Конспекти занять з дітьми.
«Веселощі і труд поруч ідуть»
Автор: Мандрыгина Наталія Юріївна, вихователь ГДОУ дитячий садок N 95 Фрунзенського району, р. СанктПетербург.
Мета:
- Познайомити дітей з усною народною творчістю: потішки,
заклички, хороводи; з традиціями зустрічі весни на Русі.
- Вчити елементарним прийомам роботи з тестом, дати знання про
компоненти, що входять до його складу.
Хід заняття:
Вихователь: По світах чутка пішла,
Що давно весна прийшла,
Що в лісі на полянці
Бачили Весну-Веснянку.
Обіцяла до нас прийти,
Всім принести подарунки.
Але поки не з'явилася,
Десь, видно, заблукала.
-Хлопці, а ви хочете, щоб Весна-Веснянка до нас в гості прийшла? У мене
є гілочка весняна . Ось зараз я їй взмахну, і Весна з'явиться (Весна не
з'являється). Так, десь моя чарівна паличка не діє, напевно, щось
не вистачає. Що ж нам робити? Я, здається, придумала! Давним-давно, коли ще і вас, і мене, і ваших пап і мам на світі не було, люди пекли жайворонків,
пташок із тіста, для зустрічі весни. Вони вірили в те, що ці пташки принесуть на своїх крилах Весну. Давайте і ми спечемо таких жайворонків з тіста. По-
може нам в цьому ось цей клубочок.
По лісі йшла - моток знайшла.
Моток знайшла - за ним пішла.
Котися, находочка моя!
Куди моток, туди і я!
(Котить моток до стопці з фартухами). Куди ж він нас приведе? Що це? А навіщо вони нам? Давайте їх одягнемо.
-Ой, а наш клубочок знову кудись хоче покотитися (підкочується до родзинок). Що це? Давайте і його візьмемо, може бути він нам пригодиться? Куди ж ще клубок покотився? (до тесту) А це що за диво? (тісто) А для чого тісто
потрібно? А з чого воно зроблено?
-Ну ось, тепер у нас є все, що потрібно для того, щоб спекти жаворон-
ків. Спасибі тобі, клубочок,. Можеш тепер котитися до себе додому. (виховання
тель пропонує дітям помити руки).
(Вихователь скочує тісто валиком, ріже ножем шматочки, діти спостеріга-
дають).
-Візьміть кожний по шматочку тесту, скачайте джгут (показує), а
тепер зав'яжіть цей джгутик вузликом. Пальчиками виправимо голівку, рас-
плющимо трохи хвостик, а з родзинок зробимо оченята. Ось і готовий наш жайворонок. Посадимо його на деко. Змастимо яйцем і спечемо у пічці. Испе-
кутся вони, тут, може, Весна прийде до нас.
-Хлопці, жайворонки наші не справжні, з тіста зроблені. Щоб вони
ожили потрібно промовити чарівні слова. А які - знає Ваня (читання вірша про жайворонка). Прилетіли птахи, заспівали свої пісні, весело ста-
ло в лісі (дитина читає вірш-е про весну і птахів). Всі раді весни: і птахи, і
люди, і звірі. Весна подарує їм нові гарні шубки. Ось і зайчик в лісі
зустрічає Весну.
Хоровод «Зайчик».
-Минув березень, настав квітень, розтопив снігу, задзвеніли всюди струмки. Рома, розкажи нам віршик про квітень. Птахи своїм веселим
співом не тільки нам спати не дають, але і сонечко рано будять ( вірш
«Сонечко-колоколнышко»). Пригріє сонечко і здасться молода травичка,
з'являться перші квіти. Які? На деревах розпустяться ніжні зелені лис-
точки. Добре буде, красиво! Хочете прогулятися до білої берізки? Ну тоді,
беріться за руки, вставайте в хоровод.
Хоровод «У полі береза стояла».
-Хлопці, ми й співали пісні про Весну, і вірші читали, і хороводи водили,
а Весни все немає. Спробую я ще раз гілочкою змахнути, а раптом вийде?
(змахує гілочкою). Весна, весна красна,
Прийди, весна ясна!
Входить Весна. Вітає усіх з настанням весни, дарує подарунки,прощається, йде. Діти пригощаються жайворонками.