Конспекти занять з дітьми.
«Політ на планету Марс»
Конспект підсумкового заняття з математики в старшій групі.
Автор: Гилязова Гулюся Рашидівна, вихователь, друга кваліфікаційна категорія, МБДОУ N2 «Алсу», р. Набережні Челни, Республіка Татарстан.
Цілі: 1. Уточнити знання дітей про послідовності днів тижня.
2. Закріпити знання про геометричні фігури, розвивати вміння класифікувати безлічі і називати колір, форму, розмір, товщину.
3. Вправляти в прямому і зворотному рахунку.
4. Вчити вимірювати умовною мірою обсяг рідких речовин.
5. Удосконалювати навички орієнтування на площині паперу; розвивати пам'ять, логічне мислення, мовлення дітей.
6. Виховувати уважність, доброзичливість.
Матеріал: блоки Дьєнеша, палички Кюізенера, картки з цифрами, карта - схема групи, картина «Лісові друзі», картки до блоками Дьєнеша, 2 посудини різного розміру з водою, стаканчик - захід.
Хід заняття:
- Хлопці, сьогодні ми з вами відправимося в захоплюючу подорож. Ми полетимо на планету Марс. Але перш дізнаємося завдання, яке ми повинні будемо зробити. А завдання скажуть нам наші лісові друзі. Ось вони - подивіться. (Діти розглядають картину «Звірі в лісі»)
- Скажіть, скільки на галявині звірів і птахів?
-Хто із звірів стоїть ближче всіх до будиночка?
- Хто стоїть у правому нижньому куті?
-Хто біжить по стежині? (Відповіді дітей)
- Добре, хлопці! А тепер слухайте завдання: вам потрібно знайти чарівні камені, які забрав із собою на планету Марс сильний вітер - буревій. Ну що, полетимо на планету Марс, знайдемо чарівні камені? (Так)
- А полетимо ми з вами на ракеті. Я буду керівником, а ви будете космонавтами, добре? (Так)
Дружно за руки взявся, і, звичайно, посміхнися. (Діти встають у коло)
-Отже! Приготувалися до польоту: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 - пуск!
- Поки ми летимо, давайте вирішимо задачки.
1. У вазі стояло 3 ромашки і 7 васильків, скільки стояло у вазі квітів?
2. Гуска важить 2 кілограми, скільки він буде важити, якщо стане на одну ногу?
3. Під яким кущем буде сидіти заєць під час дощу?
4. Як можна принести воду в решеті? (Відповіді дітей)
- Молодці, хлопці! Всі завдання вирішили. Ось ми і прилетіли на планету Марс. Ідіть, хлопці, за мною. Що - то сильна буря тут розігралася, давайте увійдемо в печеру, і почекаємо, поки все стихне. Заходьте обережно, тут низькі стелі. І поки перечікувати бурю, давайте пограємо в гру «Дні тижня». (Гра з м'ячем)
- Здається, буря вщухла. Виходьте, хлопці, з печери і підемо на пошуки чарівних каменів. (Підходять до столів)
- Слухайте наступне завдання: складіть палички так, щоб вийшли числа. Зверніть увагу на номер палички, тому ви легко знайдете потрібну вам паличку. (Робота дітей - дидактична гра «Палички Кюізенера»)
- Добре, всі впорались, а тепер пограємо в гру «Живі числа». Я включу мелодію, а ви погуляєте по планеті. Як тільки я вимкну музику, ви відразу станьте по порядку.
- Пішли далі. Щоб камені знайти, знадобитися жива вода. Діти, подивіться, тут 2 ємності з водою: одна з живою водою, а інша з мертвою водою. Я точно знаю, що живої води більше, а мертвої менше. Давайте подумаємо, в якій з ємностей більше води? Як це перевірити? Що необхідно для вимірювання? Яку міру краще взяти? (стаканчик)
Діти вимірюють, скільки склянок води в кожній банці.
- Що можна сказати? Обсяг посуду не залежить від кількості в ній рідини. У маленькій банку може бути рідини більше, ніж у великій.
- Хлопці, ви впоралися із завданням. Подивіться, тут лежить конверт. (Вихователь відкриває конверт і дістає звідти карту - схему) Давайте уважно подивимося на карту і з її допомогою знайдемо камені. (Діти розглядають карту і знаходять місце, позначене на карті знаком +). Ось і камені, але поки їх не беріть. Ми візьмемо тільки ті камені, які вказані на цих картках.
Самостійна робота дітей - дидактична гра «Логічні блоки Дьєнеша».
- Молодці, хлопці! Камені чарівні знайшли, пора нам вертатися в дитячий сад. Космонавти встаньте в коло, потисніть один одному руки, посміхніться. Ви сьогодні так добре потрудилися, добротою ваше серце наповниться і заповітне бажання неодмінно здійсниться.
Підсумок заняття:
- Що сподобалося вам сьогодні на занятті?
-Що нового ви дізналися?
- Про що б ще ви хотіли дізнатися?
- Молодці, хлопці, ви були сьогодні справжніми космонавтами. Всі були активні, виконали всі завдання.