logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Конспект заняття з розвитку елементарних математичних уявлень в середній групі.

Автор: Хасанова Фирая Фоатовна, вихователь, I кваліфікаційна категорія, МБДОУ N2 «Алсу», р. Набережні Челни, Республіка Татарстан.

 

Мета:
1. Ознайомлення з числом і цифрою 6.
2. Розвивати мовлення, розумові операції, творчі здібності. Матеріал до заняття:
1) демонстраційний - зображення 6 беріз і 6 ялинок для
фланелеграфа, різні геометричні тіла, цифри 1-6.
2) роздавальний гудзики (камінці).
3. Закріплювати рахункові вміння, знання просторових тел.
4. Формувати уявлення про утворення наступного числа шляхом додавання одиниці.
Веселі вірші, загадки та завдання, пов'язані з числом 6:
Цифра 6 - дверний замочок:
Зверху гак, внизу гачечок.
(С. Маршак)
Ця цифра - акробатка:
То шістка, то дев'ятка.
(Ст. Данько)
На дворі переполох:
З неба сиплеться горох!
З'їла шість горошин Ніна -
У неї тепер ангіна!
(Град)
Сім дітей в футбол грали.
Одного покликали додому.
Дивись р він у вікно: вважає.
Скільки всіх друзів грає.
(Шість)
Хід заняття.
/. Утворення числа 6. Цифра 6.
На фланелеграфе 5 беріз і 5 ялинок розташовані купкою в різних кутах.
Цифри від 1 до 5 лежать поруч близько фланелеграфа.
В: - Як називається ліс, в якому ростуть лише берези?
Л: - Березовий гай.
В: - Скільки берізок у гаю? Настя, знайди потрібну цифру і постав поруч.
Д: - П'ять.
В: - А як називається ліс, в якому ростуть тільки ялинки?
Д: - Ялинник.
В: - Владе, скільки ялинок в ельнике?
Д: - П'ять.
В: - Порівняйте кількість берізок і ялинок.
Д: - Їх порівну, по 5.
В: - Але ось в березовому гаю виросла ще одна берізка (виставляю на фланелеграфе). Як ви думаєте, беріз і ялинок раніше порівну? Чому?
Д: Додалася ще одна берізка, беріз стало більше на 1.
В: - Хто знає, скільки їх тепер стало?
Д: - Шість.
В: - Порахуйте.
Д:- 1,2,3,4,5,6.
Цифра близько 5 берез замінюється цифрою 6.
В: - Як зробити, щоб беріз і ялинок стало порівну?
Д: - Посадити ще одну ялинку.
В: - Скільки тепер ялинок?
Д: Шість.
В: - Як отримали число 6?
Д: - До 5 ялинок додали 1 ялинку і отримали 6.
// . Фізкультхвилинка «Лісоруби».
Лісорубами ми стали,
Сокири ми в руки взяли.
І, зробивши руками змах,
По поліну сильно - бах!
///. Рахунок за зразком до 6.
На столах у дітей в тарілочках - гудзики різного кольору, маленькі іграшки. Діти виконують будівлі.
В: - Візьміть 5 гудзиків. Зробіть так, щоб їх стало 6. Як ти це зробив, Данило? А ти, Віка?
В: - Розкладіть у ряд, порахуйте. Тепер покладіть на порожню тарілку. Скільки тепер гудзиків? Треба їх перераховувати? Чому?
Д: - Перераховувати не треба - нічого не прибрали і не додали.
IV. Розвиток творчих здібностей.
Діти сідають за столи. Я роздаю їм чисті листки і прошу намалювати 6 яких-небудь предметів, які вони придумають самі.
V. Гра «Знайди фігуру».
Діти підходять до столу, на якому розташовані геометричні тіла: призми, піраміди, циліндри, конуси. Я беру одну з них, наприклад, конус, і прошу дітей взяти тіло, схоже чимось на дане. Це можуть бути піраміди, конуси іншої висоти і діаметра підстави. Діти повинні пояснити, чому тіла схожі і чим відрізняються.
VI. Підсумок заняття.
В: - Яке нове число дізналися?
В: - Поплескайте в долоні 6 разів!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове