logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«В гостях у лісових мешканців».

План - конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі.

Автор: Гилязова Гулюся Рашидівна, вихователь, друга кваліфікаційна категорія, МБДОУ N2 «Алсу», р. Набережні Челни, Республіка Татарстан.

 

Мета: допомогти дітям запам'ятати ознаки, що характеризують диких тварин;
закріпити нові відомості, використовуючи картини про тварин;
заохочувати спроби дітей задавати питання, відпрацьовуючи навички мовного спілкування;
виховати бережливе ставлення до тварин.
Обладнання: малюнок і макет їжака, білки; шишки, горіхи, яблука, гриби, комахи; смужки червоного і синього кольору, фланеллограф.
Хід заняття.

  1. Вступна частина.

Діти я вам загадаю загадки, а ви спробуйте відгадати. Слухайте уважно.
Любить грушу він і мед,
Сладкоешкою має славу.
А ще можу сказати,
Дуже любить поспати. (Ведмідь)

Руда з пухнастим хвостом,
Живе в лісі під кущем. (Лисиця)

Хто взимку холодну
Ходить злий, голодний? (Вовк)

Взимку - білий,
Влітку - сірий. (Заєць)

Швидкий, маленький звір
По деревах скік та скок. (Білка)

Сердитий недоторка
Живе в лісовій глушині,
Голок дуже багато,
А нитки не однієї. (Їжачок)

Молодці, хлопці! На всі загадки ви знайшли відгадки.

  1. Практична частина.

Вихователь. А зараз діти подивіться на цю картину із зображеннями тварин.(Можна використовувати альбом «ти Знаєш цих звірів ? » М., Мистецтво,1974.)
Вихователь. Це що за звірі, як їх по-іншому можна назвати?
Діти. Дикі тварини.
Вихователь. Чому їх називають «дикі»?
Діти. Вони живуть самостійно.
Вихователь. Так, вірно. Вони всі живуть самостійно в певних кліматичних умовах. Тварини крайньої Півночі - білий ведмідь, тюлень, морж і т. д.; тварини тайги - бурий ведмідь, рись, соболь, білка, лось і т. д.; тварини тундри і лісотундри - песець, північний олень, тундровий вовк і т. д.; тварини мішаних і листяних лісів - борсук, їжак, бобер і т. д.; тварини степу і лісостепу - степовий вовк, сайгак, заєць - русак і т. д.; тварини пустелі і полупыстыни - верблюд, кулан, кабан і т. д.
Будова їх тіла, забарвлення, поведінку добре пристосовані до умов життя; звикають до неволі з працею, містяться неодмінно в клітинах.
Вихователь. Діти, давайте детальніше зупинимося на прикладі їжачка і білки. Де живуть білка і їжачок?
Діти. Вони живуть у лісі.
Вихователь. Придивіться до фарбування цих тварин.
Діти. Єжи і ежата - сіро - коричневі, майже зливаються з землею, травою, опалим листям. Білка - яскраво - руда, але теж не видно на тлі стовбурів сосен і ялин. Тим більше, що в момент небезпеки вона ховається за стовбур дерева і визирає із - за нього.
Вихователь. Розгляньте зовнішній вигляд їжаків і білок, співвіднесіть його з їх способом життя. (відповіді дітей)
Діти, єжи - нічні хижаки. У них короткі, сильні ноги. Ніс рухливий, легко витягується назустріч здобичі. Їдять черв'яків, жуків, слимаків, мишей. На їжаків легко може напасти будь звір, тому у них на тілі - голки, захист від ворогів.
Білки - крихітні істоти з величезними пухнастими хвостами, які допомагають їм «перелітати з дерева на дерево. На ногах - гострі кігтики, ними легко чіплятися за кору дерев. Дуже гострі зуби, тому білка легко гризе шишки, горіхи. На землі білка безпорадна, хоча досить швидко бігає. При будь-якої небезпеки блискавично «злітає» на дерево.
Їжак бігає по лісі дуже шумно, шарудить листям, фиркає і голосно чмокає.
Вихователь. Як тварини пристосовуються до умов життя?
Діти. Єжи взимку впадають в сплячку, тому до зими вони дуже товстіють. На зиму білка робить запаси. До морозної зими влаштовує гніздо низько на дереві, а перед теплою зимою - високо. Білки навіть у неволі роблять собі запаси на зиму.
Вихователь. Молодці, діти. Давайте трохи відпочинемо, пограємо в гру.
3.Гра «хто такий?»
Дидактична завдання: вчити дітей знаходити предмет, який відповідає зразку (за кольором, величиною).
Ігрова завдання: підібрати подарунки для білки і їжака.
Ігрові правила: підібрати подарунки так, щоб вони підходили за розміром і сподобалися героям.
Хід гри.
Вихователь приносить іграшки - білку і їжака, ставить їх на стільчики по різні сторони від фланеллографа. Каже, що звірі дуже люблять подарунки. Пропонуємо дітям підібрати подарунки для звірів. Педагог по одному викладає на фланеллографе улюблені предмети білки і їжака.
Білка любить шишки у синій кошику і горішки на червоній тарілці. Їжак любить яблука на синьому таці і гриби в синьому відрі.
Діти отримують картки і на запитання вихователя: «У кого такий же предмет?» - показують картки і називають предмет. Подарунки розрізняються за величиною: великі білки, для їжака - поменше. Діти повинні врахувати не тільки колір, але і величину. Визначивши, кому який подарунок, діти розповідають, чому білку подобається саме це, що він з цим подарунком буде робити. Якщо дитина визначає предмети вірно, то радіють герої, а діти плескають в долоні. Якщо не вірно - герої відвертаються.

  1. Підсумок.

Вихователь. Діти, давайте повторимо ознаки, характерні для диких тварин. Хто - небудь хоче дізнатися ще про білках і їжаків?( Відповідати на питання товаришів пропонується самим дітям, а я, якщо буде потрібно, доповню відповідь. Якщо бажаючих виявляється дещо, відповідає той, кого назве дитина, який поставив питання.) Цікавий і важкий питання оцінюється фішкою, точно так само - і змістовну відповідь
Вихователь. Молодці, діти! Ми багато нового дізналися сьогодні на занятті. Їжачок і білка теж принесли вам подарунки. Спасибі їм.
Діти. Дякую
Аналіз:
-Чи сподобалося вам заняття?
-Що було складного?
-Що було легко?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове