Конспекти занять з дітьми.
«Малюємо фільм»«Зимушка Зима»
Конспект заняття з малювання.
Автор: Закірова В. О., вихователь, МДОУ N 5 «Зіронька»
Мета: Узагальнити і систематизувати знання дітей про зиму, оживляти естетичні враження, виховувати почуття прекрасного.
Завдання:
Вчити детейвыявлять композиційні та колористичні особливості картини;
Закріплювати вміння встановлювати зв'язки між змістом картини і засобами художньої виразності;
Розширювати і активізувати словник.
Розвивати технічні навички малювання фарбами.
Викликати емоційний відгук на красу зимового пейзажу.
Матеріал:
Картина із зображенням зимового лісу;
рулон паперу із зображенням відеокамери плівки з порожніми кадрами;
аркуш паперу у вигляді кадру, затонований в блакитний колір, гуаш, пензлі, палітра.
Хід заняття: 1. Діти входять в групу, звучить тиха музика.
Привітання. Я рада вас всіх бачити. Давайте поздороваемся один з одним.
Візьміться за руки і голосно скажіть один одному: «Доброго ранку!»
2. Показую дітям лист-сюрприз.
Хлопці! Хтось кинув нас в віконце,
Подивіться, лист.
Може, це промінчик сонця,
Що лоскоче нам обличчя?
Може, це воробьишко,
Пролітаючи, упустив?
Хочете дізнатися, від кого лист!
Вихователь розкриває лист, а це виявляється фотоплівка .
На першому кадрі зображений зимовий пейзаж. Решта кадри порожні. Написано назву фільму «Зимушка зима».
Вихователь пропонує розглянути перший кадр.
-Що зображено на картині? (ліс, зима, сніг, лисиця тощо)
-Як називаються такі картини із зображенням природи? (пейзаж)
-Який це пейзаж? (зимовий)
-Що зображено на передньому плані картини? (кущі, лисиця)
-Як називається цей план картини? (показує на середину зображення.) (середній план)
-Що зображено на середньому плані?(дерева, замети, хатинка)
Що зображено на задньому плані картини або дальньому? (небо, село)
Як ви думаєте, куди біжить лисиця?
Яка погода на картині? (холодна, ясна, морозна, ...)
Давайте розглянемо небо.
- Які кольори використав художник для зображення неба? (синій , блакитний, фіолетовий, білий іт.д.)
Подивіться на сніг.
-Якого кольору сніг? (білого, блакитного...)
-Який настрій викликає картина? (Веселий, радісний)
-Як художник зміг передати цей настрій? (соковитими і яскравими фарбами)
- Яку назву можна дати цій картині? («зимовий пейзаж», «зимовий день», «тиша...»
Хлопці, нам з вами необхідно зняти фільм про зиму. Один кадр вже є, а от решти немає. Я пропоную кожному з вас намалювати по одному кадру , ми їх складемо і вийти справжній фільм.
Діти проходять за робочі місця і зображують свої враження про зимову пори року.
(В процесі роботи дітей, вихователь надає допомогу затрудняющимся дітям, звертає увагу на те, що відсутні кольори, можна самим змішати на панелі.)
По закінченню роботи, вихователь вкладає в намальовану плівку, дитячі малюнки, які будуть кадрами до фільму «Зимушка Зима».
Розглянувши всі малюнки, запропонувати дітям придумати іншу назву фільму.