Конспекти занять з дітьми.
«В гості до іграшок»
Конспект музичного тематичного заняття в середній групі.
Автор: Бабушкіна Марина Геннадіївна - музичний керівник вищої кваліфікаційної категорії МБДОУ «Дитячий садок N31 р. Йошкар-Оли «Веселка»
Мета: формувати виконавчі навички, пісенне і танцювальне творчість.
Завдання:
-Збагачувати музичні враження дітей.
-Розвивати звуковысотный, тембровий і динамічний слух.
-Виховувати інтерес до іграшок, бажання грати з ними і дбайливо ставитися до них.
Хід заняття:
Діти входять в зал під музику пісні «Кукляндия» П. Овсяннікова.
Музичний керівник (співає): Діти, добрий день!
Діти (співають): Добрий день, добрий день!
Музичний керівник: Так приємно говорити один одному слова привітання. А ще можна вітатися віршами. Отже, якщо ви готові, то я почну, а ви мені допомагайте!
Пальчикова мовна гра. Звучить «Ранок» Е. Гріга
Здрастуй, сонце золоте! Здрастуй, небо блакитне!
Здрастуй, вільний вітерець! Здрастуй, маленький дубок!
Здрастуй, ранок! Здрастуй, день!
Нам вітатися не лінь!
Музичний керівник: Свято є у мами, свято є у тата,
Свято є у Мишка свято є у книжки!
І прямо зараз я пропоную вам, хлопці, відправитися в гості до іграшок з книги Агнії Барто. А на чому ми туди доберемося (граю вступ до пісні)?
Діти: На конячці!
Виконують пісню «Конячка» О. Девочкиной
На вступ і висновок діти роблять «пружинку».
Я копитцями стукаю, я скачу, скачу, скачу.
Грива в'ється на вітру... Але! Б'ють правою ніжкою по підлозі.
Під музику Н. Поталовского «Конячка» діти рухаються прямим галопом.
Сідають на стільчики.
Вихователь звертає увагу дітей на велику барвисту книгу: Хто живе в цій чудовій книзі (розкриває її)? Ось маленький бичок. Який він смутний, весь час зітхає. Давайте заспіваємо йому пісеньку.
Виконують пісню «Бичок» О. Девочкиной
Музичний керівник: Як ви думаєте, чому бичок сумний?
Бичок загубився. Потрібно йому допомогти, маму покликати.
Гра на розвиток звуковисотного слуху: ля1-ре1.
Гладять маленького бичка і співають високим голосом (му-у), гладять корову і співають низьким голосом (му-у).
Муз. керівник: Повеселішав маленький бичок, жовтенький бочок.
Ніжками ступає, головою мотає.
-Куди ж ти, бичок? За травичкою, на лужок!
Вихователь перевертає сторінку книги. Бере в руки Слона. Звучить вступ до пісні «Спати пора».
Музичний керівник: Набігався бичок, втомився, відпочивати йому пора і інші іграшки лягають спати. Зараз Оксана Володимирівна заспіває їм «Колискову».
Вихователь виконує пісню «Спати пора» О. Девочкиной
Музичний керівник: Ніяк не засинає слоненя. Допоможіть йому, хлопці, заспівайте свою пісеньку. Потрібно співати яким голосом? - Ласкавим, ніжним, тихим.
Діти за бажанням співають «колискову» слону, хитаючи іграшку.
Розвивати ладове почуття у дітей, вміння закінчити мелодію, виконану педагогом.
Вихователь: Знову до книги підійду, на іншу сторінку подивлюся. Хто ж на цій сторінці живе (звучить вступ до пісні «Таня»)?
Хлопці дізнаються пісеньку. Відзначають, що музика звучить схвильовано, тривожно, перелякано, голосно, а потім спокійно, тихо.
Виконують пісню «Таня» О. Девочкиной
Музичний керівник: Сподобалася наша пісня Тані, відразу заспокоїлася, перестала плакати, захотілося їй з хлопцями погратися.
Проводиться гра «Чий гурток швидше збереться?» обробка Т. Ломова.
Хлопчики збираються в коло навколо м'ячика, дівчатка - навколо ляльки.
Після гри діти залишаються у колі.
Музичний керівник: Допоможи мені вітерець, вітрила надуй, дружок.
Хай пливе кораблик мій до тата з мамою додому.
Вправа на дихання. Діти вдихають через ніс (нюхають квітка), а видихають повітря з кожним разом все сильніше.
Пальчикова гра:
Сильний вітер подув, по воді побігли хвилі!
На морях бувають шторми, там великі ходять хвилі,
(хвилеподібні рухи зчеплених рук перед собою)
Вище будинку, вище дахів,
(збільшити амплітуду «хвиль»)
Пароплав їм - як малюк!
( максимальні руху, поступово стихають, «качають малюка»)
Сторінка перевертається. Зображення кораблика.
Музичний керівник: Наші хлопчики - відважні капітани, вони сміливо тягнуть свій кораблик по швидкій річці.
Виконують пісню «Кораблик» О. Девочкиной
Надіти безкозирку. Заспівують - Рома, Максим, Денис.
Діти сідають. Вихователь перевертає сторінку.
- Хто ж ще живе в нашій книжці?
- Зайка!
Музичний керівник: Пограємо з зайчиком!
Мовленнєва гра з використанням піктограм.
По черзі показую картинки, що зображують різні емоційні стани (радість, смуток, спокій, здивування, переляк, злість) Діти виразно з мімікою і жестами промовляють вірш «Зайчика кинула господиня». Вміти пояснити, чому ми вимовляємо текст весело: Зайчик дружить з дощиком і не боїться промокнути. Чому сумно: від того, що про нього всі забули. Чому зі злістю: Зайчик сердитий на свою господиню за те, що вона про нього забула.
Виконують пісню «Зайчик» О. Девочкиной. Сумно, сумно.
Музичний керівник: Нелегко живеться на світлі якщо ти іграшковий. А давайте розвеселимо нашого Зайчика, пограємо з ним в музичну «Лічилочку».
Виповнюється гра «Лічилочка» О. Девочкиной. Вибирається Вовк.
Музичний керівник: Зайчика заспокойтеся, Вовка ви не бійтеся.
Знову на галявині веселіться, Зайчика!
Діти з іграшками (зайчиками) виконують танок - імпровізацію.
Вихователь: Чуєте, мотор шумить, це літак летить.
Перевертає сторінку в книзі.
Проводиться гра на розвиток динамічного слуху: літак далеко - близько (тихо - голосно). Гудуть «У-у-у»
Виконують пісню «Літак» О. Девочкиной
Музичний керівник: Ось і закінчився наш свято - «В гостях у іграшок» з книги Агнії Барто, пора повертатися в дитячий сад. Давайте попрощаємося з іграшками.
Діти (співають): До побачення!
Музичний керівник: Гей, пілоти, приготуйтеся до польоту (Заводять моторчики)
Діти під музику пісні «Літак» тікають із залу.