Конспекти занять з дітьми.
«Сонечко, яке мені світить»
Інтегроване заняття малювання і навколишнього світу в середній групі з використанням нетрадиційного методу малювання долоньками.
Автор: Акчуріна Гульнара Малиховна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний загальноосвітній заклад Дитячий садок N2 «Алсу».
Мета: викликати естетичні почуття до природи і її зображення нетрадиційними художніми засобами; розвивати кольоросприйняття і зорово-рухову координацію; закріпити знання про кольорах і змішування фарб.
Нетрадиційна техніка: малювання долоньками, пальчиками.
Обладнання: аркуш паперу ватман; гуаш у мисочках: жовтий, червоний, помаранчевий; тазик з водою; ганчір'я; пензлики; наочності: хмара, сонце.
Хід заняття.
1. Діти, я запрошую вас із сонцем.
Вихователь читає потешку.
Сонечко-ведрышко!
Вийди мерщій,
Освіти-обігрій
Телят та ягнят,
Ще маленьких хлопців.
Сонечко, чому не виходить грати.
-Давайте дізнаємося чому. Тут якийсь лист. Жителі країни «Долоньки» прислали нам лист, їм потрібна допомога. Злий чарівник вкрав сонце.
-Діти, давайте намалюємо сонце.
-Подивіться, у нас немає ні пензликів, ні фарб.
-Що ж нам робити?
Діти говорять всілякі відповіді: паличками, олівцями, руками, пальцями.
-Правильно, діти, будемо малювати пальцями і долоньками.
Вихователь виставляє чорний аркуш паперу на мольберті формату А3.
-Хлопці, подивіться - це небо стане таким без сонця.
Злий чарівник хоче задати загадки, якщо отгадаем - то отримаємо фарби.
Ти весь світ обогреваешь
Ти втоми не знаєш,
Посміхаєшся в віконце,
І звуть тебе все ..... (сонце)
За загадку ми отримуємо жовту, червону, фарби.
Діти малюють пальцями промінчики сонця жовтою фарбою на чорному папері. Розглядають малюнок сонця.
-Вам подобається сонце, яке ми намалювали?
-Що статися якщо не буде сонця?
-Під сонцем вам тепло?
-Якими кольорами ви намалювали б сонце?
Червоним, жовтим, помаранчевим.
Червоний, жовтий, помаранчевий кольори називають теплими, так як сонце гаряче.
2. Хлопці, у злого чарівника є ще загадка.
-Давайте отгадаем.
Наді мною, над тобою
Пролетів мішок з водою,
Наскочив на далекий ліс,
Продірявився і зник.
Вихователь показує малюнок хмари.
- Якщо на небі з'явитися хмара, що станеться?
-Піде дощ.
-Надворі стане тепло або холодно.
-Холодно.
-Дощ, якими кольорами будете малювати?
-Синім, блакитним, фіолетовим кольорами. Ці кольори називаються холодним.
За відгадку ми отримуємо синю фарбу.
-У нас які кольори є?
-Жовта, червона, синя фарби. А щоб отримати інші кольори ми можемо змішати фарби. Але для того, щоб змішати, потрібні кисті.
3. Хлопці, у нас немає пензликів, що ж нам робити?
- У злого чарівника є ще одна загадка, якщо отгадаем - то отримаємо пензлика.
Вихователь показує малюнок, на якому намальовані хлопчик і дівчинка, які стоять за хвірткою. У них видно зачіски і взуття.
- Сонечко виглянуло, діти пішли гуляти, хто відчинить хвіртку на цьому малюнку?
-Хлопчик і дівчинка.
За відгадку отримуємо кисті.
4.На столі лежать кисті мисочки з фарбами жовтого, червоного, синього кольорів. Кожен бере пензель палітру і змішує фарби.
Червоний+жовтий=оранжевий
Червоний+синій=фіолетовий
Червоний+зелений=коричневий
Жовтий+синій=зелений
5. Діти сідають за стіл. Заздалегідь кожній дитині приготовані гуаш у мисочках жовтого, помаранчевого, червоного кольорів. Виконують колективну роботу на аркуші ватману долоньками. Долоньки з допомогою пензликів фарбують у жовтий колір, друкують зображуючи коло. Пальчик вмочують у помаранчеву фарбу, малюють промінчики хвилястими лініями. Інший пальчик - в червоний колір наносять точки прикрашаючи промінчики. Потім миють руки.
6.Діти підходять до вихователю. Якщо заняття сподобалося, беруть з коробки сонячні промінчики, вирізані з кольорового картону, якщо не сподобалося, беруть краплі дощу. У кожної дитини запитує, що було важко, що легко на занятті, що нового дізналися.