logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Конспект заняття з сенсорному вихованню у другій молодшій групі д/з.

Автор: Романова Тетяна Миколаївна, вихователь, ГОУ Центр Розвитку Дитини - дитячий садок N 1743.

 

Програмовий зміст: Ознайомити з геометричною фігурою овалом. Пригадати з дітьми 5 геометричних фігур, закріпити їх назва; ознайомити з діями прирівнювання до еталону.

Матеріал
Демонстраційний: великі фігури: коло, квадрат, трикутник, овал, прямокутник (фігурки-чоловічки).

Роздатковий: ті ж фігурки менших розмірів з «особами» по одному набору на кожну дитину. Картки з контурними зображеннями тих самих фігур тієї ж величини.

Хід заняття:
Вихователь: Діти, подивіться, хто прийшов до нас у гості! (показує ляльку). Маша прийшла до вас за допомогою , ви дитинка вже великі, все знаєте, зможете їй допомогти?

Діти: Так.

Вихователь: Маша, розкажи, що сталося. (Підносить ляльку до вуха імітуючи мова ляльки на вушко вихователю). Маша дуже соромиться, але вона забула всі геометричні фігури, які знала. Ми допоможемо їй пригадати?

Діти: допоможемо.

Вихователь по черзі показує фігурки: круг, овал, трикутник, квадрат, прямокутник. Обводячи пальцем фігуру, вихователь з'ясовує, хто пам'ятає ім'я фігурки-чоловічка. Особливо фіксується увага на фігурках, де є кути і пропорціях фігур.

Вихователь: (показує квадрат) Яка це фігура?

Діти: квадрат.

Вихователь: подивіться уважно скільки у квадрата куточків. Давайте поставимо пальчик на куточок і проведемо до наступного куточка. От як у нас пальчик біжить, біжить від куточка по доріжці до наступного куточка. Зупинився пальчик на куточку, чекає ліфта. Куди він поїде на ліфті вгору чи вниз?

Діти: вниз поїде.

Вихователь: спускається куточок вниз на ліфті до наступного куточку. Зупинився пальчик на куточку, побіг далі по доріжці... біжить, біжить до наступного куточка. Зупинився, чекає ліфта. Куди він поїде на ліфті вгору чи вниз?

Діти: вгору.

Вихователь: піднімається на ліфті і повернувся до першого куточка. Тепер ми знаємо, що у квадрата чотири куточка.

Вихователь (показує прямокутник) яка це фігура?

Діти: прямокутник.

Вихователь: А він схожий на квадрат?

Діти: немає.

Вихователь: Правильно, він більш витягнутий.

Вихователь дає завдання дітям досліджувати прямокутник. Пустити пальчик побігти від куточка до куточка.
Діти виконують завдання. Одна дитина розповідає, як у нього біжить пальчик і куди.

Вихователь: молодці хлопці.

Вихователь: (показує овал). А це, хлопці, овал. Подивіться, овал схожий на прямокутник, тільки без кутів. Давайте поставимо пальчик на овал і відправимо його кататися на автобусі (водить пальчиком по овалу). Подивіться, овал теж витягнутий, як прямокутник, тільки в нього немає кутів. Наш пальчик катається на автобусі без зупинки. Повторіть, як називається ця фігура?

Діти: овал.

Вихователь: Молодці, а це яка фігура? (Показує коло).

Діти: це коло.

Вихователь: Коло схожий на квадрат, але у нього немає кутів. А хто покаже Маше як пальчик катається на автобусі по колу?

Дитина: я покажу (показує).

Друга дитина: і я покажу (показує), пальчик без зупинок їздить.

Вихователь: (показує трикутник). А як називається ця фігура?

Діти: трикутник.

Вихователь: А на що вона схожа?

Діти: на дах.

Вихователь: Якщо ми поставимо пальчик на середній куточок, куди він побіжить?

Діти: вниз.

Вихователь: і в одну сторону вниз і в іншу сторону вниз. Так? Вийшла справжня дах.

Діти малюють контури кіл в повітрі.

Вихователь: Діти, давайте пограємо з маленькими фігурками-чоловічками.
Дітям роздають картки, де зображені «ліжечка для кожної з фігурок.

Вихователь: Діти, «чоловічки» дуже хочуть назад, їх треба укласти в підходящі для них ліжечка, тобто трикутник - у трикутну ліжечко, коло - в круглу ліжечко і т. д.

Діти поклали «чоловічків» спати.

Вихователь: (Маша каже на вушко вихователю) Маша сказала, що їй дуже сподобалося, як ви називали всі фігури. Вона говорить вам велике спасибі за те, що ви їй допомогли. Спасибі, хлопці.

Діти: будь ласка.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове