logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Помічники на дорогах міста»

Автор: Лаврова Валентина Іванівна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N 22 «Малюк», Кемеровська область, р. Междуреченськ.

 

Категорія: діти середньої групи.
Програмне зміст:
Мета: виховання моральної позиції дітей при дотриманні встановлених правил і норм суспільства.
Завдання:
Освітні:
Закріпити знання дітей про Правила дорожнього руху.
Закріпити знання дітей, як правильно переходити дорогу.
Розвиваючі:
Формувати вміння орієнтуватись у сигналах світлофора.
Розвивати логічне мислення, пам'ять.
Виховні:
Виховувати загальну культуру поведінки на вулиці.
Виховувати увагу, чуйність, уміння надати допомогу іншому.
Матеріал: магнітна дошка «Дорожні знаки», диск з фонограмою «Пісенька світлофора», «сигнали машин», дорожні магнітні знаки, фотоілюстрації із зображенням вулиць міста Междуреченска, підлоговий банер з розміткою, дидактична гра «Збери знак», презентація з вулицями міста, художнє слово, пам'ятка з правилами, медалі.

Попередня робота: знайомство зі знаком «Пішохідний перехід», сигналами світлофора, екскурсії до проїжджої частини вулиці.

Хід заняття.
Вихователь. Сьогодні, любі діти, я принесла на заняття багато цікавих картинок. Подивіться, що на них зображено?
Показ презентації з вулицями міста.
Відповіді дітей.
Вихователь. Ми з вами живемо в невеликому, але в гарному місті Междуреченську. В ньому проживає багато людей, а по вулицях їздять багато машин. У нашому місті відбуваються різні цікаві події.
( свята, День народження міста, день Шахтарів і т. д.) А нещодавно наше місто святкувало День автомобіліста. Хлопці, а хто такі автомобілісти?
Відповіді дітей.
Вихователь. А хто є учасником дорожнього руху?
Відповіді дітей. (водії, пішоходи)
Вихователь. Для того щоб в нашому місті люди і машини не заважали один одному, придумані спеціальні правила. Вони називаються правилами дорожнього руху.
Звучить музика сигнали машин.
Входить Дюймовочка.
Дюймовочка. Привіт хлопці. Я приїхала з іншої країни. Мені дуже хочеться познайомитися з вами і краще дізнатися ваше місто. Але машини такі великі я злякалася і розгубилася. Машини їдуть з лівої і правої сторони, а я незнаю правил дорожнього руху. Допоможіть мені, розкажіть як переходити дорогу. Дуже хочеться прогулятися по вашому красивому місту. Хлопці, ви мені допоможете?
Відповіді дітей (так).
Вихователь. Хлопці давайте, Дюймовочку познайомимо з правилами дорожнього руху.
Дюймовочку запрошують сісти на заняття.
Презентація вулиці.
Вихователь ставить запитання до дітей.
- Для чого призначені вулиці міста?
- На які частини ділиться вулиця?
- Як називають людей, що йдуть по вулиці?
-Як пішохід повинен йти по вулиці?
- Де люди можуть проходити проїжджу частину?
- Як дізнатися, де перехід?
Ігровий момент.
Вихователь. А зараз ми покажемо Дюймовочці , як правильно переходити дорогу, де немає світлофора, але є «зебра» та знак «Пішохідний перехід».
Діти виконують завдання.
Вихователь. Поясніть свої дії Дюймовочкою.
Відповіді дітей. Перш ніж переходити дорогу, пішохід повинен бути впевнений в повній безпеці. Не можна переходити дорогу наближається транспорту. Переконатися, що всі машини зупинилися, потім переходити. Спочатку ми повертаємо голову наліво, доходимо до середини повертаємо голову направо і спокійно переходимо.
Вихователь і діти пропонують перейти дорогу Дюймовочкою.
Вихователь. Хлопці, покажіть, як правильно перейти проїжджу частину, де є світлофор.
Діти виконують завдання. Пояснюють свої дії Дюймовочці, пропонують їй перейти дорогу.
Вихователь. Молодці!
У світлофора віконечка три:
При переході на них подивися.
Якщо у віконечку червоний горить:
«Стій! Не поспішай!»- він говорить.
Червоне світло - йти небезпечно,
Не ризикуй собою марно.
Якщо раптом жовте спалахне віконце-
Зачекай, зачекай трошки.
Якщо у віконці зелений горить
Ясно, що шлях пішоходу відкритий.
Зелений світло спалахнуло раптом,
Тепер ми можемо йти.
Ти, світлофор, хороший друг
Водіям і перехожим.
Вихователь. Пропонує пограти в рухливу гру «Червоний, жовтий, зелений». Гра проводиться під музику.
Дюймовочка. Дякую хлопці! Ви навчили мене переходити дорогу у вашому місті.
Вихователь. А тепер хлопці познайомимо Дюймовочку з правилами поведінки пешиходов.
Діти. Розповідають правила поведінки пішоходів, дарують Дюймовочці пам'ятку.
Вихователь.
І проспекти і бульвари -
Усюди вулиці шумні
Проходь по тротуару
Тільки з правої сторони.
Дюймовочка. Дякую хлопці! Тепер я знаю, як мені можна подорожувати по вашому місту. Я зрозуміла, навіщо потрібні правила дорожнього руху. Вони кращі друзі для пішоходів і водіїв. Дотримуючись їх, ніколи не потрапиш у біду. Я пропоную вам пограти в гру «Збери в знак»
Діти збирають розрізні знаки парами, за столами.
Дюймовочка. Всіх похвалила.
Вихователь. Ну, що ж хлопці, ми з вами пригадали правила дорожнього руху. Я переконалася, що ви не тільки знаєте їх добре, але і зможете навчити інших. Тепер найголовніше для вас застосовувати їх завжди, коли ви ходите на вулицю, показуючи всім приклад хорошого, ретельного і уважного учасника дорожнього руху.
Дюймовочка. Велике спасибі хлопці! І до побачення. На прощання я дарую вам невеличкі подаруночки - медальки знавців правил дорожнього руху.

 

Література:
Т. П. Гарнышева «Як навчити дітей ПРАВИЛ дорожнього руху», Санкт-Петербург,
ДИТИНСТВО-ПРЕС, 2010р.
А. А. Вдовиченко «Дитина вулиці». Санкт-Петербург,
ДИТИНСТВО-ПРЕС, 2009.
Е. М. Сосунова, М. Л. Форштат «Вчися бути пішоходом», навчальний посібник з правил дорожнього руху для учнів початкової школи, частьІ 2004р

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ТРОТУАРІ
Для всіх
Іди, дотримуючись правої сторони.
Не біжи; йди тільки кроком.
Не ходи по бордюру і навіть не наступай на нього.
Обходь перешкода на тротуарі, не виходячи на проїжджу частину.
Не зупиняйся на середині тротуару, відійди в сторону ближче до будинків.
6 . Не грай і не балуйся на тротуарі.
Обронив що-небудь на проїжджу частину, сиди на тротуарі і звернися за допомогою до дорослих.
Не перелезай через пішохідне огородження. Не подлезай під нього і не сиди на ньому.
Для тих, хто йде в групі
Не виходь з ладу.
Не балуйся, не грай.
Не біжи, не стрибай, не штовхайся.
Не шуми.
Виконуй вказівки вихователя, і нікого більше.
Обронив ненавмисно предмет на проїжджу частину, звернися за допомогою до дорослого, не сходячи з тротуару.

Рухлива гра «Червоний, жовтий, зелений»
Програмовий зміст: закріпити сигнали світлофора; розвивати увагу, спостережливість.
Діти рухаються під музику по групі. Час від часу ведучий піднімає кола. Якщо підняти зелене коло, діти продовжують рухатися, якщо жовтий - стрибають на місці, якщо червоний - завмерти на місці. Хто помилився-виходить з гри. Перемагає самий уважний.
Дидактична гра «Збери знак».
Програмовий зміст: закріпити уявлення дітей про зовнішньому вигляді дорожніх знаків; розвивати мислення, пам'ять.
Діти по команді збирають розрізні картинки дорожніх знаків. Збирати картинки в парах або командах. Виграють ті, хто зібрав першими.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове