logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«ПОДОРОЖ В КАЗКОВЕ МІСТО»

Комбіноване заняття з Основ безпеки і казок Чуковського.

Підготували ГОРШЕНІНА Т. Ф. і МАКСИМОВА В. Р., вихователі РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ «Надія» р. Енгельса.

 

МЕТА: створити позитивний емоційний настрій і інтерес до подорожі; розвивати пізнавальні процеси: мовлення, пам'ять, логічне мислення, уяву; збагачувати словник дітей художнім словом; перевірити знання дітей, підтримувати інтерес до російським казкам; закріпити знання з правил дорожнього руху; вчити дітей берегти своє життя.

МЕТОДИЧНІ ПРИЙОМИ: ігри-завдання, сюрпризні моменти, вірші, загадки, пісня.

МАТЕРІАЛ ТА ОБЛАДНАННЯ: технічні засоби навчання.
Атрибути по казкам: ворота, казкове дерево з капелюхами, пічка з пиріжками, чарівний кубик.
Атрибути за правилами дорожнього руху: світлофор, дорожні знаки, форма міліціонера, пішохідний перехід.

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА: читання російських народних казок, авторських казок. Розглядання ілюстрацій та бесіди з казок. Настільно-дидактичні ігри з правил дорожнього руху.

ХІД ЗАНЯТТЯ
Діти входять в зал. Перед ними стоїть телевізор і відеомагнітофон, казкові ворота з дзвіночками.

Вихователь В. Р.
- Хлопці, я знаю, ви любите казки. Я люблю казку «Попелюшка», а ти Настя ... А ти ... (відповіді дітей).
- У кожній казці є чудеса: колобок котиться по доріжці, каша вариться і годує весь місто з одного горщика, золоті яблука, шапка-невидимка, чоботи-скороходи. А в який же казці молочна ріка, кисільні береги (відповіді дітей). Молодці, хлопці. Ось ми і пригадали улюблені казки. А сьогодні вранці я отримала листа з казкового міста, ну, що хочете його подивитися.
Йде відеозапис.
- Хлопці, а адже жива вода, теж казкове диво. Пропоную відправитися в казкове місто за живою водою. Попереду казкові ворота з невидимою вартою, ось ми зараз пройдемо так через ворота, щоб цю невидиму варту не розбудити.
Діти крадуться крізь ворота.

Вихователь Т. Ф..
- Ось хлопці , ми й увійшли в казкове місто. Яка широка вулиця, По вулиці їздять машини, автобуси, трамваї. Як перейти таку широку вулицю. Хочеш, не хочеш, а правила дорожнього руху потрібно знати. Без них нікуди. Я сподіваюся, ви не забули? Тоді вирушаємо в подорож по казковому місту. А що це у нас там стоїть. (Діти дивляться в далечінь).

Вихователь В. Р.
-Дивіться, дерево, а яке цікаве ! Що зазвичай росте на деревах (відповіді дітей) А це казкове дерево, на ньому ростуть капелюхи. З якої казки це дерево (відповіді дітей).
- Ой, подивіться синій капелюх! Цікаво, кому вона належить?
- А цей ковпачок чий? (відповіді)
- А для кого ця червона шапочка зросла на дереві? (відповіді дітей)
Діти відгадують і їм одягають капелюхи.
- Спасибі тобі дерево через казкові капелюхи. А «живої води» ніхто не бачить? (Відповіді дітей). Вирушаємо далі вперед.

Вихователь Т. Ф.
-Які ви хлопці красиві! Цікаво, яка казка чекає нас попереду. Подивіться (діти дивляться в далечінь). А щоб до казкової печі підійти потрібно перейти вулицю. А як же нам її перейти. Світлофор якийсь дивний варто, без сигналів. Хлопці, а скільки сигналів біля світлофора, а які вони? (відповіді дітей). Настя, який перший сигнал у світлофора?
Діма, а другий сигнал який? А на який сигнал світлофора люди переходять вулицю? (відповіді дітей) Молодці, хлопці все знаєте! Пропоную побудувати свій світлофор, правильний! Діти прикріплюють сигнали світлофора.
Настя розповідає вірш про світлофорі:
Йшов додому з дитсадка,
Перейти дорогу треба.
Раптом зі мною світлофор
Починає розмову.
Загорівся «червоне світло»,
Стоп - вперед дороги немає.
Наберися терпіння чекай
За сигналами стеж.
Яскравий жовтий вогник,
Почекай ще дружок.
Від дороги відійди
Немає вперед тобі шляху.
Світло загориться зелений
Тут вже треба поспішати,
І дорогу перейти,
Один, щасливої дороги!
Діти переходять дорогу.

Вихователь В. Р.
- Пічка нас вже зачекалася! Пиріжки підрум'янилися. Пиріжки з загадками і пічка пригостить нас ними, якщо ми отгадаем загадки.
Сидить в кошику дівчинка
У ведмедика за спиною.
Він сам того не відаючи,
Несе її додому. (Марійка)

Не лежалось на віконці,
Покотився по доріжці. («Колобок»)

Уплітаючи калачі,
Їде хлопець на печі.
Їде прямо в палац,
Хто ж цей молодець? (Омелько)

У Оленки-сестриці
Забрали братика птиці,
Високо вони летять, далеко вони дивляться.
Що за птахи? (Гуси-лебеді)

Летіла стріла і потрапила в болото,
А в цьому болоті зловив її хтось.
Хто розпрощався з зеленою шкірою?
Зробився миттю красивий, гожу? (Царівна-жаба)

Красна дівиця сумна:
Їй не подобається весна:
Їй на сонці яка тяжка!
Сльози ллє бідолаха. (Снігуронька)

Діти відгадують загадки і отримують по казковому пиріжку. Дякують грубку за цікаві загадки і смачні пиріжки. І біля грубки «живої води « не видно. Тоді наш шлях триває далі.

Вихователь Т. Ф.
- Проходьте, хлопці, проходьте, але спочатку правило скажіть? Хто допоможе перейти дорогу, якщо немає світлофора? (відповіді дітей)
Вихователь націлює дітей на правильну відповідь.

Вихователь В. Р.
- Хлопці попросіть міліціонера, щоб він допоміг перейти нам дорогу. Діти просять. Хлопці переходять дорогу і бачать два кубика.
Є в казках, хлопці, цветик-семицветик, є чарівний клубочок, а у нас чарівні кубики. Скільки їх хлопці?

Вихователь Т. Ф.
- Пропоную розділити на дві команди. Одна команда показує дорожній знак, друга команда - знаходить казку. (Знак лікарня -« Доктор Айболить», знак їдальня - «Федорина горі», знак дикі тварини - казковий вовк, знак велосипедна доріжка - «Тараканище». Молодці, хлопці. Добре знаєте і дорожні знаки і казки.
- А що ж далі, попереду? Діти дивляться в далечінь і бачать ялиновий парк. Може там жива вода?
Почекайте, почекайте, щоб потрапити в казковий парк потрібно перейти дорогу. Хлопці, а як же тепер перейти дорогу. Світлофора немає, немає регулювальника. (Відповіді дітей). Вихователь націлює дітей на знак пішохідний перехід. Подивіться на дорозі знак стоїть, а переходу немає. Давайте самі побудуємо свій пішохідний перехід. Вихователь показує дітям білі смуги з загадками.
Щоб покласти на дорогу смужку необхідно відгадати загадку. Діти відгадують загадки, вихователь викладає зебру. Діти переходять дорогу і виявляються в парку.

Вихователь В. Р.
- От і дійшли до казкового парку, ось і глечик з живою водою. Пам'ятайте Баба Яга говорила, що жива вода творить чудеса. Хто вип'є ковток води, стане ще сильнішою, добрішою, здоровішою, розумніші! Перевіримо, хлопці, чи насправді це чудодійна вода.
Вихователь загострює увагу дітей на акваріум критий тканиною, зверху сидить іграшкова черепаха. Діти бризкають «живою водою» на черепаху, вихователь показує живу черепаху. А тепер самі поп'ємо «живої води». Як у вас очі заблищали і сили додалося на зворотний шлях додому. Діти імітують силу. Співають пісню «Дорога добра» і йдуть із залу.
Пісня «Дорога добра».

Запитай у житті суворої,
Якою йти дорогою,
Куди по світу білому
Відправитися з ранку?
Іди слідом за сонцем,
Хоч цей шлях невідомий
Іди, мій друже, завжди йди дорогою добра!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове