Конспекти занять з дітьми.
«Допоможемо мышатам вирішити спір»
Заняття з РЕМП в середній групі.
Автор: Гула Вікторія Володимирівна, вихователь, друга кваліфікаційна категорія, Муніципальне дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним осуществлением_познавательно мовного напрямки розвитку вихованців «Золотий ключик» міста Лабитнангі.
Мета: вчити дітей освоєння дій використання умовної міри при порівнянні сипучих тіл, закріпити вміння використовувати умовну міру при порівнянні об'єктів по довжині; активізувати пасивних дітей; розвивати мислення, пам'ять, уміння виконувати словесні інструкції педагога; виховувати вміння не перебивати один одного.
Матеріал: мотузки, фішки, крупа, мензурка, півник, мишенята, маркери, картки.
Хід заняття
Вихователь: Хлопці! Подивіться, як багато гостей прийшло до нас у гості, давайте поздороваемся.
Діти: Здрастуйте!
Лунає телефонний дзвінок.
Вихователь: Так, слухаю. Хто говорить?
Голос: Це я, Півник. Хлопці, допоможіть, у нас мишенята посварилися, не можуть горох поділити.
Вихователь: Постривай Півник, не квапся, краще поясни, як нам дістатися до вас, ми ж не знаємо де ви живете.
Півник: А ви йдіть по доріжці, яка коротше, щоб швидше до нас дістатися.
Вихователь: Ну що хлопці, допоможемо Півнику помирити мишенят.
Діти: Так.
Вихователь: Ну тоді в шлях, допомагати Півнику. Дивіться ось дві доріжки жовта і зелена, а яка ж із них коротше? Як ми можемо дізнатися? Що потрібно зробити?
Діти: Потрібно виміряти.
Вихователь: А як можна виміряти?
Діти: Ниточкою, мотузочкою, лінійкою, кроками.
Вихователь: Правильно хлопці і я як раз взяла з собою мотузки, якими ми і будемо вимірювати наші доріжки.
Вихователь: Ангеліна, підійди, будь ласка і виміряй довжину жовтої доріжки. Добре, молодець (робимо відмітку жовтим кольором, відрізаємо мотузку).
Вихователь: Кирило, ти виміряй довжину зеленої доріжки. Правильно, молодець (робимо відмітку зеленим кольором, відрізаємо мотузку).
Вихователь: Тепер давайте покладемо нашу мотузочку з жовтою міткою, а під нею мотузочку з зеленою міткою і подивимося, яка з доріжок коротше (діти порівнюють мотузки).
Вихователь: Так за якою доріжці, Поліна, ми підемо до Півнику?
Поліна: По зеленій.
Вихователь: Правильно. Микита, а як ти думаєш чому по зеленій?
Микита: Тому що вона коротша.
Вихователь: Молодці. Тепер ми знаємо з якої доріжці нам потрібно йти до Півнику, мирити мишенят. Але спочатку давайте закриємо очі і уявимо що ми метелики.
Проводитися физминутка:
Вранці метелик прокинулася,
Потягнулася, посміхнулася.
Раз - росою вона вмилася,
Два - легенько покружляла,
Три - нагнулася і присіла.
На чотири - полетіла.
Вихователь: Молодці, але нам пора поспішати.
Діти з вихователем проходять за столи.
Розігрується казка про мишенят.
Вихователь: Мишенята не сваріться, ми з хлопцями прийшли дозволити ваш спір. Хлопці, як ви думаєте, що потрібно зробити щоб мишенята дізналися, яка купка гороху більше?
Діти: Потрібно порахувати зернятка в купках.
Вихователь: Але ми ще не вміємо рахувати, а зерняток багато.
Діти: Зважити на вагах.
Вихователь: Але у нас немає ваг.
Вихователь: Хлопці, дивіться, а у Півника є відерце, може воно нам допоможе.
Діти: Можна насипати горох у відерце.
Вихователь: Правильно, можна з допомогою відерця дізнатися скільки гороху в одній купці і скільки в інший. Я буду вимірювати відерцем горох, а ви будете викладати фішки спочатку біля однієї купки на картці (показую картку), над смужечкою, а потім біля другої купки під смужечкою, так ми з вами дізнаємося кількість гороху в наших купках.
Вихователь разом з дітьми порівнює кількість фішок у двох купках крупи.
Діти: крупи у двох купках однаково.
Вихователь: дивіться мишенята, вам не варто було сваритись, гороху в двох купах однаково.
Півник: Дякую вам хлопці за допомогу.
Вихователь: Хлопці, а що ще ми сьогодні робили?
Діти: допомагали Півнику помирити мишенят.
Вихователь: а як ми їх помирили?
Діти: використовували відерце.
Вихователь: А що ми ще робили?
Діти: Міряли доріжки.
Вихователь: Правильно, молодці.
Півник: Хлопці, а у нас з мышатами є для вас подарунок (дарує гру).
Діти: Спасибі.
Вихователь: Добре в гостях, але нам пора прощатися.
Діти: До побачення.