Конспекти занять з дітьми.
«ДИКІ ТВАРИНИ».
КОНСПЕКТ ЛОГОПЕДИЧНОГО ЗАНЯТТЯ В СТАРШІЙ ГРУПІ ДЛЯ ДІТЕЙ З ОНР 3 РІВНЯ.
Автор: Примак Тетяна Геннадіївна, вчитель-логопед, перша кваліфікаційна категорія, МДОУ "Дитячий сад N82 "Журавлик" компенсуючого виду,
Кемеровська область, місто Прокоп'євськ.
ЦІЛІ: 1. Закріпити знання дітей про диких тварин, їх дитинчат, про місце проживання. Активізувати словник по даній темі.
2. Вправляти дітей в освіті присвійних прикметників, в утворенні множини іменників, в узгодженні числівників з іменниками, іменник з займенником.Вчити дітей складати описовий розповідь про тваринний за схемою.
3. Розвивати пізнавально - психічні функції, формувати дрібну моторику, координацію мови з рухом.
4. Виховувати чуйне ставлення до диких тварин, бажання допомогти.
ОБЛАДНАННЯ:
- «Зашумленный малюнок».
- Картки з мордами і хвостами.
- Макети будиночків ( мій, моя).
- Предметні картинки (лисиця, вовк, ведмідь, заєць, білка, лось, дорослі дикі тварини та їх дитинчата, їх житла).
- Кольорові олівці та картки із завданнями для розвитку графічних навичок.
- Картки із зображенням ведмедя, вовка, лисиці по 5 штук на кожного для гри «Перерахуємо тварин».
- Конячка на паличці.
- Телеграма.
- Аудіозапис «Конячка», « В лісі».
- Кошик, чарівні клубочки.
- Шапочки диких тварин (лось, лисиця, вовк, ведмідь, їжак, заєць);
ХІД ЗАНЯТТЯ:
- ОРГ.МОМЕНТ.
Діти отримують телеграму.
Телеграма: «Терміново приходьте,
Терміново допоможіть!
Відбуваються чудеса,
Не поділимо ми лісу.
Нас чарівник налякав,
Він усіх Нас зачарував -
Ми забули, хто ми є,
Що нам пити і що нам їсти.
Виручайте, приходьте
І нас терміново помирите!».
Жителі лісу.
Вирішують відправитися в ліс на допомогу. Обговорюють на чому поїдуть. Їдуть на конячці. (включається аудіозапис).
- ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА
Їжак, ведмідь, борсук, єнот
(по черзі всі пальці вітаються з великим починаючи з указ., ліва рука)
Сплять взимку щороку
(теж з мізинця)
Вовка, зайця, рись, лисицю
(права рука)
І взимку знайдеш у лісі. /О. В. Крупенчук/
- Діти виходять на галявину. Завдання « Кого я побачив?» ( зашумленный малюнок)
1,2,3,4,5
В ліс приїхали гуляти.
Біля двох лісових доріг,
Прямо на узліссі.
Причаїлися під кущем
Дикі тваринки.
Підійдемо ми до них тихіше
Розглянемо їх ближче.
- Діти підходять до полянці і виконують завдання «Перерахунок тварин».
- Діти підходять до ялинки і виконують завдання «Розсели по будиночках» (слова чоловічого і жіночого роду).
- Логопед пропонує пограти у гру «Один - багато»
Лисиця - лисиці - багато лисиць,
Вовк - вовки - багато вовків,
Заєць - зайці - багато зайців,
Ведмідь - ведмеді - багато ведмедів,
Їжак - єжи - багато їжаків,
Лось - лосі - багато лосів,
Білка - білки - багато білок.
- Гра «Хто де живе?» ( з картинками).
Лисиця живе у норі,
Вовк живе у лігві,
Ведмідь живе - у барлозі,
Білка живе у дуплі,
Заєць живе - під кущем,
Їжак живе в нірці.
- Гра «Назви маму і дитинчат» (з картинками).
Лисиця з лисенятами;
Вовчиця з вовченятами;
Ведмедиця з ведмежатами;
Білка з бельчатами;
Зайчиха з зайчатами;
Їжачиха з ежатами.
- Проходять на іншу галявину і грають у гру «Вгадай, кого перетворила?»
Використовуються шапочки (ведмідь, вовк, заєць, їжак, лось, білка, лисиця). Діти закривають очі, а логопед одягає на голову дітям шапочки. Вони відкривають очі, дивляться один на одного і говорять у кого їх перетворила логопед.
- Підходять до ялинки. Грають в гру «Чия морда? Чий хвіст?»
Ведмежа морда, ведмежий хвіст,
Біляча морда, беличий хвіст,
Лисяча морда, лисячий хвіст,
Заяча морда, заячий хвіст,
Вовча морда, вовчий хвіст.
- Діти підходять до іншої галявині і складають описовий розповідь за схемою (2-3 дитини)
- Підходять до столів і виконують завдання «Посади лисицю в клітку» (вправа на розвиток графічних навичок, закріплення умінь проводити прямі вертикальні лінії).
- Діти вирушають в дитячий сад. Сідають на конячку. Отримують кошик від білочки з чарівними горішками. Змотують нитку з горіха та її намотують на інший горіх, в руках залишається шоколадний горіх. Діти повертаються в дитячий сад.