logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Усім на світі потрібен будинок, кожен Має право жити в ньому!»

Заняття по ознайомленню з соціальною дійсністю і конструювання.

Автор: Проніна Еліна Вікторівна, старший вихователь, ГОУ ДИТЯЧИЙ САДОК N 2337 "ДЕЛЬФІНЯТКО", р. МОСКВА.

 

Мета:
- Довести до свідомості дітей, що кожна людина має право на житло, майно; ніхто не в праві відібрати у нього належне йому майно;
- Формувати почуття співпраці, гуманного ставлення один до одного, до батьків, до сусідів, правила проживання в одному будинку з іншими людьми;
- Розвивати вміння працювати разом, використовувати різний природний матеріал.
Обладнання:
- картинки із зображенням різних будинків тварин,
- герої різних казок, які не мають свого будинку,
- матеріали для конструювання (конструктор, папір, природний матеріал, вата, картонні геометричні фігури),
- музичний супровід

ХІД ЗАНЯТТЯ:
         I. Вихователь пропонує увазі дітей дві книги і пропонує ознайомитися з їх змістом:
     У першій книзі - зображені природні будинку тварин: нора, гніздо, дупло..., самі мешканці цих будинків при розкритті книги - «вибігають» і розташовуються на ковраграфе.
Завдання-гра «Чий будинок?»: всім тваринам знайти свій будинок.
«У (лисиці) в глухому лісі є нора - надійний будинок.
Не страшні взимку хуртовини (білочку) у дуплі на їли.
Під кущами (їжак) колючий нагортає листя в купи.
З гілок, каменів, кори хатки роблятьбобри).
До свого гнізда прагне здалеку (лелека-птах).
Є у кожного свій будинок
Всім тепло, затишно в ньому!

     У другій книзі - зображені тільки герої казок. Діти вгадують казку і узагальнюють проблему, за якої всі герої опинилися в одній книзі.

  1. «Я все життя працював багато

Витрачав стільки сил,
Економив, скільки можна-
Будиночок змайстрував.
Сеньйор-Помідор повз проїжджав,
Для своєї собаки будиночок відібрав» (кум Гарбуз з казки «Чипполіно»).

  1. «Ось лисичка - рудий хвостик,

До зайчику йде ближче.
Адже у зайчика хатинка не розтанула навесні,
Варто міцно під сосною». («Заюшкина хатинка»)

  1. «Дівчинка-дівчинка всередині квітки жила,

Поки її жаба в болото не знесла.
Метелики і рибки на допомогу їй прийшли,
Від жаби з сином вони її врятували.
Дівчинка-малютка малесенькою була
І будиночок свій квітковий знайти так і не змогла». («Дюймовочка»).

  1. «Поросята всі грали, співали пісні і танцювали,

Але як побачили вовка, злякалися, затремтіли.
Розбіглися по домівках, зачаїлися під диван.
Будиночок із соломи, інший з гілок був,
Вовк три рази дмухнув - і всі їх розвалив». («Три поросяти»).

  1. «Стояв у полі теремок-теремок.

Він не низький, не високий, не високий.
Всі звірятка вдавалися і квартирки займали.
У хаті місця мало було,
Ведмедю квартири не вистачило.
Від образи - заревів
І на дах будинку сіл.
Теремочек затріщав, захитався і впав». («Теремок»).

Якої об'єднані спільною бідою герої цих казок? (Залишилися без будинку).
Як їм допомогти і виправити сформоване положення? (Побудувати, зробити житло).

II. ДИНАМІЧНА ПАУЗА «Будівельники»
- «Піднімаємо цеглини». Ноги нарізно, руки опущені, пальці розставлені.
1 - вдих; 2 - видих - нахил тулуба вперед,
пальці у кулак («Ух!»); 3 - вдих; 4 - повернутися.
- «Кладемо розчин». Ноги нарізно, руки на поясі, лікті назад.
1 - вдих; 2-3 - видих-поворот тулуба вправо,
мах правою рукою убік, назад, вперед («Раз!)
4 - повернутися.
- «Білимо стелю». 1 - вдих - підняти праву руку вгору-назад;
2 - видих - опустити праву руку;
3 - вдих підняти ліву руку вгору-назад;
4 - видих - опустити ліву руку.
- «Наклеюємо шпалери». Руки зігнуті в ліктях на рівні пояса.
1 - вдих; 2 - видих піднятися на носки,
прямі руки вгору;
3 - вдих; 4 - видих - повернутися.
- «Фарбуємо підлоги». Стоячи на колінах, руки зігнуті в ліктях,
кисть у кулак.

  1. - вдих; 2 - видих - тулуб злегка нахилити,

руки витягнути вперед, пальці нарізно («Жик!»);
3 - вдих;
4 - видих - повернутися

III. Конструювання.
Діти розподіляються за групами(2-3), вибирають об'єкт для будівництва методом лічилки.
Перша група будує будинок з деталей конструктора для кума Гарбуза.
Друга група - за допомогою клею і вати будинок для лисиці.
Третя група - з паперу складають квіти (орігамі) для Дюймовочки.
Четверта група - з соломи, гілок, листя, пластиліну - будиночки для поросят.
П'ята група конструює з геометричних фігур багатоповерховий теремок.
Робота супроводжується музикою.

Коли всі будинки готові - заселяють мешканців.

IV.Гра: «Засіли теремок».
«Терем-терем-теремок,
Він не низький, не високий.
У цьому теремочку всі живуть поодинці.
В хатинці багато місця, нікому тепер не тісно.
Розберетеся все чи
Хто тепер живе в підвалі?
У кого великий будильник
І величезний холодильник?
У кого є ванна з душем,
У кого гриби на вечерю?
Хто живе в спортивному залі,
Хто грає на гітарі?
Хто розвісив на віконці яскраво-руді одяг?
Хто живе тепер всіх вище
І співає з ранку на даху?»
З дітьми розбираються ситуації дружнього проживання з сусідами.

V. Підсумок
Всі живуть на Планеті
Мають право на свій Дім.
Щоб дорослі і діти
Могли жити затишно в ньому.
Ніхто не може їх прогнати
І будинок з речами відібрати!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове