Конспекти занять з дітьми.
«Драбинка розповідає»
Автор: Мандрыгина Наталія Юріївна, вихователь ГДОУ дитячий садок N 95 Фрунзенського району, р. СанктПетербург.
Мета:
- Закріпити уявлення про моделі як наочному відображенні
структури трудового процесу, узагальнити знання про функціонально-
вих залежностях між його компонентами.
- Розвивати мова-доказ, вміння відстоювати свою точку
зору.
- Активізувати словник за рахунок слів: мета, матеріал, предмет
праці, інструменти, трудове обладнання, трудові дії,
результат праці, задумати, отримати результат.
- Виховувати інтерес до знань про трудової діяльності.
Хід заняття:
Iчастина. Запропонувати дітям розповісти знайомому трудовому процесі.
Вихователь дає дітям помічника - драбинку. Активізуючи дітей, виховання
тель складає розповідь про приготуванні салату. На сходах, побудованих
з цеглинок, послідовно з'являються картинки і предмети, отражаю-
щие компоненти трудового процесу.
IIчастина. Розкрити значимість кожного компонента в досягненні резуль-
тата праці. Ігрові персонажі (Незнайко, Колобок) створюють проблемні сі-
туації. Кожен персонаж намагається піднятися по драбині і розповісти про те,
як працювали. Діти, слухаючи розповідь, обґрунтовують, чи він може піднятися на
наступну сходинку, отримає результат.
IIIчастина. Зіставити два трудових процесу. Побудувати дві драбинки.
Встановлюється взаємозв'язок між компонетами: постановка мети визначає
вибір матеріалу (для вінегрету потрібні овочі, для млинців - тісто), матеріал
обумовлює вибір інструментів, які використовуються при виконанні
певних дій (овочі ріжуть ножем на дошці, смажать млинці на сково-
роді, перевертаючи ножем). Задум відповідає результату праці, якщо пра-
вільно обрані матеріал та інструменти і робили все по порядку.