно вам стало від снігу? Давайте сядемо, закриємо очі і уявимо з вами, що ми сидимо біля печі, де горять яскравим полум'ям дрова. Дивимося на мови жаркого полум'я, і нам стає жарко, ніг, рук, щічках? (так!)
А тепер, щоб нам стало ще тепліше, ми поп'ємо теплий, чарівний напій.
А перед тим як випити, вимовив заклинання: « Я ніколи не буду вболівати! Я здоровий!»
А зараз, хлопці, ми з вами пройдемо по дорозі здоров'я, щоб набратися сил і енергії.
-Давайте знімемо шкарпетки і встанемо на сольову доріжку.
Раз, два, три, чотири
Дружно встали всі ми в ряд.
Раз, два, три, чотири
Загартовуватися всі хочуть.
Раз, два, три, чотири
Присідаємо веселіше.
Раз, два, три, чотири
Ми поскаче дружний.
Всі разом, всі разом,
Крокуємо дружно ми.
Зі спортом, зі спортом
Ми дружимо зі спортом.

Діти виходять із залу.

 

Конспект заняття в підготовчій групі «Морські дияволята»

Програмовий зміст: Розширити уявлення дітей про море, службі матросів на кораблі. Вчити дітей передавати образи в русі, виконувати ходьбу по ребристим дощок, підлазити в обруч в угрупованні, не торкаючись руками підлоги, ходьбі в повному присяд, руки на поясі. Розвивати витривалість. Виховати бажання бути здоровим. Провести вправа на релаксацію.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Діти під музику вбігають в зал.
- «Свистати всіх нагору».
Діти будуються в шеренгу.
-Хлопці, сьогодні ви є пасажирами корабля «Морський диявол». Ми з вами приймемо участь у морських навчаннях. Нам доведеться долати безліч труднощів.
-Готові?
-Праворуч! В обхід по залу кроком руш!
Звичайна ходьба з високим підніманням стегна (переступаючи через кнехти); ходьба приставним кроком по канату (руки перед собою), ходьба хрещеним кроком, біг (всі завдання повторюються по 2 рази).
ПЕРЕСТРОЮВАННЯ У ТРІЙКИ. ЗАГАЛЬНОРОЗВИВАЛЬНІ ВПРАВИ
1 «Плавець».
і. п.: о. с. 1-8-по черзі кругові рухи руками вперед, імітуючи плавання кролем на грудях. 9-16 - те ж назад.
2 «Підняти якір».
І. п.: стоячи, ноги нарізно, руки на поясі. 1-2 - нахил вперед, торкнутися руками підлоги ; 3-4 - в. п.
3. «У штурвала».
і. п.: стоячи, ноги нарізно, руки перед грудьми, лікті вниз (тримаємо штурвал ).
1 - нахил тулуба вправо; 2 - в. п.; 3 - нахил тулуба вліво; 4-в. п.
4. «Гребля».
І. п.: сидячи, ноги прямі, руки в упорі ззаду. 1 - зігнути ноги в колінах, руками обхопити коліна; 2 - в. п.
5. «Піднімаємо парус».
І. п.: лежачи на спині. 1 - піднімати ноги разом вгору; 2 - в. п.
6. « Рибки».
І. п.: лежачи на животі, руки вперед. 1-2-підняти верхню і нижню частини тіла, погойдатися на хвилях.
7. «Стрибки». Підскоки на місці, руками перебираємо канат.
ВПРАВА НА ДИХАННЯ.
І. п.: о. с., руки в сторони, вгору, вдих, надути щоки, на видиху легенько постукувати пальцями по щоках . Видихати повітря невеликим порціями.
- Молодці, матроси! Ось ми і набралися сил, я бачу, всі готові відправитися в подорож.
- Подивіться, які перешкоди чекають нас попереду.
1« По палубі в шторм» - повзання по гімнастичній лаві на животі, підтягуючись руками з боків.
2 «Ходьба по трапу» - ходьба по ребристим дощок.
3 «Спуск в трюм» - подлезая в обруч в угрупованні, не торкаючись руками підлоги.
4 «Ковырялочка» - ходьба в повному присяд, руки на поясі (гуси)
Виконуємо ОВС-2рази.
-А тепер покатаємося на медузах. По черзі катаємося на великих м'ячах (медузах)
ВПРАВА НА РОЗСЛАБЛЕННЯ М'ЯЗІВ НІГ « КОРАБЛИК»
- Стало палубу качати!
Ногу притиснути до палуби!
Міцніше ногу притискаємо,
А іншу розслабляємо.
І. п. - стоячи, ноги розставлені ширше плечей, руки за спиною. Притискають праву ногу до підлоги, напружуючи м'язи, ліву ногу розслаблюють, трохи зігнувши в коліні і торкаючись носком підлоги. Вправа виконується для кожної ноги по черзі.
ВПРАВА НА ДИХАННЯ « НЕ СПОКІЙНО СИНЄ МОРЕ!»
Виконується з пляшками наповненими конфетті. Носом вдихають - через трубочку вдихають в пляшку, конфетті колишеться.
РУХЛИВА ГРА «МОРЕ ХВИЛЮЄТЬСЯ РАЗ!» - 2 рази.
ІМІТАЦІЯ «КРИШТАЛЕВА ВОДА»- присісти, набрати жменю води, підняти руки з водою вгору і вилити на себе часто підскакуючи на місці радісно вимовляючи звук «і-і-і» -3 рази.
РЕЛАКСАЦІЯ «НА МОРСЬКОМУ БЕРЕЗІ»
-А тепер всі лягають на підлогу, закриваємо очі і слухаємо шум прибою (звукозапис).
-Сонце пригріває, ми лежимо на теплому пісочку. Вам сниться один і той же сон. Ви бачите море з прозорою водою, чайки гойдаються на хвилях. А там, далеко, на морських просторах граються дельфіни. Вам добре, тепло, спокійно. Ви відпочиваєте, (пауза). Коли я дорахую до трьох, ви відкриєте очі.
-А тепер, хлопці, ми з вами підемо по доріжці з морською водою. Знімаємо шкарпетки і проходимо на доріжку здоров'я.
1-2-3-4 - ми крокуємо дружно в ряд.
1-2-3-4 - загартовуватися всі хочуть.
1-2-3-4 - присідаємо веселіше.
1-2-3-4 - і поскаче швидше.
Всі разом, всі разом дружно ми крокуємо.
Зі спортом, зі спортом, зі спортом ми дружили!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове