logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Планета Земля - наш спільний дім»

Конспект заняття з пізнавального розвитку в підготовчій до школи групі з елементами дрібної моторики (орігамі).

Автор: Желонкина Тетяна Іванівна, вихователь вищої кваліфікаційної категорії МБДОУ «Дитячий садок N31 р. Йошкар-Оли «Веселка».

 

Мета. Закріпити уявлення про те, що планета Земля - це величезна куля; що велика частина земної кулі вкрита водою - океанами, морями. Продовжити знайомити з глобусом і картою - моделлю земної кулі, розповісти про унікальність Землі (є життя, так як на ній є повітря, вода, тепло.) Підвести дітей до розуміння сенсу про те, що Земля - це дім для всіх людей, який потрібно любити, не руйнувати, утримувати в чистоті; дати уявлення про життя в різних регіонах Землі.
Виховувати дбайливе ставлення до землі - до свого дому, любов до природи, турботливе ставлення до тварин.
Розвивати інтерес до тварин Земної кулі до їх местообитанию, уміння робити з паперу звірів (орігамі). Розвивати ручну умілість, дрібну моторику.
Матеріал: Глобус, фізична карта, макет карти, кольоровий папір у формі квадрата 10 на 10см., ножиці, клей, пензлики.
Хід заняття.
Організаційний момент
Хлопці, сьогодні у нас незвичайне заняття. До нас прийшли гості. Вони хочуть подивитися на вас, переконатися, що ви вже великі і вмієте давати правильні повні відповіді. А ми повинні постаратися залишити про себе гарне враження, щоб гостям захотілося ще раз прийти до нас. Давайте посміхнемося гостям, поздороваемся і займемося справою.
Пальчикова гімнастика.
«На галявині будинок стоїть,
Ну а до дому шлях закритий.
Ми відкриваємо ворота
В цей будиночок запрошуємо».
-Діти, скажіть, коли настане вечір, ви куди підете?
(Ми всі підемо додому).
-А місце в будинку, де ви живете, як називається?
(Місце в будинку називається квартирою).
-Вам зручно, затишно у вашій квартирі, у вашому домі?
(Так).
-Так, вам добре, бо є вода, тепло, світло. З усім, що є в будинку, ви звертаєтеся дбайливо, якщо щось зіпсувалося, приводите в порядок.
-Де знаходиться ваш будинок?
(На вулиці).
-Вулиця де? (У місті).
Місто де? (Республіці).
-Республіка - в нашій країні, а країна - на нашій Землі. Ось і виходить, що Земля - наш спільний дім, наш рідний дім.
Чи зручний цей будинок для людини? Так, у ньому є все, що необхідно для життя: вода, їжа, світло, тепло. І все це треба берегти, любити і користуватися з розумом.
-Діти, чи знаєте ви кокою форми наша Земля? (Круглої).
-Правильно, кругла. Її ще називають Земною кулею. Наша планета Земля - дуже велика куля. Зображують її у вигляді глобуса. На ньому є все, що є на землі, тільки дуже маленьке. Давайте розглянемо його.
-Якого кольору на глобусі більше? (На глобусі більше блакитного і синього кольору).
-Чому? Що цей колір означає? (Синій - тому що велика частина планети зайнята морями, океанами, річками).
-Скажіть скільки океанів на нашій планеті?
(На нашій планеті всього чотири океану).
-Можете назвати?
(Північний Льодовитий, Тихий, Атлантичний, Індійський).
-Діти, якщо ми уважно подивимося на глобус, то побачимо білий колір. Що він означає?
(Білим кольором позначені снігові полюса).
-Скільки на Землі полюсів і як вони називаються?
(На Землі два полюси: південний і північний).
-Правильно: Короною снігової з двох сторін
Наш куля прекрасний оточений.
-Земля, діти, це не тільки вода, але й суша. Це величезні материки, де живуть звірі, птахи, де височіють гори і дихають жаром пустелі. Давайте пригадаємо, які ви знаєте материки.
Діти називають: «Африка, Америка, Австралія, Антарктида і Євразія».
-Правильно, молодці. Хлопці, Євразія-це найбільший материк, він ділиться на Азію і Європу, а Америка ділиться на Північну і Південну.
-А хто назве найменший материк?
(Найменший материк - це Австралія).
-Які кольори ще є на глобусі?
(Ще є зелений, він позначає ліси, луки, рослинність).
-Правильно ви сказали, а от коричневим кольором позначають гори і чим темніше колір, тим вони вищі.
Зображення нашої планети може бути нанесено не тільки на глобусі, але ще й на карті. Карта це теж модель нашої Землі.
її набагато зручніше брати з собою, так як можна скласти, скачати.
Діти подивіться сюди, що це? (вихователь звертає увагу на макет карти).
(Це карта).
-Так, це карта, але тут немає ні птахів, ні тварин, ні риб.
Наша земля в небезпеці. Треба її рятувати.
Зараз ми з вами цим і займемося, зробимо з паперу фігурки тварин, птахів і розселимо їх у місцях проживання.
Давайте трохи відпочинемо, зробимо ф/хвилинку.
Руки підняли і помахали-
Це дерева в лісі.
Лікті зігнули, кисті струснули-
Вітер зриває росу.
Плавно руками помахаємо-
Це до нас птахи летять.
Як вони сядуть, покажемо-
Крила ми складемо тому.
Молодці.
А тепер, хлопці мені долоні покажіть -
Праву і ліву!
В кулачок скоріше стисніть
Умілі Пальчики.
Розтисніть... розгляньте...
І швидше мені скажіть:
Для чого потрібні нам, діти,
Спритні долоньки ці?
У всіх У вас вони вмілі та роботящі, зараз нам дуже знадобляться ці пальчики. Ви повинні будете зробити вироби тварин з паперу і розселити в місцях їх проживання.
 Діти роблять орігамі: жирафа, кашалота, лисицю, зайця, папуги, білого ведмедя, пінгвіна, слона, тюленя рибу, ворону, кенгуру.
Потім підходять зі своєю виробом до карти-макету, називають, кого зробили і розміщують на відповідний материк.
Молодці хлопці, з завданням все відмінно впоралися. На нашій планеті знову з'явилася життя і Земля наша поза небезпекою.
Підсумок: 1.Діти, сьогодні сподобалося вам заняття?
2. Що нового дізналися?
3. Що для вас було найскладнішим на занятті?
4. Що найбільше сподобалося?
5. Про що ми з вами говорили на занятті?
Діти читають вірш і роблять рухи руками у відповідності з текстом.
Наш рідний дім, наш спільний дім -
Земля, де ми з тобою живемо!
Ти тільки подивися навколо
Тут річка, там зелений луг.
В лісі дрімучому не пройдеш,
Води в пустелі не знайдеш!
А де-то сніг лежить горою,
А де спекотно і взимку...
Чудес нам не злічити,
Одне у них названье є;
Ліси і гори, і моря -
Все називається - Земля!
А якщо в космос ти злетиш-
Ти з вікна ракети
Побачиш куля наш блакитний,
Улюблену планету!

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове